Książki
podsumowanie lutego

Akcja Klasyka dla smyka, czyli książki dla dzieciaków

Niezwykła akcja, która ma na celu zbieranie książek dla Domów Dziecka w całej Polsce i szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Pomysłodawcami i organizatorami akcji są Dagmara Sobczak z bloga socjopatka.pl i Radosław Gabinek z bloga osinskipoludzku.blogspot.com.

Książki dla dzieciaków

Kochasz książki, lubisz je czytać i chętnie kupujesz nowe do swojej biblioteczki? Ja tak mam, książki są dla mnie bardzo ważne i wiem jak miło dostać jakąś nową pozycję. Dlatego akcja Klasyka dla smyka tak bardzo mi się spodobała, ponieważ to ja, Ty, każdy bloger, czytelnik czy wydawnictwo może przyłączyć się do akcji i wysłać nowe książki dla dzieci i młodzieży dla wychowanków Domów Dziecka w całej Polsce.

Jeśli masz ochotę zbierać książki dla dzieciaków, pamiętaj, aby były nowe, ciekawe i zachęcające do zakochania się w czytaniu. Pomyśl jakie książki sam chciałabyś dostać jako młody człowiek, co by Cię zaciekawiło?

Na blogach organizatorów socjopata.pl i osinskipoludzku.blogspot.pl oraz pod blogami ambasadorów akcji (również pod tym wpisem) możesz umieszczać swoje propozycje Domów Dziecka do 27 lutego. Po tym terminie zostanie wybrana placówka, do której zostaną przekazane zebrane, w tym miesiącu książki.

Lista książek zebranych w tym miesiącu:

Pakiet 1

Te książki zebrała Karolina Mos z bloga naszebombelkowo.pl

Pakiet 2

Książki zebrane w trakcie zbiórki prowadzonej przez  Magdalena Erbel na facebookowej grupie „Przeczytaj i Podaj dalej”: https://www.facebook.com/groups/1186904907995677/?fref=ts
Magda prowadzi bloga www.savethemagicmoments.pl.

klasyka dla smyka

Pakiet 3

Książki za pieniążki anonimowego sponsora, którego pozyskała Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl.

Klasyka dla smyka

Pakiet 4

Pozycje od Asia Maja z bloga www.mynaswoim.pl, która wraz ze swoją mamą.

Klasyka dla smyka

Pakiet 5

Stworzony z przekazanych przez darczyńców książek: Magdalena Jurczyk ufundowała zestaw Alfreda Szklarskiego, Mariusz Grubiński jest odpowiedzialny za „Małego Księcia”, Agnieszka Banasik z Bocian drogę zgubił podarowała „Opowieści z Narnii”, Kamila A. Paszelke z Psychomologia również „Opowieści z Narnii” ( je dołączymy do marcowego pakietu, bo tu się dublują ) i „Karolcie”, Zafascynowana życiem ufundowała „Sposób na Alcybiadesa”, ‚ Dzieci z Bullerbyn ” i „Most do Terabithi”, Anna Chomiak z Nieidealnaanna -14 bajek, legend, wierszy, w tym choćby wspaniały La Fontaine, „Trzech muszkieterów”Radosław Gabinek z osinskipoludzku.blogspot.com.

Klasyka dla smyka

Pakiet 6

Książki od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które pozyskała Małgorzata Śmiechowicz z bloga www.matczynefanaberie.pl.

Klasyka dla smyka

Zachęcam Was do zgłaszania Domów Dziecka, do których mają powędrować książki. Przyłączania się do akcji – możecie zebrać książki, powiedzieć o tej akcji znajomym, dołączyć do grupy na FB lub napisać na swoim fanpage lub blogu o akcji Klasyka dla smyka.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Na marne Marta Sapała – żywość, której nikt nie chce

Resztka, końcówka, okrawek – to co zostaje i ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki