Książki
powieści o kobietach

3 powieści o kobietach, które poruszą Twoje serce

Bardzo lubię dobre powieści, gdzie bohaterkami są kobiety, którym życie rzuca wyzwanie. I dziś mam dla Was aż trzy takie pozycje, które mnie zachwyciły i oczarowały.  Nie tylko historią, ale chyba przede wszystkim głównymi bohaterkami, ich przemianami i siłą. Oto 3 powieści o kobietach, które poruszą Twoje serce.

Alaska, przemoc i powieść o dziewczynie, która walczyła o miłość

Wielka samotność Kristin Hannah

Leni to dziewczynka, która wraz z rodziną w latach 70. XX wieku przenosi się na Alaskę. Jej ojciec, były jeniec wojenny w wojnie Wietnamie, nie radzi sobie po powrocie do domu, z własną złością, ani frustracją wyżywając się na matce dziewczyny. Alaska ma być dla rodziny nowym początkiem i wyzwoleniem od dawnych demonów.

Niestety, Alaska i jej ostra zima bardzo dokładnie obnaża dusze i serce człowieka. I nie zawsze jest to miły widok. Leni rośnie w otoczeniu niezwykłej przyrody, na odległym krańcu kontynentu, otoczona nowymi przyjaciółmi, ale też rodzinną przemocą, strachem, bólem i samotnością.

Wybory dziewczyny, jej postępowanie zostanie wystawione na niejedną próbę, a miłość do Alaski i pewnego chłopaka będzie dla niej motorem do walki o życie i zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Piękna opowieść o dorastaniu, niestety z poruszającymi opisami przemocy fizycznej i psychicznej. Książka Wielka samotność jest powieścią o kobietach, która porusza, daje nadzieję, ale także sprawia ból. To historia dzielnej dziewczyny, która nie raz została postawiona przed wyborem, który nie miał dobrego rozwiązania. Książka dla każdej wrażliwej duszy.

Tytuł: Wielka samotność

Autorka: Kristin Hannah

Liczba stron: 512

Wydawnictwo: Świat Książki

powieści o kobietach

źródło: lubimyczytac.pl

Dziewczyna z bagien, miłość do przyrody i walka o siebie

Gdzie śpiewają raki Delia Owens

Mroczne bagna i moczary Karoliny Północnej kryją w sobie wiele niebezpieczeństw oraz cudowną przyrodę. Lata 50 i 60. XX wieku, gdzie na głębokim południu Stanów Zjednoczonych dorasta porzucona przez wszystkich Kya Clark. Historię Dziewczyny z Bagien poznajemy dwutorowo – z jednej strony dowiadujemy się o prawdopodobnej zbrodni, ponieważ miejscowych przystojniak Chase Andrews zostaje znaleziony martwy na bagnach, a podejrzenia padają właśnie na mieszkankę ukrytej w lesie chacie.

Retrospekcje pokazują nam historię Kay od dzieciństwa, aż do chwili oskarżenia o morderstwo. Wrażliwa dziewczyna walczy o przetrwanie w lesie, doświadcza złośliwości miejscowych i plotek. Jednak w jej życiu pojawia się też przyjaźń oraz nadzieją na miłość. Niestety, w życiu Kyi często wszyscy, których kocha – odchodzą. Czy tak będzie zawsze?

Piękna powieść o kobiecym dojrzewaniu, inności, wrażliwości i pięknie przyrody, na którą zbyt często, my ludzie zamykamy oczy. To również historia kobiety, która z małej, porzuconej dziewczynki zamienia się w kobietę, która umie bronić tego, co kocha i staje się prawdziwą obrończynią mokradeł i życia na własnych zasadach.

Tytuł: Gdzie śpiewają raki

Autorka: Delia Owens

Liczba stron: 416

Wydawnictwo: Świat Książki

powieści o kobietach

źródło: lubimyczytac.pl

Siostrzana miłość, wojna i heroiczne poświęcenia

Słowik Kristin Hannah

Dwie siostry, które różni praktycznie wszystko, może oprócz tego, że zostały osierocone przez matkę i praktycznie porzucone przez ojca. Vivienne znalazła ukojenie w ramionach męża i życiu rodzinnym, młodsza Isabelle – niespokojny i niepokorny duch, nie potrafiła zagrzać nigdzie miejsca.

Kobiety zaskakuje II Woja Światowa, doświadczają jej okrucieństw i brutalności. Vivienne próbuje zamykać oczy na coraz bardziej szerzący się brutalizm okupujących Francję hitlerowców. Za to Isabelle gnana wewnętrznym ogniem stara się dostać do ruchu oporu i walczyć za swoją ojczyznę.

Czas, doświadczenia, okropieństwa wojny – zmieniają kobiety, każda z nich zostanie wystawiona na niejedną próbę. Trudne wybory, moralne dylematy, niepokój o życie swoje i najbliższych, to czym na co dzień musiały żyć bohaterki.

W książce Słowik Kristin Hannah porusza sytuację francuskich Żydów, nie zapomina o kolaboracji części francuskiego społeczeństwa z nazistowskimi Niemcami, a także pokazuje jak zwykłe odruchy serca powodowały śmieć jednych, a ucieczkę i ratunek drugich. To zarysowanie tła historyczno-społecznego jest dużym atutem tej powieści o kobietach silnych i bohaterskich w swojej codzienności.

Wzruszająca historia, która mogła się zdarzyć naprawdę, o rzeczach, o których nie chcemy pamiętać, ale musimy, aby już nigdy w historii się nie powtórzyły.

Tytuł: Słowik

Autorka: Kristin Hannah

Liczba stron: 560

Wydawnictwo: Świat Książki

powieści o kobietach

źródło: lubimyczytac.pl

Polecam serdecznie te 3 powieści o kobietach, które poruszą Twoje serce, które wzruszą i dadzą nadzieję. W książkach znajdziecie wspaniałe bohaterki (Top 6 niezwykłych kobiet w literaturze), które nie są bez skazy, ani wad, jednak potrafią przyznawać się do błędów, zmieniają się i co najpiękniejsze odkrywają swoją siłę i moc kobiecego porozumienia.

Znacie inne, ciekawe poruszające powieści o kobietach?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook