Rozwój
pomysłów na rozwój

9 pomysłów na rozwój osobisty – tylko 15 minut!

Nasz własny rozwój nie dość, że daje satysfakcję, to w ogromnym stopniu przyczynia się do polepszenia jakości naszego życia prywatnego i zawodowego. Każdego dnia mamy szansę poświęcić na niego odrobinę czasu i w dłuższej perspektywie cieszyć się, często spektakularnymi efektami. Dziś chce Ci pokazać 9 pomysłów na rozwój osobisty na co dzień, na który nie potrzebujesz więcej niż 15 minut.

9 pomysłów na rozwój – potrzebne 15 minut

1.Spisanie wszystkich ciekawych pomysłów

W samochodzie, pod prysznicem, kiedy gotujesz mogą przychodzić Ci do głowy różne ciekawe pomysły – na nowe produkty, usługi, ulepszenia w firmie, czy zmiany w Twoim życiu. Jednak niezapisane, często ulatują z głowy. Zaplanuj sobie sesję spisania pomysłów, nawet tych fantastycznych i czasami mało realistyczny. Kto wie, do jakich konkluzji zaprowadzi Cię analiza takiego pomysłu? 15 minut, kartka i długopis lub notatnik w telefonie i czas na wypisanie wszystkiego, co Ci siedzi w głowie. Kolejnego dnia, wróć do notatek i spróbuj je przeanalizować.

Pomocne pytania:

– Jak bardzo chce to zrobić?

– Czy w mojej sytuacji jest to możliwe?

– Co musi się zmienić, abym to zrobił/a?

– Czego potrzebuję, aby zrealizować ten pomysł?

– Co da mi zrealizowanie tego pomysłu?

2.Posłuchanie wartościowego podcastu

Wartościowe podcasty to świetny umilacz czasu, gdzie często dostajemy wiedzę w pigułce. Dodatkowo mamy wolne ręce, dlatego w ciągu trwającego 30 minut podcastu możemy spokojnie wrócić do domu, posprzątać mieszkanie czy uporządkować dokumenty.

Podcasty, które polecam:

pomysłów na rozwój_podcast

3.Poćwiczenie z nową aplikacją – 15 minut

Czekasz w kolejce i czujesz, że tracisz czas? To może być Twój czas na rozwój osobisty. Wystarczy tylko wyciągnąć z kieszeni smartfon i wybrać odpowiednią aplikację – językową, do planowania, medytacji lub obróbki zdjęć. Możliwości jest ogromnie dużo, w zależności od tego, czego chcesz się uczyć i na jakim polu rozwijać.

4.Obejrzyj wartościowy film na YouTube i zrób notatki

Wartościowych filmików na YouTube nie brakuje, jednak często przekazywana z nich wiedza ulatuje i nie wiele zapamiętujemy. Można to zmienić. Dobrym pomysłem w trakcie oglądania filmiku na YT jest robienie notatek – werbalnych lub wizualnych. Każda metoda, która Ci pomaga jest dobra.

5.Praktyka wdzięczności

Zależy Ci na rozwoju osobistym w zakresie emocjonalnym i duchowym? Pomysłów na rozwój osobisty na co dzień mi nie brakuje, dlatego chce się z Tobą podzielić moim ogromnym odkryciem – praktyką wdzięczności. Czyli przede wszystkim zauważaniu małych, drobnych spraw, które sprawiają mi radość i które nie są oczywistością i wzbudzanie w sobie poczucia wdzięczności. Aby bardziej utrwalić sobie nawyk szukania rzeczy, za które możemy podziękować i być szczęśliwi dobrze jest spisywać te drobne i duże sprawy w notesie, dzienniku czy na osobnych kartkach. Za jakiś czas można do nich wrócić.

6.Zrób coś nowego

Wykonywanie nowych rzeczy bardzo nas pobudza i skłania do większej koncentracji uwagi. Przyrządzając pyszne danie, ucząc się programu lub nowego języka – nie tylko przeżywamy ekscytację i zdobywamy nową umiejętność, ale też często ćwiczymy własną wytrwałość, determinacji, a nawet kreatywność. Robienie nowych rzeczy bardzo nas rozwija, warto zaplanować coś nowego w każdym miesiącu.

7.Spędź czas nad swoimi zainteresowaniami

Kochasz malować, biegać lub tworzyć lasy w słoikach? Super, znajdź swoje 15 minut każdego dnia, aby trochę bardziej rozwinąć swoje zainteresowania, dowiedzieć się w więcej w tej dziedzinie, która Cię fascynuje.

8.Ustal priorytety i pracuj nad najważniejszym min. 15 minut dziennie

Czasami w gąszczu różnych spraw umyka nam to, co najważniejsze, na czym chcielibyśmy się skupić. Warto wtedy przemyśleć swoje priorytety, spisać je i ustalić, co będziemy robić, aby je osiągnąć. Takie planowanie może dać dużo satysfakcji i jest świetnym pomysłem na codzienny rozwój. Szczególnie, kiedy zaplanujemy czas na działania nad naszym najważniejszym priorytetem.

9.Przeczytaj wartościowego e-booka

W propozycjach pomysłów na rozwój osobisty na co dzień nie mogło zabraknąć czytania. Poznawanie kolejnych lektur, robienie notatek i wykonywanie ćwiczeń pomaga lepiej poznać siebie, dostać dodatkową wiedzę i wprowadzić w swoim życiu zmiany.

————————————————————————————————————————————————————————————————————

E-book ,,Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie” – co znajdziesz w środku?

 • 7 technik, które wykorzystasz w codziennym życiu, aby zadbać o swoje potrzeby, rozwój i emocje,
 • 9 ćwiczeń, które pomogą Ci jeszcze lepiej poznać siebie i cieszyć się dobrym samopoczuciem
 • karty pracy, które w przyjemny sposób zachęcą Cię do wprowadzenia wiedzy w czyn
 • 104 strony ciekawych informacji na temat m.in wdzięczności, arteterapii, aromaterapii – poparte wiedzą psychologiczna i własnymi doświadczeniami z pracy psycholog

Sierpniowa promocja – kod rabatowy: SIERPIEN20 do wykorzystania do 31.08, e-book ,,Droga do siebie. 7 technik, które odmienią Twoje życie” tylko za 29 zł!

 

Przeczytaj też: Wartościowy czas w pojedynkę – 30 pomysłów!

Share this Story
 • pomysłów na rozwój
  Rozwój

  9 pomysłów na rozwój osobisty – tylko 15 minut!

  Nasz własny rozwój nie dość, że daje satysfakcję, to w ogromnym stopniu przyczynia się do polepszenia jakości naszego życia prywatnego i ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook