Książki
przyjemna nauka hiszpańskiego

10 opowieści o Carmen – przyjemna nauka hiszpańskiego? To możliwe!

Hiszpański jest dla mnie wspaniałym językiem – dźwięcznym, melodyjnym, niosący energię słońca i kojarzący się z zabawą i swobodą. Zawsze sobie zadawałam pytanie –  jak nauczyć się tego języka, aby móc kiedyś przeczytać książki Marqueza lub Zafona w oryginale? I tu z pomocą przychodzi mi Ola z bloga i kanału podniebemmalagi.com. Znalazłam jej kanały przypadkowo, choć dziś myślę, że nie ma przypadków, od tego czasu podziwiam jej drogę uczenia innych tego pięknego języka. Dziś mam dla Was kilka słów o książce Hiszpańskie opowieści. Życie Carmen, której autorką jest właśnie Ola z podniebemmalagi.com. Zobacz, jak przyjemna nauka hiszpańskiego może szybciej pomóc Ci dogadywać się w tym pięknym języku.

Hiszpańskie opowieści. Życie Carmen – czyli jak w przyjemny sposób nauczyć się hiszpańskiego?

Książka zawiera 10 historii po hiszpańsku, gdzie główną bohaterką jest Carmen, kobieta przedstawia swoją rodzinę, opowiada o swoich bliskich, codziennej rutynie, pracy, przyjaciołach, czy wakacjach w formie historyjki, a my razem z nią poznajemy hiszpański. Pod każdą opowieścią na konkretny temat jest słowniczek hiszpańsko-polski, a następnie mamy ćwiczenia. Bardzo fajne jest to, że są to zarówno pytania zamknięte do tekstu, jak i ćwiczenia na tłumaczenia po hiszpańsku czy uzupełnienia zdań oraz inne ciekawe formy utrwalania wiedzy za pomocą łączenia pomocy wizualnych i pisania.

przyjemna nauka hiszpańskiego

Do każdej opowieści mamy bardzo dużo zadań, które pomagają utrwalić sobie wiedzę i zapamiętać jak najwięcej słów i ich znaczeń. Rebusy, zgadywanki, wyłapywanie różnic, to wszystko w ciekawej i przyjemnej formie uczy nas hiszpańskich słówek. A cały czas naszym wysiłkom towarzyszy sympatyczna Carmen. Poznawanie z nią hiszpańskiego jest ekscytujące i bardzo wciągające. Czytając historię i wypełniając ćwiczenia czułam się tak, jakbym poznawała życie prawdziwej dziewczyny z Hiszpanii.

Dlaczego warto uczyć się z książką Hiszpańskie opowieści. Życie Carmen?

Ola włożyła w książkę bardzo dużo serca. Widać to w pomyśle na układ książki, w samych opowieściach, jak i różnorodności ćwiczeń. Autorka mieszka w Maladze, na co dzień posługuje się hiszpańskim oraz dobrze wie, jak wygląda życie w hiszpańskich miastach i miasteczkach. Na jej kanale YT możesz posłuchać o mitach związanych z życiem w Hiszpanii, jak i o różnicach miedzy Polską, a różnymi zakątkami tego pięknego kraju. Ale najbardziej lubię jej cykl na blogu – Codzienna motywacja, gdzie przemyca wiele pozytywnych myśli i kilka hiszpańskich sformułowań. Przyjemna nauka hiszpańskiego to chyba dewiza Oli, ponieważ nie ważne, czy obserwuje ją w social mediach, na blogu czy YT wszędzie pokazuje wiele pozytywnych stron języka, jednak nie owija w bawełnę, że bez systematyczności i starań będziesz mówił jak rodowity Hiszpan. Doceniam jej szczerość.

przyjemna nauka hiszpańskiego

Dodatkowo Ola uczy i motywuje wszystkie chętne osoby, do tego, aby bardziej cieszyć się z relacji z rodziną i przyjaciółmi, doceniać to, co mamy oraz widzieć tą lepszą stronę życia. Jest bardzo pozytywną osobą i to też bije z jej książki, która może być świetną alternatywą dla podręczników nauki języka hiszpańskiego. Gdzie nacisk położony jest na gramatykę i sztywne nauczanie kolejnych zagadnień. Z Olą i Hiszpańskimi Opowieściami. Życie Carmen nauka jest zabawą i świetną przygodą.

Na stronie podniebemmalagi.com możecie kupić książkę w wersji papierowej lub e-booka, albo jedno i drugie. Polecam Wam, też kanały autorki i poznanie jej sposobu nauczania hiszpańskiego. Na pewno będziecie mieć lepszy humor i uwierzycie, że nauczycie się hiszpańskiego. Przyjemna nauka hiszpańskiego jest możliwa.

Za egzemplarz e-booka do recenzji dziękuję Oli z podniebemmalagi.com autorki Hiszpańskie Opowieści. Życie Carmen

P.S. Już czekam na kolejne przygody intrygującej Carmen.

To jak skusicie się? A może już umiecie język hiszpański i zdradzicie jak się go nauczyliście?

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Czego nauczyła mnie książka Elizabeth Gilbert?

Dla jednych najważniejsza książka w życiu, dla innych ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki