Rozwój
blog o książkach

10 inspiracji, które przyniosła mi przerwa od pracy

Rzuciłeś pracę? A może Cię zwolnili? Myślisz, że to najgorszy dzień Twojego życia, a może cieszysz się nieskrępowaną wolnością i brakiem budzika o 6 rano? Dla mnie zwolnienie się z pracy to było jak otrzeźwienie, jak nowy start. Czas jaki miałam na zrozumienie czego potrzebuje, co mnie bardziej kręci i jakie decyzje powinnam podjąć, aby ruszyć dalej ( o tym co może pomóc w szukaniu pracy pisałam tutaj).

Przerwa od pracy i co dalej?

Rzucamy pracę z różnych powodów – chcemy lepiej zarabiać, mieć fajniejsze biuro, być bardziej szanowani, albo po prostu chcemy się rozwijać. Każdy powód jest dobry. Czy samo odejście z pracy to świetny pomysł? Nie wiem jak to jest w Twoim przypadku, ale w moim, każde odejście z pracy w jakiej pracowałam przyniosło mi coś dobrego, a przerwa od pracy była bardzo motywującym czasem. Praca sama w sobie nauczyła bardzo dużo, ale zrezygnowanie z niej dało inspirację i motywację do dalszych działań.

przerwa od pracy

1.Poszukaj tego czego kochasz

Praca nie sprawiała mi przyjemności, nie była tym co chciałam robić, więc co zrobiłam? Zmieniłam ją. Jeden raz, drugi, kolejny. Szukam dalej, cały czas próbuję nowych rzeczy i dowiaduje się, co lubię robić i co sprawia mi satysfakcję.

2.Zobacz swoje mocne strony

Rzucenie pracy jak i szukanie nowej pokazało mi moje mocne strony – wytrwałość, kreatywność, to, że mimo tego, iż cholernie się boje, to się nie podaję. Taka wiedza o sobie jest bezcenna.

3.Inni ludzie to skarb

Wspierają, kochają, są na dobre i złe. Są wtedy kiedy widzisz świat w czarnych barwach i jedyne słowa jakie przychodzą Ci do głowy to ,,nie uda się”, jak i w chwilach tryumfu, radości i sukcesu. Kiedy świadomość osiągniętego celu można podzielić z najbliższymi świat wydaje się piękny.

4.Zaryzykuj

Nie byłeś na konferencji dla blogerów, informatyków czy spotkaniu młodych mam? Nigdy nie nurkowałeś, nie wychodziłeś sam do kina, a może nie zakładałeś firmy? Spróbuj, sprawdzisz czy to lubisz, czy sobie radzisz i jak smakuje nowe.

przerwa od pracy

5.Daj sobie czas

Praca dla wielu ludzi jest bardzo ważną wartością, która nie daje tylko możliwości utrzymania się, ale jest też w jakimś sposób sensem życia. Jeśli trudno Ci bez pracy, daj sobie czas na odreagowania trudnych emocji – stresu, żalu i niepokoju. Będzie Ci łatwiej zrobić krok naprzód.

6.Wprowadzaj w życie swoje pomysł

Masz ochotę pisać bloga, robić filmy na YT, a może zapisać się na szkolenie z tworzenia animacji? Spróbuj. Jeśli masz pomysł, których od dawna chodzi Ci po głowie, wypróbuj go, może to właśnie to, co będziesz robił zawodowo, a może zostaniesz nowym Stevem Jobsem?

7.Wypłacz się i działaj zadaniowo

Pozwól sobie na płacz, nerwy, zamartwianie się, ale tylko przez określony czas. Odreaguj stres, idź pobiegać, posprzątaj mieszkanie, a później spisz zadania do wykonania i działaj. Nie zadręczaj się zdaniem, ,co będzie jak nie wyjdzie?”.

przerwa od pracy

8.Szanuj odpoczynek

Znalezienie chwili na odpoczynek, szczególnie od myślenia pełnego natrętnych stresujących myśli, to moja pięta achillesowa. Trudno mi wyłączyć myślenie, dlatego cały czas uczę się oderwania od tego, co mnie dołuje i dobija, na rzecz dobrej książki, chwili relaksu przy dobrej muzyce lub medytacji.

9.Postaw na siebie

Uwierz, ze to Ty jesteś najlepszą osobą do danej pracy, określonego zadania i od swojego życia. Jesteś ekspertem, który prędzej czy później dowie się co i jak ma robić, a do tego będzie w tym najlepszy, dlatego, że jesteś jedyny/jedyna w swoim rodzaju.

10.Doceniaj siebie

Zobacz jak wspaniale wykonujesz zadania, jaka jesteś sumienna, dokładana lub kreatywna. Pochwal się od czasu do czasu i zobacz, że to co robisz jest dobre (kliknij tutaj). Jeśli Ty docenisz swoją wartość, inni też ją zobaczą.

To 10 inspiracji, które przyszły do mnie w przerwie od pracy, w czasie , w którym miotałam się między różnymi decyzjami. Pisze je dla siebie i dla Ciebie, bo może będzie Ci łatwiej, kiedy przeczytasz, że inni też czasem mają doła (o moim kryzysie mogliście poczytać tutaj)i się łamią, a jednocześnie znajdują siłę, aby iść do przodu. Tego i Tobie, i sobie życzę najmocniej.

Zapisz

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Walentynki w domu – 3 sposoby jak zrobić sobie miłe chwile

Walentynki – dla jednych święto komercji, dla innych ...

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook