Rozwój

5 wskazówek, jak pielęgnować wewnętrzną siłę

Siedzę przed monitorem, popijam wodę z imbirem i cytryną, i zastanawiam się jak ująć to co mi chodzi po głowie. I to już od dłuższego czasu. Krótki wyjazd do mojego studenckiego miasta i więcej czasu spędzanego z przyjaciółką uświadomiło mi kilka spraw, między innymi to jaką kobiety mają ogromną wewnętrzną siłę, o której zbyt często zapominają.

Walka z sobą

Ileż to razy sądzisz siebie na podstawie swych porażek, dołujesz się z powodu niedokładnie wykonanego zdania, albo znów myślisz jaka jesteś beznadziejna, bo nie masz faceta?

SplitShire-1227

Każda z nas przeżywa czasem trudne chwilę, które podkopują jej wiarę w siebie, zmniejszają poczucie własnej wartości i zabierają wspaniałą charyzmę. Siłę zmniejszają różne rzeczy: dołujące komentarze bliskich i dalszych znajomych, które niby życzliwe dodają po kilka kilogramów zmartwień na nasze barki. Praca, w której czujemy się źle – niedoceniane i pomijane, a z którą walczymy każdego dnia, nie potrafiąc wprowadzić zmian w życie. Czasem dołuje Cię pryszcz na twarzy i bark pieniędzy na nowe ubrania, czasem doskwiera samotność, brak perspektyw, albo niezrozumienie bliskich.

Wewnętrzna siła-masz ją?

Różne problemy spadają na nasze barki, przygniatają i zabierają kawałek po kawałeczku wewnętrzną siłę jaką nosi w sobie każda kobieta. Moc, która jednym uśmiechem podnosi na duchu przyjaciół. Sprawia, że dzieci stają się spokojniejsze, a ich zabawy pełne szalonych pomysłów.

SplitShire-8596

Siła, która pozwala przetrwać największe burze – zarówno te fizyczne jak i psychiczne. Piękno jakie kryje w sobie każda kobieta, zbyt często przykrywane jest przez zmartwienia i porównywanie się. Niepotrzebne ,,to nie wypada”, ,,tak nie można”, ,,przecież to nic nie zmieni” tłumi kreatywność, chęć realizowania własnych pomysłów i sprawia, że z prawdziwej superbohaterki swojego życia zmieniamy się w szare myszki, które widzą jedynie własne kompleksy.

Mimo tylu przeciwności, codziennych zmagań z własnym życiem, warto chwilę pomyśleć o tym co może zmienić nasza wewnętrzna moc. To nie czary, ani miecz świetlny– ale:

Wytrwałość w dążeniu do celu.

Pewność siebie to, że jesteśmy najlepszą wersją siebie jaką możemy być w danym momencie

Poczucie wyjątkowości, czyli stop z porównywarką, bez względu na to jak wyglądasz, ile masz lat i co robisz. Pamiętaj jesteś PIĘKNA.

SplitShire-096

Jak pielęgnować wewnętrzną siłę?

1.Doceń siebie! Spisz na kartce rzeczy, które Ci się udały, albo których spróbowałaś dokonać lub przeżyć w ciągu ostatniego miesiąca. ( W tym przypadku listopada.)

2.Uświadom sobie! Spójrz na siebie w lustrze, zobacz jak wyglądasz. Przyjrzyj się uważnie brwiom, oczom, ustom, płatkom uszu, zobacz całą swoją twarz i uwierz, że nie ma piękniejszej, bo jesteś niepowtarzalna.

3.Raz w miesiącu! Albo częściej, ile tylko masz ochotę załóż spódnicę, sukienkę lub buty na wysokim obcasie, albo coś w czym nie chodzisz na co dzień. Poczuj się wyjątkowo, zrób sobie choć taki jeden dzień w miesiącu, kiedy pokażesz całą sobą, nawet ubiorem – TAK, JESTEM KOBIETĄ.

4.Małe przyjemności! Sprawiaj je sobie codziennie. Nie czekaj na specjalne dni, mogą nie nadejść. A pyszna herbata, ulubiona muzyka, czy kąpiel wśród pięknie pachnących soli może być ukojeniem dla zmysłów i chwilą wytchnienia, która pomoże złapać dystans do codziennych spraw.

coffee-640647_1280

5.Umów się z przyjaciółką! Nic nie buduje bardziej wewnętrznej siły, niż relacja z drugą kobietą. Wspólne pogaduchy, zakupy, lodowisko, czy rozmowa prze telefon potrafi poprawić humor na długo. Zrozumienie nawet bez słów, wspólne zainteresowania, dzielenie się kłopotami i radościami to pomaga poczuć się dobrze we własnej skórze. Przyjaciółka nie ocenia, nie krytykuje, ona jest i Ty bądź dla niej.

Masz swoje tajemne sposoby na podtrzymywanie wewnętrznej siły?

 

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Codzienna rutyna – pomoc w chwili kryzysu

Kiedyś myślałam, że rutyna jest zła, że ciągle ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook