Książki
przyjemna nauka hiszpańskiego

10 opowieści o Carmen – przyjemna nauka hiszpańskiego? To możliwe!

Hiszpański jest dla mnie wspaniałym językiem – dźwięcznym, melodyjnym, niosący energię słońca i kojarzący się z zabawą i swobodą. Zawsze sobie zadawałam pytanie –  jak nauczyć się tego języka, aby móc kiedyś przeczytać książki Marqueza lub Zafona w oryginale? I tu z pomocą przychodzi mi Ola z bloga i kanału podniebemmalagi.com. Znalazłam jej kanały przypadkowo, choć dziś myślę, że nie ma przypadków, od tego czasu podziwiam jej drogę uczenia innych tego pięknego języka. Dziś mam dla Was kilka słów o książce Hiszpańskie opowieści. Życie Carmen, której autorką jest właśnie Ola z podniebemmalagi.com. Zobacz, jak przyjemna nauka hiszpańskiego może szybciej pomóc Ci dogadywać się w tym pięknym języku.

Hiszpańskie opowieści. Życie Carmen – czyli jak w przyjemny sposób nauczyć się hiszpańskiego?

Książka zawiera 10 historii po hiszpańsku, gdzie główną bohaterką jest Carmen, kobieta przedstawia swoją rodzinę, opowiada o swoich bliskich, codziennej rutynie, pracy, przyjaciołach, czy wakacjach w formie historyjki, a my razem z nią poznajemy hiszpański. Pod każdą opowieścią na konkretny temat jest słowniczek hiszpańsko-polski, a następnie mamy ćwiczenia. Bardzo fajne jest to, że są to zarówno pytania zamknięte do tekstu, jak i ćwiczenia na tłumaczenia po hiszpańsku czy uzupełnienia zdań oraz inne ciekawe formy utrwalania wiedzy za pomocą łączenia pomocy wizualnych i pisania.

przyjemna nauka hiszpańskiego

Do każdej opowieści mamy bardzo dużo zadań, które pomagają utrwalić sobie wiedzę i zapamiętać jak najwięcej słów i ich znaczeń. Rebusy, zgadywanki, wyłapywanie różnic, to wszystko w ciekawej i przyjemnej formie uczy nas hiszpańskich słówek. A cały czas naszym wysiłkom towarzyszy sympatyczna Carmen. Poznawanie z nią hiszpańskiego jest ekscytujące i bardzo wciągające. Czytając historię i wypełniając ćwiczenia czułam się tak, jakbym poznawała życie prawdziwej dziewczyny z Hiszpanii.

Dlaczego warto uczyć się z książką Hiszpańskie opowieści. Życie Carmen?

Ola włożyła w książkę bardzo dużo serca. Widać to w pomyśle na układ książki, w samych opowieściach, jak i różnorodności ćwiczeń. Autorka mieszka w Maladze, na co dzień posługuje się hiszpańskim oraz dobrze wie, jak wygląda życie w hiszpańskich miastach i miasteczkach. Na jej kanale YT możesz posłuchać o mitach związanych z życiem w Hiszpanii, jak i o różnicach miedzy Polską, a różnymi zakątkami tego pięknego kraju. Ale najbardziej lubię jej cykl na blogu – Codzienna motywacja, gdzie przemyca wiele pozytywnych myśli i kilka hiszpańskich sformułowań. Przyjemna nauka hiszpańskiego to chyba dewiza Oli, ponieważ nie ważne, czy obserwuje ją w social mediach, na blogu czy YT wszędzie pokazuje wiele pozytywnych stron języka, jednak nie owija w bawełnę, że bez systematyczności i starań będziesz mówił jak rodowity Hiszpan. Doceniam jej szczerość.

przyjemna nauka hiszpańskiego

Dodatkowo Ola uczy i motywuje wszystkie chętne osoby, do tego, aby bardziej cieszyć się z relacji z rodziną i przyjaciółmi, doceniać to, co mamy oraz widzieć tą lepszą stronę życia. Jest bardzo pozytywną osobą i to też bije z jej książki, która może być świetną alternatywą dla podręczników nauki języka hiszpańskiego. Gdzie nacisk położony jest na gramatykę i sztywne nauczanie kolejnych zagadnień. Z Olą i Hiszpańskimi Opowieściami. Życie Carmen nauka jest zabawą i świetną przygodą.

Na stronie podniebemmalagi.com możecie kupić książkę w wersji papierowej lub e-booka, albo jedno i drugie. Polecam Wam, też kanały autorki i poznanie jej sposobu nauczania hiszpańskiego. Na pewno będziecie mieć lepszy humor i uwierzycie, że nauczycie się hiszpańskiego. Przyjemna nauka hiszpańskiego jest możliwa.

Za egzemplarz e-booka do recenzji dziękuję Oli z podniebemmalagi.com autorki Hiszpańskie Opowieści. Życie Carmen

P.S. Już czekam na kolejne przygody intrygującej Carmen.

To jak skusicie się? A może już umiecie język hiszpański i zdradzicie jak się go nauczyliście?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 13 – najlepsze książki 2020

Kiedy myślałam, o tym zestawieniu najlepszych książek 2020 ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook