Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Zszywacz do dusz – świat ze snu

18 sierpnia 2016 paulina komentarzy 8

,,Chce nam się żyć, mimo że nic nie dzieje się tak, jak zaplanowaliśmy? – pytał zaskoczony.”

Czy nasze życie jest z góry zaplanowane, czy mamy na nie jakiś wpływ? To, pytanie zadaje sobie wiele osób, bohater książki ,,Zszywacz do dusz” też się nad tym zastanawia, błądząc po świecie realnym i w świecie jak ze snu.

Historia Adama

Adam jest trzydziestoletnim facetem, który pracuje w korpo świecie jako księgowy. Dusi się w pracy, związku i swoim ciasnym życiu, gdzie wszystko jest przewidywalne. Mimo świadomości potrzeby zmiany, bohater tkwi w znanych schematach. Jeden zwrot okoliczności, który wyrwa go do działania i na zawsze odmienia fragment jego życia.

Wyprawa do Indii nie niesie ze sobą oczekiwanej zmiany, jednak staje się impulsem do dalszego działania. Magiczna mikstura – zszywacz (do) duszy, którą przywozi ze sobą do Polski, pomaga mu wkroczyć do dziwnego świata swoich snów, gdzie może być kim chce i sprawić, że jego monotonne życie nabiera kolorów.

zszywacz do duszy

Dzięki dziwnemu narkotykowi Adam poznaje swoje lęki, obawy i mocne strony, próbuje nowych rzeczy, przekracza dotychczas utarte ścieżki. Pozwala sobie na eksperymenty w realnym świecie, gdzie również czekają go zmiany.

Co i kto wyrwie Adama z marazmu i pokaże uroki prawdziwego życia? Jak szalone wizje wyśnionego świata wpłyną na relacje z realnymi ludźmi i czy Adam rzeczywiście spróbuje odmienić swoje życie?

Zszywacz do dusz

Czytając tę książkę wchodzimy do dwóch światów – realnego i świata snu, który obfituje w przygody, niezwykłe wydarzenia, utkany jest z legend, powieści i baśni. Nie brakuje w nim potworów, koszmarnych kreatur, ale równocześnie znajdziemy tam prawdziwe wyzwania i krainę wiecznej szczęśliwości.

zszywacz do duszy

Świat snu staje się dla bohatera ucieczką od życia, którym nie chce żyć. Mimo pragnienia, nie potrafi pójść na przód. Baśniowe krainy pozwalają doświadczyć Adamowi zapomnianych uczuć, zobaczyć siebie samego w nowym świetle i rozbudzić ciekawość i siłę do podążania za miłością i marzeniami. Jednak mimo swoich zalet sen jest jedynie iluzją. Czy bohater książki ,,Zszywacz do dusz” spróbuje zawalczyć o swoją rzeczywistość, ukochaną kobietę i siebie samego w realnym życiu? Przekonajcie się sami.

Tytuł: Zszywacz (do) dusz

Autor: Paweł Tekień

Ilość stron: 311

Wydawnictwo: NOVAE RES

Recenzja przedpremierowa

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Lubicie książki gdzie są równoległe światy?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

##ksiazkawpodrozy#książka#książka na lato#literatura polska#paweł tekień#recenzje#wydawnictwo novae res#zszywacz do duszy

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Brzmi ciekawie 😀 Kiedy premiera książki?

  • Z informacji od wydawnictwa wiem, że książka jest w druku, ma się ukazać, albo pod koniec sierpnia, albo we wrześniu:)

 • Aleksandra Kasprzyk

  Zainteresowałaś mnie swoją recenzją. Ucieczka od codziennego życia wydaje się problemem uniwersalnym, a w połączeniu z tą oniryczną rzeczywistością całość staje się oryginalną pozycją. Sięgnę po nią z przyjemnością. 🙂 Pozdrawiam http://olamabloga24.blogspot.com/

 • Raz czytałam książkę, w której były równoległe światy – jawa i sen. Myślę, że ta literatura jest fajna, ale raz na jakiś czas. 🙂

 • Intrygujący tytuł ma ta lektura, ale sama książka chyba nie dla mnie. Ładne zdjęcia:)

 • Gosia

  Nie czytam książek o takiej tematyce ale może najwyższy czas się przekonać 🙂

 • Raczej nie czytam książek o takiej tematyce, ale może nadszedł ten pierwszy raz 😛 Dzięki 🙂

 • Pingback: Pod podszewką magii - recenzja - Czytaj na walizkach()

Najnowsze wpisy