Podróże

3 miejsca w Warszawie, które pomogą Ci się zrelaksować. I to za darmo!

Może mieszkasz w Warszawie, może nie. Może ją kochasz, a może nienawidzisz. Twoja sprawa. Dla mnie jest to miasto pełne możliwości i ogromnego potencjału jaki drzemie w ludziach, biznesie, sztuce i kulturze. Nie znam jej za dobrze, ale znalazłam kilka miejsc, które dają się lubić.

Zielona Warszawa

Mimo obiegowej opinii o betonowej szarzyźnie przeżyłam nie lada zdziwienie po przyjeździe. Skwery, parki, rozległe zielone tereny, gdzie piękne rabatki mieszają się z dziką roślinnością.

Jeśli wybierasz się na krótki wypad do Warszawy, a może mieszkasz tu od dawana, ale ciągle brakuje Ci czasu poszukaj na mapie tych miejsc, one pomogą Ci się zrelaksować i zatrzymać się na chwilę.

Parki

  1. Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW)

Miejsce, które pozwala na wytchnienie w środku pełnego kamienic Powiśla. W pobliżu stacji metra Centrum Nauki Kopernik, przyciąga zarówno studentów, rodziny z dziećmi jak i seniorów. Niewielkie ławeczki, urokliwe zakątki, które pozwalają zarówno porozmawiać jak i spokojnie poczytać książkę.

CAM01380

CAM01405-001

CAM01399

Jednak najbardziej zachwycający jest widok jaki roztacza się z ogrodów na dachu. Z jednej strony panoram centrum Warszawy, z drugiej widok na Wisłę i Stadion Narodowy. Jeśli chcemy uniknąć tłumu warto wybrać się tam przedpołudniem lub w bardziej pochmurny dzień wtedy spokój gwarantowany.

CAM01397

CAM01387

Godziny otwarcia:

1 – 30 kwietnia8.00 – 18.00
1 maja – 30 września8.00 – 20.00
1 – 31 października8.00 – 18.00
1 listopada – 31 marca (bez wstępu na dach)8.00 – 15.00

 

  1. Park Skaryszewski

Zielone serce Pragi (przynajmniej dla mnie). Rozległy park, w którym dziko pozostawiona roślinność miesza się z starannie zaplanowanymi stawami, wodospadami, rabatkami czy altankami. Można tam spotkać sympatyczne wiewiórki, które nie boją się podchodzić po smakołyki. Często na tym terenie organizowane są różnego rodzaju imprezy między innymi Weekend Francuski. Rozmowa z bliskimi w trakcie spokojnego spaceru pozwala bardziej się zrelaksować niż poranna joga.

DSC08318

  1. Park Łazienki Królewskie

Chyba najbardziej znany park w Warszawie. Często oblegany zarówno przez turystów jak i przez miejscowych. To nie tylko miejsce rekreacji, ale również scena wielu kulturalnych eventów – koncertów chopinowskich, przedstawień teatralnych czy galeria fotografii i obrazów.

DSC09169

DSC09170

Przechadzając się alejkami znajdziemy pomniki znanych artystów m. in. Sienkiewicza, Chopina. Będziemy mogli przepłynąć się łódką po stawie wokół Pałacu, czy nakarmić szalone wiewiórki, które nie poją się nawet wejść na rękę karmiącego. Łazienki są piękne o każdej porze roku, jednak ja najbardziej je lubię jesienią, kiedy liście zmieniają kolor, a wśród drzew unoszą się niezwykłe mgły.

DSC09195

DSC09211-001

DSC09183-001

Wszystkie te miejsca to oazy zieleni wśród miejskiej dżungli, warto czasem tam zajrzeć i odpocząć.

Masz swoje ulubione miejsca, które pomagają Ci odzyskać równowagę po męczącym tygodniu?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Podróże

Zobacz również

Pakowanie na wyjazd, czyli jak zaplanować krótką podróż?

Odpoczywam, kiedy wyjeżdżam, a Ty? U mnie krótka ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook