Rozwój

5 wskazówek, jak pielęgnować wewnętrzną siłę

Siedzę przed monitorem, popijam wodę z imbirem i cytryną, i zastanawiam się jak ująć to co mi chodzi po głowie. I to już od dłuższego czasu. Krótki wyjazd do mojego studenckiego miasta i więcej czasu spędzanego z przyjaciółką uświadomiło mi kilka spraw, między innymi to jaką kobiety mają ogromną wewnętrzną siłę, o której zbyt często zapominają.

Walka z sobą

Ileż to razy sądzisz siebie na podstawie swych porażek, dołujesz się z powodu niedokładnie wykonanego zdania, albo znów myślisz jaka jesteś beznadziejna, bo nie masz faceta?

SplitShire-1227

Każda z nas przeżywa czasem trudne chwilę, które podkopują jej wiarę w siebie, zmniejszają poczucie własnej wartości i zabierają wspaniałą charyzmę. Siłę zmniejszają różne rzeczy: dołujące komentarze bliskich i dalszych znajomych, które niby życzliwe dodają po kilka kilogramów zmartwień na nasze barki. Praca, w której czujemy się źle – niedoceniane i pomijane, a z którą walczymy każdego dnia, nie potrafiąc wprowadzić zmian w życie. Czasem dołuje Cię pryszcz na twarzy i bark pieniędzy na nowe ubrania, czasem doskwiera samotność, brak perspektyw, albo niezrozumienie bliskich.

Wewnętrzna siła-masz ją?

Różne problemy spadają na nasze barki, przygniatają i zabierają kawałek po kawałeczku wewnętrzną siłę jaką nosi w sobie każda kobieta. Moc, która jednym uśmiechem podnosi na duchu przyjaciół. Sprawia, że dzieci stają się spokojniejsze, a ich zabawy pełne szalonych pomysłów.

SplitShire-8596

Siła, która pozwala przetrwać największe burze – zarówno te fizyczne jak i psychiczne. Piękno jakie kryje w sobie każda kobieta, zbyt często przykrywane jest przez zmartwienia i porównywanie się. Niepotrzebne ,,to nie wypada”, ,,tak nie można”, ,,przecież to nic nie zmieni” tłumi kreatywność, chęć realizowania własnych pomysłów i sprawia, że z prawdziwej superbohaterki swojego życia zmieniamy się w szare myszki, które widzą jedynie własne kompleksy.

Mimo tylu przeciwności, codziennych zmagań z własnym życiem, warto chwilę pomyśleć o tym co może zmienić nasza wewnętrzna moc. To nie czary, ani miecz świetlny– ale:

Wytrwałość w dążeniu do celu.

Pewność siebie to, że jesteśmy najlepszą wersją siebie jaką możemy być w danym momencie

Poczucie wyjątkowości, czyli stop z porównywarką, bez względu na to jak wyglądasz, ile masz lat i co robisz. Pamiętaj jesteś PIĘKNA.

SplitShire-096

Jak pielęgnować wewnętrzną siłę?

1.Doceń siebie! Spisz na kartce rzeczy, które Ci się udały, albo których spróbowałaś dokonać lub przeżyć w ciągu ostatniego miesiąca. ( W tym przypadku listopada.)

2.Uświadom sobie! Spójrz na siebie w lustrze, zobacz jak wyglądasz. Przyjrzyj się uważnie brwiom, oczom, ustom, płatkom uszu, zobacz całą swoją twarz i uwierz, że nie ma piękniejszej, bo jesteś niepowtarzalna.

3.Raz w miesiącu! Albo częściej, ile tylko masz ochotę załóż spódnicę, sukienkę lub buty na wysokim obcasie, albo coś w czym nie chodzisz na co dzień. Poczuj się wyjątkowo, zrób sobie choć taki jeden dzień w miesiącu, kiedy pokażesz całą sobą, nawet ubiorem – TAK, JESTEM KOBIETĄ.

4.Małe przyjemności! Sprawiaj je sobie codziennie. Nie czekaj na specjalne dni, mogą nie nadejść. A pyszna herbata, ulubiona muzyka, czy kąpiel wśród pięknie pachnących soli może być ukojeniem dla zmysłów i chwilą wytchnienia, która pomoże złapać dystans do codziennych spraw.

coffee-640647_1280

5.Umów się z przyjaciółką! Nic nie buduje bardziej wewnętrznej siły, niż relacja z drugą kobietą. Wspólne pogaduchy, zakupy, lodowisko, czy rozmowa prze telefon potrafi poprawić humor na długo. Zrozumienie nawet bez słów, wspólne zainteresowania, dzielenie się kłopotami i radościami to pomaga poczuć się dobrze we własnej skórze. Przyjaciółka nie ocenia, nie krytykuje, ona jest i Ty bądź dla niej.

Masz swoje tajemne sposoby na podtrzymywanie wewnętrznej siły?

 

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook