Książki
niezwykli pisarze

5 niezwykłych pisarzy, czy ich znasz?

Pisarz – zawód niezwykły, za pomocą słów potrafi zmienić życie niejednego człowieka, wzruszyć, zasmucić, obudzić do życia czy wprawić w gromki śmiech. Dla mnie tych pięciu pisarzy, o których Wam opowiem zmieniło dużo, miłość do wielu gatunków wzięła się właśnie od nich. Każdy z wymienionych autorów pisze w innym stylu, ma swoje znaki rozpoznawcze i dla wielu osób są wielcy.

5 niezwykłych pisarzy, którzy zmienili moje życie

1.Haruki Murakami

Japoński pisarz, który tworzy w niepowtarzalny, prosty sposób, a jego powieści umiejscowione na pograniczu świata realnego i fikcji wciągają w wir wydarzeń od 1979 roku, kiedy wydał swoją pierwszą powieść – „Hear the Wind Sing”. Najbardziej znane to ,,Kronika ptaka nakręcacza”, ,,Przygoda z owcą” i moja ulubiona trylogia ,,Rok 1Q84” – książka, w której realistyczna sceneria japońskich miast miesza się z ulotnymi i fascynującymi wydarzeniami nie z tego świata.

niezwykli pisarze

2.Gabriel Gracía Marquez

Wybitny autor specjalizując się w realizmie magicznym, gatunku, gdzie świat fantazji łączy się z rzeczywistością. Niezwykły pisarz, który czerpał z wyobraźni, kreował światy i pokazywał, że życie może mieć niejeden kolor. Kolumbijczyk, który otrzymał literacką Nagrodę Nobla, jego książki jak ,,Sto lat samotności” czy ,,Miłość w czasach zarazy” to klasyki literatury. Mam nadzieję, że kiedyś przeczytam je w oryginale.

niezwykli pisarze

3.Agatha Christie

To królowa kryminału, od czytania jej książek zapałałam miłością do tego gatunku literackiego. ,,Dziesięciu murzynków” to jedna z najlepszych pozycji z kryminalną historią jaką w życiu czytałam. Stworzyła sławnych detektywów Herkulesa Poirot i pannę Marple. Autorka ponad 90 powieści i sztuk teatralnych. Intrygowała czytelników już od lat 20-stych XX wieku. Najbardziej znane książki to ,,Morderstwo w Orient Expressie”, ,,Śmierć na Nilu”, ,,Pułapka na myszy”. Jeśli nie możesz przekonać się do kryminałów, zacznij od książek tej Pani, nie pożałujesz.

niezwykli pisarze

4.Małgorzata Musierowicz

Autorka, która dzięki serii ,,Jeżycjada” ubarwiła moja nastoletnie lata. Dzięki rodzinie Borejków i ich wspaniałemu podejściu do życia, dziś wiem, że cieszenie się z drobiazgów i docenianie tego, co się ma jest ogromną wartością. Pochodzi z Poznania i tam zazwyczaj umiejscawia akcję swoich książek, w Poznaniu możecie też znaleźć słynną kamienicę Roosvelta 5, gdzie mieszkali Borejkowie. Cykl zaczyna się od książki ,,Szósta klepka” z roku 1977 r. obecnie, jak do tej pory zostało wydanych 21 tomów, ostatnia to jak na razie ,, Feblik” (2015).

niezwykli pisarze

5.Dale Carnagie

Jego książki ,,Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” oraz ,,Jak przestać się martwić i zacząć żyć” zmieniają życie czytającym już od lat 30-stych XX wieku. Pisze w sposób prosty i zrozumiały, a w swoich książkach zawarł ponadczasowe prawdy, o tym jak żyć lepiej. Jego książki o samorozwoju nie dają prostej recepty na idealne życie, ale pokazują wskazówki, które warto wcielić w życie, aby cieszyć się każdym dniem bez względu na okoliczności.

niezwykli pisarze

 

Każdy z tych pięciu niezwykłych pisarzy zmieniło coś w moim życiu. Agatha Christie pokazała, że życie bez tajemnic było by nudne i zaraziła potrzebą rozwiązywania zagadek, Dale Carnagie uczy jak pielęgnować spokój i dobry humor bez względu na okoliczności. Murakami daje swoim książkami nadzieję, że życie nie jest tylko zwykłym zlepkiem sekund, minut i godzin, które nie mają sensu, a są czasem danym po to, aby zmieniać życie swoje i innych na lepsze. Małgorzata Musierowicz sprawiła, że moje dzieciństwo było lepsze, a Gabriel Gracía Marquez rozkochał w literaturze, gdzie wyobraźnia gra pierwsze skrzypce.

niezwykli pisarze

Jacy są Wasi ulubieni autorzy? Kogo książki możecie polecić z pewnością, że są dobre i warte poświęcenia czasu?

 

Share this Story
  • niezwykli pisarze
    Książki

    5 niezwykłych pisarzy, czy ich znasz?

    Pisarz – zawód niezwykły, za pomocą słów potrafi zmienić życie niejednego człowieka, wzruszyć, zasmucić, obudzić do życia czy wprawić w gromki ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Jak wytresować lorda. O elitarnych szkołach z internatem

Kiedy wybierasz do czytania reportaż, wiedz, że zostaniesz ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook