Książki
audiobooki gdzie słuchać

Audiobooki gdzie słuchać – 5 aplikacji, które są warte uwagi

Odkryciem ostatniego miesiąca są dla mnie audiobooki. Tak, tak wiem, że są już z nami od kilku lat i sama od czasu do czasu słuchałam książek, jednak robiłam do dość rzadko i raczej sporadycznie. Jednak od miesiąca słucham namiętnie i dzięki temu, o wiele więcej książek jest już za mną. Dla takiego książkoholika jak ja audiobooki stały się świetnym uzupełnieniem czytania e-booków na czytniku i książek papierowych. Ale dziś też chce Wam zdradzić 5 fajnych aplikacji do słuchania mówionych książek. Audiobooki gdzie słuchać – 5 super aplikacji czas strat!

Audiobooki gdzie słuchać aplikacje, które warto mieć na smartfonie

1.Empik go

Obecnie testuję aplikację empik go i jestem z niej bardzo zadowolona. Za mną przesłuchane 4 audiobooki. Wykorzystuję teraz bezpłatny miesiąc na testowanie. W ofercie jest bardzo dużo audiobooków rozwojowych, literatury popularnonaukowej, pięknej, reportaży, a nawet książek do nauki języków.

Wygodna w obsłudze, ma też możliwość czytania e-booków. Są różne pakiety cenowe, które dają różne możliwości. Dostęp można mieć już od 9,99 zł na miesiąc – jeśli chcemy mieć dostęp tylko do lektur szkolnych. Typowy okres próbny, gdzie można przetestować aplikację to 7 dni. Abonament na same audiobooki kosztuje 29,99 zł na miesiąc, na e-booki i audiobooki 39,99 zł.

2.Storytel

Storytel daje nielimitowany dostęp do audiobooków i audiobooków w abonamencie od 34, 99zł miesięcznie. Można wykorzystać 14 dniowy okres próbny. Po jego zakończeniu automatycznie nalicza się kwota 34,99zł za miesiąc korzystania. Abonament można w każdym momencie anulować. 14 dni to nie jest długi czas, ale pozwala przetestować aplikację i sprawdzić, jak nam się z niej korzysta i czy audiobooki są dla nas, czy może jednak nie.

3.Audioteka Klub

Kolejna aplikacja, która pozwala rozwiać wątpliwości na pytanie audiobooki gdzie słuchać, aby mieć dostęp do nowości i ciekawych tytułów. Tutaj też mamy bezpłatny 14 dniowy okres próbny, który pozwala nam przetestować Audiotekę Klub. Audioteka Klub to możliwość wykupienia abonamentu na korzystanie z zasobów aplikacji od 19,90zł, z subskrypcji można zrezygnować w każdej chwili. Około 2000 tysięcy audiobooków do słuchania, po ściągnięciu na swoją wirtualną półkę bez konieczności posiadania dostępu do internetu. W Audiotece masz możliwość kupienia też pojedynczych audiobooków – każdy za 19,90zł.

audiobooki gdzie słuchać

4.Wolne Lektury

Na stronie Wolne Lektury znajdziecie bezpłatne e-booki i audiobooki, które możecie pobrać na swój komputer (e-booki w plikach PDF, mobi, epub), audiobooki do słuchania na stronie. Książki jakie tam zajdziecie to dużo klasyki, lektury szkolne, bajki, książki bardzo znanych i lubianych autorów. Wolne Lektury można wspomóc darowizną lub dowolną wpłatą, które pomagają utrzymać się portalowi.

5.Legimi

Używam Legimi od kilku lat (moje wrażenia z korzystania z Legimi), jednak nie słucham w nim audiobooków, ponieważ mam abonament (32,99zł e-booki bez limitu na miesiąc), który nie obejmuje większości pozycji w formacie do słuchania. Jednak w przypadku rozszerzonego abonamentu, jak najbardziej macie możliwość dostać nowości i słuchać ich na swoich smartfonach. Wybór jest naprawdę bardzo duży. Na tej platformie również masz 14 dniowy okres próbny, który pozwala na zapoznanie się z aplikacją i sprawdzenie czy audiobooki są czymś dla nas.

Odpowiedź na pytanie audiobooki gdzie słuchać, żeby móc czytać więcej książek? – staje się coraz prostsza, ponieważ jest coraz więcej platform, które oferują w przystępnych cenach książki do słuchania.

Podsumowując audiobooki zazwyczaj są oferowane w miesięcznej subskrypcji, na początek najczęściej z 14-dniowym okresem próbnym, w cenach od ok 20 do 40 zł miesięcznie, czyli tyle ile płacimy zazwyczaj za jedną pozycję papierową. Czy się opłaca? Oceńcie sami.

Moim zdaniem jak najbardziej, szczególnie, kiedy prowadzimy aktywny tryb życia, a nie chcemy rezygnować z czytania. Słuchanie audiobooków przy gotowaniu, na spacerze z dzieckiem, przy sprzątaniu lub w drodze do pracy jest świetnym połączeniem obowiązków z przyjemnościami. Polecam sprawdzić, czy audiobooki są dla Was i przetestowania różnych platform i wybrania, tej, która Wam najbardziej odpowiada.

PS.Czasami części, rzadziej całe książki do słuchania można znaleźć na YouTube.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook