Książki
polskie pisarki

3 polskie pisarki na dobry wieczór

Polskie pisarstwo ma się całkiem nieźle, ja bym powiedziała, że coraz lepiej. Dziś chciałam Wam przedstawić trzy polskie pisarki, które zawsze poprawiają mi humor, a ich książki dają niesamowitą energię. Jeśli macie ochotę na ciekawą pozycję, która Was nie zawiedzie, a zabierze na intrygującą przygodę, to wybierzcie książkę, którejś z tych trzech polskich pisarek.

3 polskie pisarki, które skradły mi serce

Sylwia Chutnik

Pisarka, kulturoznawczyni, feministka, która mocno działa na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.  W 2009 roku była nominowana do Literackiej Nagrody Nike. W swojej twórczości pokazuje różnorodne obrazy kobiet, zajmuje się problemem nierówności płciowej w wielu społecznych aspektach. Z wdziękiem i ogromną spostrzegawczością opisuje polską rzeczywistość, obnaża polskie wady, tendencji do gloryfikowania historycznych traum.

Twórczość Sylwii Chutnik nie jest prosta, przyjemna, ani łatwa. Zostawia z mętlikiem w głowie i poczuciem, że coś tu jest nie tak. Jednak wieczór spędzony z jej książkami to uczta dla umysłu. Może nie będziesz się śmiać w głos, ani wesoło pląsać po domu, jednak poszerzone horyzonty plus kunszt językowy jest warty zburzonego spokoju.

Książki, które polecam: ,,Kieszonkowy atlas kobiet”, ,,Cwaniary”, ,,Jolanta”

Zajrzyjcie na kanał na YT Barłóg Literacki, tam też można spotkać Sylwie Chutnik.

polskie pisarki

źródło: gazeta.pl

Katarzyna Bonda

Nazywana królową polskiego kryminału, autorka intrygujących powieści kryminalnych, które podbijają serca czytelników. To, co wyróżnia twórczość Katarzyny Bondy to jakość podawanej lektury, wiernie odwzorowane śledztwa, sposoby stosowane przez policję czy detektywów metody.

Czytając jej książki nie mamy wrażenia, że ktoś chce nas oszukać, nie przedstawia podkoloryzowanego obrazka, a brutalną rzeczywistość. Możliwe, że jest tak z powodu doświadczenia dziennikarskiego Katarzyny Bondy, które daje znać o sobie już na etapie zbierania materiałów.

Bardzo lubię jej książki z Hubertem Meyerem, który jest policyjnym psychologiem. Debiut Bondy to w 2007r ,,Sprawa Niny Frank” za który została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, gdzie policyjny psycholog pojawił się po raz perwszy.

Książki, które polecam: ,,Polskie morderczynie”, Florystka, tetralogia kryminalna: Cztery żywioły Saszy Zauskiej

 

Świetny wywiad z Katarzyną Bondą na blogu haloziemia.pl

Magdalena Witkiewicz

Książki Magdaleny Witkiewicz uwiodły mnie nie dawno, wpadłam na nie całkowicie przez przypadek i przepadłam. Nie jest to typ literatury, który wybieram na co dzień, jednak opowieści Witkiewicz mają coś w sobie. Piękne historie miłosne, skomplikowane tło obyczajowe, dodatkowo różnorodnie poprowadzona intryga oraz duża delikatność i wrażliwość autorki, to cechy rozpoznawcze jej twórczości. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią ,,Milczek”. Jeśli szukacie pięknej i niebanalnej historii miłosnej, to sięgnijcie po książki tej pani.

Książki, które polecam: ,,Szkoła żon”, ,,Ósme cud świata”, ,,Czereśnie zawsze muszą być dwie”, ,,Pudełko z marzeniami” (napisana z Alkiem Rogozińskim)

 

Znacie te polskie pisarki? Jakie macie swoje ulubione, do których twórczości wracacie?

Share this Story
  • polskie pisarki
    Książki

    3 polskie pisarki na dobry wieczór

    Polskie pisarstwo ma się całkiem nieźle, ja bym powiedziała, że coraz lepiej. Dziś chciałam Wam przedstawić trzy polskie pisarki, które zawsze ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook