Książki

A miało być tak pięknie–recenzja

Pech potrafi prześladować bardzo skutecznie, jednak bohaterka książki A miało być tak pięknie doświadcza całej serii katastrof, które wywracają jej życie do góry nogami. Kiedy wydaje się, że Anna wychodzi na prostą, życie znów daje jej popalić.

A miało być tak pięknie – na emigracji?

Bohaterka, wyrusza w świat szukać swojego szczęścia. Zostawia za sobą długi, dom oraz całe swoje dotychczasowe życie, o którym niewiele wiemy. Rusza swoim małym autkiem na podbój jednego z europejskich krajów, w którym ma plan rozpocząć nowe życie, które może nie będzie usłane różami, ale będzie miłe i przyjemne. Jak bardzo los ją zaskakuje, przeczytajcie sami.

a miało być tak pięknie

Trudności ze znalezieniem mieszkania, przeżycie do pierwszego za resztki oszczędności, zapijanie zmartwień winem i próby składnego napisania cv kończą się dostaniem posady pokojówki w jednym z bogatych domów. Perypetie z gospodarzami, antytalent kucharski i upokorzenia nie pozwalają jej zagrzać miejsca na długo w wielu rezydencjach. Anna ma talent do pakowania się w kłopoty i zawiązywania co najmniej kłopotliwych przyjaźni, które mogą się skończyć dla niej bardzo poważnie. Jednak na jej drodze pojawiają się również osoby, które wyciągają do niej rękę i ratują w najgorszych momentach, w takich chwilach Anna przekonuje się, że przyjaźń to najlepsze co spotkało ją w życiu.

Kiedy kłopoty nie odpuszczają

Dziewczyna z charyzmą i magnesem na problemy, pracowita, a jednocześnie nieporadna. Jej przygody dostarczają nam śmiechu, trzymamy za nią kciuki i kibicujemy, aby wyszła na prostą. Czy jej się uda? Zakończenie naprawdę zaskakuje.

 

Przygody Anny dostarczyły mi miłych chwil. A miało być tak pięknie to książka lekka, łatwa i przyjemna, która nie skłania do głębszych przemyśleń, ale i taka nie miała być. To przyjemna rozrywka (inna książka dostarczająca dużo dobrej zabawy), z którą chętnie spędzisz wieczór po ciężkim dniu w pracy czy położeniu dzieci spać. A miało być tak pięknie to opowieść o dziewczynie, którą na pewno nie chciałybyśmy być, a jednocześnie chcemy, aby jej się udało. Dla mnie była idealna do oderwania się od stresujących zajęć i męczących obowiązków. Jesień to też czas na takie książki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Recenzja przedpremierowa

Tytuł: A miało być tak pięknie

Autor: A. Rook

Ilość stron: 302

Wydawnictwo: NOWAE RES

Lubicie ,,lekkie” książki? Kiedy po nie sięgacie?

Zapisz

Zapisz

Share this Story
  • Książki

    A miało być tak pięknie–recenzja

    Pech potrafi prześladować bardzo skutecznie, jednak bohaterka książki A miało być tak pięknie doświadcza całej serii katastrof, które wywracają jej życie ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook