Podróże
kawiarnie w stolicy

3 świetne kawiarnie w stolicy, czyli gdzie można poczytać w Warszawie

Lubisz książki, kawę i przyjemną atmosferę? Cenisz lokale, które serwują nie tylko coś dla ciała, ale również strawę dla ducha? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, bo dziś polecam miejsca – 5 świetnych kawiarni w stolicy, gdzie można poczytać w Warszawie nie tylko przyniesione z sobą książki.

3 świetne kawiarnie w stolicy

Zestawienie jest całkowicie subiektywne i związane z moimi upodobaniami. Jeśli znasz w Warszawie inne godne polecenia kawiarnie – pisz w komentarzach. Dobrze wiem, że ciekawych miejsc w Warszawie jest pełno, jednak te 3 świetne kawiarnie w stolicy ujęły mnie swoim klimatem, ofertą i przytulnością.

kawiarnie w stolicy

1.Kawiarnia Czytelnia, Bielany

Malutką przytulną kawiarnie, z kawą tak pachnącą, że poznacie to miejsce z daleka. Niewielkie wnętrze zachęca stosami książek ułożonymi na półkach, wygodnymi fotelami i kameralnymi miejscami do pracy. Idealne miejsce i na szybką kawę oraz na dłuższe spotkanie ze znajomymi. Spokojnie tu poczytacie w godzinach przedpołudniowych. Zjecie przepyszne śniadanie, a i zabierzecie kawę na wynos.

Adres: Aleja Zjednoczenia 46, Bielany, Warszawa

Otwarte od: 7.30 – 22.00, sobota/niedziela 10.00- 22.00

2.Kawiarnia Big Book Cafe, Mokotów

Miejsce kulturalnych wydarzeń, skusiły mnie prelekcje intrygujących filmów oraz spotkania z nietuzinkowymi ludźmi. To miejsce, gdzie książkoholik oraz amator kultury znajdzie coś dla siebie i półki z książkami i partnerów do dyskusji. Polecam sprawdzić repertuar na ten miesiąc, może to właśnie tam spotkasz swojego ulubionego pisarza, aktora czy publicystę. Na większość wydarzeń jest wstęp wolny.

Adres: ul. Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa

Otwarte: codziennie 8.00-21.00

3.Klubokawiarnia Jaś i Małgosia

Przy dobrej kawie, albo pysznym obiedzie masz okazję poczytać dobre książki i czasopisma, a to wszystko przy wielkim oknem z widokiem na dynamiczną i kolorową Aleję Jana Pawła II. Klubokawiarnia oferuje o wiele więcej – koncerty, wystawy, warsztaty, a także spotkania autorskie z pisarzami i pisarkami oraz wieczory poetyckie. Jeśli nie chcecie siedzieć w domu, albo będąc przejazdem w stolicy nie wiecie gdzie zjeść, poczytać i spędzić czas sprawdźcie aktualności na stronie Klubokawiarni Jaś i Małgosia.

Adres: Aleja Jana Pawła II 57, 01-024 Warszawa

Otwarte: wt-cz 9.00-00.00, pn 9.00-23.00; pt 9.00 – 02.00; so 10.00 – 02.00, n 10.00- 23.00

Polecam Wam miejsca, które lubię, gdzie znalazłam niepowtarzalną atmosferę do czytania książek, ale także coś więcej. Nie gwarantuje, że dla mnie świetne kawiarnie spodobają się każdemu, ale może i Wam przypadną do gustu.

kawiarnie w stolicy

Gdzie można poczytać w Warszawie?

Jest wiosna, dlatego polecam też czytanie nad Wisłą, w plenerze, z jednym okiem skierowanym na płynącą wodę, z drugim na książkę z wspaniałą historią. Często wybieram Kempę Potocką lub mały, ukryty park Stawy Kelera.

Jeśli mieszkacie w Warszawie wiecie dobrze ile tu parków i zieleni, a jeśli jesteście z innego miasta pochwalcie się swoimi cudownymi miejscówkami do czytania ? Kiedy wybiorę się gdzieś w Polskę będę wiedziała gdzie zajrzeć.

Dorzucam Wam kilka innych warszawskich tekstów :

Jak radzić sobie w Warszawie? – przewodnik (nie) turysty

Miejsca na randkę w Warszawie

Majówka w stolicy

5 niezwykłych atrakcji w WarszawieShare this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook