Książki

A miało być tak pięknie–recenzja

Pech potrafi prześladować bardzo skutecznie, jednak bohaterka książki A miało być tak pięknie doświadcza całej serii katastrof, które wywracają jej życie do góry nogami. Kiedy wydaje się, że Anna wychodzi na prostą, życie znów daje jej popalić.

A miało być tak pięknie – na emigracji?

Bohaterka, wyrusza w świat szukać swojego szczęścia. Zostawia za sobą długi, dom oraz całe swoje dotychczasowe życie, o którym niewiele wiemy. Rusza swoim małym autkiem na podbój jednego z europejskich krajów, w którym ma plan rozpocząć nowe życie, które może nie będzie usłane różami, ale będzie miłe i przyjemne. Jak bardzo los ją zaskakuje, przeczytajcie sami.

a miało być tak pięknie

Trudności ze znalezieniem mieszkania, przeżycie do pierwszego za resztki oszczędności, zapijanie zmartwień winem i próby składnego napisania cv kończą się dostaniem posady pokojówki w jednym z bogatych domów. Perypetie z gospodarzami, antytalent kucharski i upokorzenia nie pozwalają jej zagrzać miejsca na długo w wielu rezydencjach. Anna ma talent do pakowania się w kłopoty i zawiązywania co najmniej kłopotliwych przyjaźni, które mogą się skończyć dla niej bardzo poważnie. Jednak na jej drodze pojawiają się również osoby, które wyciągają do niej rękę i ratują w najgorszych momentach, w takich chwilach Anna przekonuje się, że przyjaźń to najlepsze co spotkało ją w życiu.

Kiedy kłopoty nie odpuszczają

Dziewczyna z charyzmą i magnesem na problemy, pracowita, a jednocześnie nieporadna. Jej przygody dostarczają nam śmiechu, trzymamy za nią kciuki i kibicujemy, aby wyszła na prostą. Czy jej się uda? Zakończenie naprawdę zaskakuje.

 

Przygody Anny dostarczyły mi miłych chwil. A miało być tak pięknie to książka lekka, łatwa i przyjemna, która nie skłania do głębszych przemyśleń, ale i taka nie miała być. To przyjemna rozrywka (inna książka dostarczająca dużo dobrej zabawy), z którą chętnie spędzisz wieczór po ciężkim dniu w pracy czy położeniu dzieci spać. A miało być tak pięknie to opowieść o dziewczynie, którą na pewno nie chciałybyśmy być, a jednocześnie chcemy, aby jej się udało. Dla mnie była idealna do oderwania się od stresujących zajęć i męczących obowiązków. Jesień to też czas na takie książki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Recenzja przedpremierowa

Tytuł: A miało być tak pięknie

Autor: A. Rook

Ilość stron: 302

Wydawnictwo: NOWAE RES

Lubicie ,,lekkie” książki? Kiedy po nie sięgacie?

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    A miało być tak pięknie–recenzja

    Pech potrafi prześladować bardzo skutecznie, jednak bohaterka książki A miało być tak pięknie doświadcza całej serii katastrof, które wywracają jej życie ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Mocny kryminał Czerń, czyli kolory zła, które przerażają

Małe miasteczko na Kaszubach, wydaje się spokojne i ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki