Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Zapamiętaj mnie – ludzkie dramaty

14 sierpnia 2016 paulina komentarzy 12

Historia Willa z ,,Zapamiętaj mnie”, dotyka samotności, utraty niewinności, próby odnalezienia się w życiu i poszukiwania rzeczy nadających sens istnieniu.

Opowieść Willa

Główny bohater ,,Zapamiętaj mnie” Will, zagubił się w korporacyjnym świecie, gdzie liczą się wyniki, tabele sprzedaży i pęd po coraz więcej. W pustym, zimnym życiu obija się od ludzi, nie nawiązując silnych więzi, a jedynie krótkotrwałe romanse na jedną noc i puste przyjaźnie, które nie dają pocieszenia.

Kiedyś w jego życiu był blask i radość, a wnosiła je jego siostra Evelyn, którą pozostawił za sobą w małym miasteczku. Rodzeństwo złączone dramatami rodzinnymi, po mimo odległości wciąż bliskie. Czy Will’owi uda się odbudować więź z siostrą, odnaleźć łączącą ich nić porozumienia?

W przewidywalnym życiu Willa, pustka coraz bardziej rozlewa się w jego sercu, pod wpływem impulsu próbuje złożyć swój świat na nowo i zrobić w nim miejsce dla Evelyn oraz innych osób.

Wrażenia z ,,Zapamiętaj mnie”

,,Zapamiętaj mnie” to przejmująca historia samotności, życiowych dramatów, porzucania ideałów i próby odnalezienia się w dorosłym życiu. To, opowieść o zmianie, trudnych wyborach i nieprzewidywalności ludzkiego losu, który lubi płatać figle w najmniej oczekiwanym momencie.

Czytając ,,Zapamiętaj mnie” w pierwszej chwili czułam się bardzo przygnębiona. Losy Willa, jego gburowatość i bezduszność wyprowadzały mnie z równowagi. Jednak w trakcie czytania udało mi się dostrzec w nim o wiele więcej niż tylko zimny pancerz. Złość i buzujący gniew były wynikiem niesprawiedliwości, potrzebę bliskości zasłaniał pogardą, a chęć kochania szczelnie zamykał za kotarą z ostrych słów.

zapamietaj mnie

,,Zapamiętaj mnie” to książka nie łatwa, pozostawiająca wiele trudnych uczuć, o których myśli się jedynie od święta. Historia nie tylko zagubionego korpo człowieka, ale każdego z nas.

Tytuł: Zapamiętaj mnie

Autor: Seweryn Hrapka

Ilość stron:165

Wydawnictwo: NOVAE RES

Recenzja przedpremierowa

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję wydawnictwu NOVAE RES Sp. z o.o.

Jesteście ciekawi tej historii?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

#literatura polska#novae res#nowe ksiazki#recenzja zapamietaj mnie#seweryn hapka#zapamietaj mnie

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy