Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Dzień Dziecka

Zrób sobie Dzień Dziecka!

1 czerwca 2017 paulina komentarzy 20

Dziś Dzień Dziecka – czas kiedy duże i małe dzieci mogą cieszyć się zabawami na świeżym powietrzu, piknikami, obecnością rodziców i prezentami. A Ty czym się dzisiaj ucieszysz? Jak uczcisz siebie 1 czerwca? Może już nie jesteś dzieckiem, uważasz się za mniej lub bardziej poważnego dorosłego, jednak w każdym z nas drzemie dzieciak, który uwielbia być rozpieszczany. Pozwól mu poczuć się wyjątkowo.

Dzień Dziecka dla wszystkich

Święto najmłodszych może być świetnym pretekstem do zastanowienia się ile we mnie zostało z dziecka? Czy tak jak przedszkolaki potrafię spontanicznie powiedzieć, co myślę, czy jak dzieciaki w podstawówce cieszę się z chwil spędzanych z przyjaciółmi i rodzicami bez żadnych rozpraszaczy? Czy jak gimnazjalista potrafię poświęcić sobie uwagę w 100 %, wsłuchać się w swoje potrzeby i nastroje? A może tak, jak licealista wiem, że przed mną jeszcze długa droga, dlatego warto korzystać z każdej chwili?

Dzień Dziecka

Dzieci potrafią cieszyć się życiem, zajęcia z nimi dodają energii i wymagają niezwykłego przygotowania. Jednak za każdym razem wychodząc od dzieci mam wrażenie, że coś mi umyka, a tym czymś jest chwila obecna. Jak się bawią to się bawią, jak krzyczą, że coś potrzebują to całymi sobą. Są skupione na posiłkach i uważne, kiedy zbliża się czas powrotu do domu. One wiedzą, że tu i teraz ma znaczenie, nie myślą o przeszłości, dzień miniony jest już dawno zapomniany. Jest tylko dzisiaj.

Małe przyjemności

Czerwiec jest idealnym miesiącem, aby sprawiać sobie małe przyjemności (ja swoje pokazuje na Instagramie), a Dzień Dziecka może być tego początkiem. Zaplanuj każdego dnia coś co poprawi Ci humor, co będzie nowością lub ciekawym wydarzeniem.

Dzień Dziecka

Wybierz się na kino letnie pod chmurką, zrób sobie pyszne owocowe smoothie, załóż ulubioną sukienkę, poleń się na kocu, zaproś znajomych na obiad. Tyle cudownych rzeczy może czekać Cię w czerwcu, jeśli tylko podejmiesz wyzwanie i postanowisz, że każdego dnia będziesz mieć mini Dzień Dziecka.

A Wy jakie plany macie na czerwiec?

#chwila obecna#czerwiec#dzień dziecka#dzień dziecka dla dorosłych#małe przyjemnosci#tu i teraz#zadbaj o siebie

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy