Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Inspiracja.Z tą książką łatwiej znajdziesz pracę

28 lutego 2016 paulina komentarzy 11

Tytuł: Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać pełnienia

Autor: Regina Brett

Ilość stron: 368

Wydawnictwo: Insignis Media

bóg zawsze znajdzie ci pracę

Dla osób, które czytały książki Reginy Brett nie będzie dla zaskoczeniem, jeśli powiem, że książka jest magiczna. Dla innych, którzy jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z prozą autorki, napiszę, że znajdą tam więcej niż mogliby oczekiwać nawet w najśmielszych snach. Inspiracja, motywacja do działania, podnoszenie wiary we własne siły to tematy, które przewijają się w książce. Idealne na deszczowe popołudnia i przydługie wieczory.

,,Inspiracja to najlepsze narzędzie do czynienia dobra”

Krótkie felietony, opatrzone intrygującymi tytułami przyciągają czytelnika na długo. Nie mogłam się oderwać, choć już dawno temu poznałam książki Pani Brett. Po przeczytaniu każdej mam kartkę pełną cytatów i notatek z własnymi przemyśleniami. Wcześniejsze ,,Bóg nigdy nie mruga” i ,,Jesteś cudem” były genialne, poruszały problemy uporania się z własną przeszłością i znalezienia recepty na dobre życie w czasie teraźniejszym. Druga z książek skupiła się na samorealizacji, dążeniu do zaakceptowaniu siebie takim jakim się jest, a także o docenieniu małych momentów i odpoczynku.

Szukanie pracy nie takie straszne?

Recenzowana przez mnie książka – ,,Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” odnosi się do pojęcia pracy, szukania jej, tracenia, wykonywania i zakładania własnych biznesów. W przemyślanych felietonach, własnych i cudzych historiach Regina Brett inspiruje do lepszej walki o siebie, o większą wiarę we własne możliwości. Zaleca docenianie własnych umiejętności, odpuszczenie w kwestii kontrolowania wszystkiego i wszystkich i zdania się na Boga.

książka do kawy

Pozytywne, pełne ciepła historie przyjaciół, znajomych, działaczy społecznościowych i zwykłych ludzi ilustrują etos pracy jakim kieruje się autorka. w którym jest miejsce na równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, własny rozwój, dążenie do pracy nie tylko dla siebie, ale także dla innych.

Nie ma tu prostych recept, ale kilka cennych i przemyślanych doświadczeń, na podstawie, których sami możemy wciągnąć wnioski. Brett nie ukrywa własnych porażek w trakcie podejmowania najróżniejszych zadań, mówi o trudnej drodze w której szukała swojego powołania i tego w czym była na prawdę dobra. Opowiada na własnym przykładzie, że czasami znalezienie wymarzonego zajęcia, które da satysfakcję zajmuje sporo czasu, ale jak mówi Winston Churchill ,,Nigdy, nigdy, ale to nigdy się nie poddawaj”.

Banał czy inspiracja?

Dla jednych książka pełna znanych frazesów i mądrości z portali pseudorozwojowych, dla innych książka ważna, poruszająca i motywująca. Dla mnie jest to jedna z przyjemniejszych lektur, czytając ją czuję się tak jakbym słyszała autorkę, która z zapałem opowiada mi przy kawie opisane historie. Dla mnie inspiracja do lepszego życia i zastanowienia się nad tym ,,Co jest na prawdę ważne?”.

Wywołuje we mnie uśmiech, a książki, które wywołują uśmiech to dobre książki.

Polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy w tym momencie są w trakcie poszukiwania pracy, albo nie czują się za dobrze w obecnej i nie wiedzą co zrobić – zostać czy odejść?

,,Musisz wierzyć w siebie, nawet wtedy, gdy nikt inny w ciebie nie wierzy”

Recenzja ,,Jesteś cudem”

Fragmenty ,,Bóg nigdy nie mruga” czytane przez obdarzoną cudownym głosem Ewe Błaszczyk
A Wy jakie macie zdanie o książkach Reginy Brett?

Zapisz

#bóg nigdy nie mruga#bóg zawsze znajdzie ci pracę#inspirowanie#jak znaleźć pracę#jesteś cudem#książka#książki rozwój osobisty#motywacja#praca#regia brett

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Jestem bardzo ciekawa książek tej autorki. Tyle osób je chwali…

  • Myślę, że jej książki naprawdę mają coś w sobie:) Na początek polecam posłuchania fragmentów na YT:)

 • Pierwszy raz słyszę o tej książce, brzmi ciekawie. Ale chyba nie dla mnie, bo mam dużo wiary we własne możliwości i do tej pory – odpukać – nie miałam problemów ze znalezieniem stażu czy pracy 😉

  • Gratulację i oby tak dalej:)

 • Kurcze, od dłuższego czasu myślę, czy by się za nie nie zabrać, wszystkie – bo jeszcze żadnej nie przeczytałam, jakoś tak kojarzyły mi się niezmiennie z twórczością Paulo Coehlo, która był dla mnie zbyt mdła i przewidywalna – mimo wszystko. Od dłuższego jednak czasu mam wrażenie, że potrzebuję się zetknąć z twórczością, która coś wniesie do mojego życia oprócz rozrywki i zauważyłam, że jej książki polecają także ludzie, których na co dzień bym o to nie podejrzewała. No cóż, kolejny komentarz na temat tych pozycji, który mnie zaintrygował… może się skuszę!

  • Mimo, że może się wydawać, że to coehliowe banały, to jednak warto przeczytać choć kawałek i samodzielnie wyrobić sobie zdanie. Brett pisze w bardzo lekki sposób o trudnych sprawach, z humorem i ciepłem przedstawia swoją trudną historię i uczy, że ,,dzisiaj” zawsze może być lepsze:) Mnie bardzo podniosła na duchu.

 • Ja właśnie niedługo będę szukać pracy, więc świetnie byłoby ją przeczytać 😀 Czytałam dwie poprzednie i dla mnie były fantastyczne.

 • uwielbiam czytać książki i poznawać nowych autorów. Chętnie skuszę się na tę lekturę przydatny wpis 🙂

 • Nic nie czytałam tej autorki, ale ogólnie zauważam ogólny zachwyt, co mnie trochę odstrasza. Ale być może się skuszę, aby samej sobie wyrobić opinie na jej temat:)

 • Nie znam tej autorki ale przekonałaś mnie do zmiany tego stanu. Rozglądam się za tą książką od jutra! 🙂

 • Bardzo lubię!Przeczytałam wszystkie, gdzieś tam robiłam notatki z niektórych cytatów – doszłam właściwie do tych samych prawda, co Regina – kobieta nie owija w bawełnę, pisze, jak jest i jak było – to mi się bardzo w tych książkach podoba. Bardzo podnoszą na duchu – swoją prawdziwością, zastosowaniem w życiu codziennym i niosą mnóstwo niesamowitych, choć tak zwyczajnych historii.

Najnowsze wpisy