Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Zwykły człowiek, czyli okiem mordercy

20 marca 2016 paulina komentarzy 7

Tytuł: Zwykły człowiek

Autor: Graeme Cameron

Ilość stron: 288

Wydawnictwo: HarperColins

Obowiązki, praca i zbijanie, tak swoje życie mógłby określić główny bohater książki ,,Zwykły człowiek”. Lektury, którą przeczytałam w mgnieniu oka, która mnie przyciągnęła do siebie jak magnes. Każdą stronę czytałam w napięciu i z niedowierzaniem, myśląc jak bardzo taka historia mogła by być prawdopodobna.

Zwykłe życie

Przystojny, dobrze ubrany i wychowany młody człowiek, którego możesz spotkać robiąc zakupy w supermarkecie lub jadąc autobusem do pracy. Posiada ładny dom, terenowy wóz i kilka mrocznych sekretów. Może to Twój sąsiad, może kolega z pracy, a może kochanek? Zwykły człowiek, a jak niezwykłe życie.

Czytając tę książkę i wgłębiając się mrożące krew w żyłach szczegóły, przypominała mi się niedawna makabryczna historia, której kreatorem i bohaterem był Kajetan P. (okrutny morderca, który swoich zbrodni dokonał w Warszawie). Zło może czaić się w najmniej spodziewanych miejscach, a jego sprawcami mogą być ludzie, których nigdy w życiu byśmy o to nie podejrzewali.

Zwykły człowiek

Psychopaci są wśród nas?

Najbardziej zaskakujące w książce ,,Zwykły Człowiek” jest to, że narracja jest prowadzona w pierwszej osobie. Od strony oprawcy poznajemy szokujące szczegóły sposobu wybierania ofiar i ich zabijania. Bohater ukazuje się nam jako drapieżnik, który gra w makabryczne gry ze swoimi ofiarami, który bezwzględnie dąży do chwilowej ulgi, jaką daje mu pozbawienie życia. Poznajemy skomplikowaną psychikę psychopaty, jego podejście do innych ludzi, mroczną przeszłość. Stajemy się również świadkiem, niemożliwej wręcz relacji, jaką główny bohater podejmuje z przypadkowo poznaną kobietą.

Historia jest zaskakująca i trzymająca w napięciu do ostatniej sekundy. Idealnie nadaje się na film, który z chęcią bym obejrzała. Z jednej strony beznamiętność sprawcy przeraża, z drugiej fascynuje jego umiejętność wtopienia się w społeczeństwo.

Czytając tę książkę zastanawiałam się ile takich osób, o skłonnościach psychopatycznych może mieszkać w mojej okolicy. Dość ponure rozważania, jednak takie myśli same się nasuwają. Jeśli szukasz dobrego kryminału, który nie pozwoli Ci się od siebie oderwać, a serwowana historia nie raz Cię zaskoczy skuś się na przeczytanie ,,Zwykłego człowieka”.

Czytaliście? A może polecicie mi jakieś podobne książki?

zBLOGowani.pl

Zapisz

#cameron#kryminał#kryminał na weekend#książki psychopaci#mocny kryminał#recenzja zwykły człowiek#thiller#zwykły człowiek

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy