Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

zasady książkoholika

Zasady książkoholika na wakacjach

21 czerwca 2018 paulina komentarzy 14

Wiesz, że w te wakacje wypoczniesz? Może jesteś nauczycielem, który odbija sobie trudy nauki i ogarniania dzieciaków przez cały rok szkolny, może planujesz kilkutygodniowy lub choćby krótki urlop. Dodatkowo kochasz książki, nie wyobrażasz sobie bez nich życia i czytasz w każdej wolnej chwili. Pamiętaj, jeśli należysz do grona tych osób, które obowiązują zasady książkoholika. Szczególnie na wakacjach.

Zasady książkoholika, o których nie może zapomnieć

To nic, że upał, że tłum na plaży czy przyjemnie pusta łąka wokoło. Pewne rzeczy zobowiązują, a taką jest kochanie książek i należenie do zacnego klubu książkoholików, dla których książka to rzecz święta. I nie bójmy się tego powiedzieć, z niektórymi uzależnieniami nie trzeba walczyć.

zasady książkoholika

Specjalnie dla Was (i dla siebie, a co pamięć szwankuje) przygotowałam spis 10 zasad książkoholika na wakacjach plus jedna gratis.

Książkoholik na wakacjach:

1.Zawsze zabiera ze sobą książkę.

2.Drży i boi się, że książka za szybko się skończy za nim wróci z wakacji.

3.W miejscu, w którym jest szuka najbliższej biblioteki, jeśli czyta w języku danego kraju. Jeśli nie czyta – tym bardziej – uraczy się widokiem tych wszystkich tomów, które mógłby przeczytać.

4.Wyszukuje księgarnie i napawa się widokiem książek, gdziekolwiek jest – nie ważne czy góra, małe miasteczko czy las bez oznak cywilizacji.

5.Kocha kawiarnie z książkami – tylko tam zachodzi na kawę.

zasady książkoholika

 

6.Najlepsza aktywność – książka, i tu dodaj co chcesz – plaża, kocyk, łąka, kawiarnia i zakończ słowem kawa. (Najlepszy sposób zwabienia książkoholika na spotkanie – powiedz, że będziecie gadać o książkach i pić kawę – przyjdzie na pewno).

7.Jeśli tylko może zabiera na wakacje książkę papierową oraz czytnik e-booków (np. z Legimi) z ogromną ilością pozycji – książek nigdy za dużo.

8.Uwielbia obserwować ludzi czytających książki – wszędzie.

9.Zaczyna rozmowę z nieznajomymi: Cześć, tu się przedstawia. Co czytasz?

zasady książkoholika

10.Lubi biblioteki, muzea książek itp. wyszukuje takich miejsc, zanim wybierze się na urlop w konkretnym kraju czy miejscowości.

11.Ma dystans do siebie

Co dodacie od siebie? Jakie zasady książkocholika Wy praktykujecie?

zasady książkoholika

I nie zapominajcie na wakacjach, ani w codziennym życiu o ostatniej zasadzie 😉

#co czytać w wakcje#czytanie książek#ksiazki na wakacje#książki na wesoło#książki zasady#urlop i książki#zasady książkoholika

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy