Rozwój
Dzień Dziecka

Zrób sobie Dzień Dziecka!

Dziś Dzień Dziecka – czas kiedy duże i małe dzieci mogą cieszyć się zabawami na świeżym powietrzu, piknikami, obecnością rodziców i prezentami. A Ty czym się dzisiaj ucieszysz? Jak uczcisz siebie 1 czerwca? Może już nie jesteś dzieckiem, uważasz się za mniej lub bardziej poważnego dorosłego, jednak w każdym z nas drzemie dzieciak, który uwielbia być rozpieszczany. Pozwól mu poczuć się wyjątkowo.

Dzień Dziecka dla wszystkich

Święto najmłodszych może być świetnym pretekstem do zastanowienia się ile we mnie zostało z dziecka? Czy tak jak przedszkolaki potrafię spontanicznie powiedzieć, co myślę, czy jak dzieciaki w podstawówce cieszę się z chwil spędzanych z przyjaciółmi i rodzicami bez żadnych rozpraszaczy? Czy jak gimnazjalista potrafię poświęcić sobie uwagę w 100 %, wsłuchać się w swoje potrzeby i nastroje? A może tak, jak licealista wiem, że przed mną jeszcze długa droga, dlatego warto korzystać z każdej chwili?

Dzień Dziecka

Dzieci potrafią cieszyć się życiem, zajęcia z nimi dodają energii i wymagają niezwykłego przygotowania. Jednak za każdym razem wychodząc od dzieci mam wrażenie, że coś mi umyka, a tym czymś jest chwila obecna. Jak się bawią to się bawią, jak krzyczą, że coś potrzebują to całymi sobą. Są skupione na posiłkach i uważne, kiedy zbliża się czas powrotu do domu. One wiedzą, że tu i teraz ma znaczenie, nie myślą o przeszłości, dzień miniony jest już dawno zapomniany. Jest tylko dzisiaj.

Małe przyjemności

Czerwiec jest idealnym miesiącem, aby sprawiać sobie małe przyjemności (ja swoje pokazuje na Instagramie), a Dzień Dziecka może być tego początkiem. Zaplanuj każdego dnia coś co poprawi Ci humor, co będzie nowością lub ciekawym wydarzeniem.

Dzień Dziecka

Wybierz się na kino letnie pod chmurką, zrób sobie pyszne owocowe smoothie, załóż ulubioną sukienkę, poleń się na kocu, zaproś znajomych na obiad. Tyle cudownych rzeczy może czekać Cię w czerwcu, jeśli tylko podejmiesz wyzwanie i postanowisz, że każdego dnia będziesz mieć mini Dzień Dziecka.

A Wy jakie plany macie na czerwiec?

Share this Story
  • Dzień Dziecka
    Rozwój

    Zrób sobie Dzień Dziecka!

    Dziś Dzień Dziecka – czas kiedy duże i małe dzieci mogą cieszyć się zabawami na świeżym powietrzu, piknikami, obecnością rodziców i ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

Być kobietą – 10 życzeń na Dzień Kobiet

Być kobietą, czyli kim? Jedną z wielu przedstawiciele ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki