Książki
więzień nieba

Więzień Nieba – kiedy przeszłość puka do drzwi

Podupadająca księgarnia, bliscy przyjaciele, dawne tajemnice, które nie mają prawa ujrzeć światła dziennego, terror i strach oraz miłość, która rodzi się nawet w chwilach ucisku i zwątpienia. Więzień Nieba Carlosa Ruiza Zafóna, to pełnoprawna powieść, która zachwyci Cię swoim czarem, urzeknie historią i przerazi dramatami dawnej Barcelony i Hiszpanii.

Więzień Nieba i mroczne tajemnice

Historia, w której Fermin Romero de Torres jest głównym bohaterem zadziwia zwrotami akcji oraz nagromadzeniem nieodgadnionych zagadek. To przyjaciel Daniela Sempere, jednego z właścicieli podupadającej księgarni Sempere i Synowie. Kiedy Daniel cieszy się spokojnym życiem męża Beatriz i ojca Juliana, jego przyjaciel, który też ma wstąpić w związek małżeński, niespodziewanie marnieje w oczach. Pewnego dnia w księgarni zjawia się dziwaczny i niepokojący starzec, który wypytuje o Fermina i kupuje dla niego jedno z najbardziej kosztownych wydań powieści Dumasa Hrabia Monte Christo. To spotkanie zapoczątkuje serie niezwykłych zdarzeń.

więzień nieba

Książka, jak i niespodziewana wizyta sprawiają, że Fermin z dnia na dzień staje się coraz bardziej markotny i niespokojny. Przeszłość, która zapukała do drzwi nie chce odejść, bez należnej jej ofiary.

Mężczyzna opowiada historię, która rzuci światło nie tylko na przeszłość rodziny Daniela, ale również odnowi stare rany i wywoła widmowe cienie krwawej Barcelony.

Bohater wraca do swojej pełnej cierpienia i tajemnic przeszłości, przywołuje towarzyszy swej niedoli z uwięzienia w zamku Montjuic – Davida Martina, Sagaldo oraz innych, a także ich kata Mauricio Vallsa. Obsesja, tajemnicza książka oraz miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek na zawsze wedrze się w życie bohaterów.

więzień nieba

Opowieść Fermina zmieni życie Daniela, zasieje w jego sercu nienawiść, niepokój i pragnienie zemsty za dawne krzywdy, które nigdy się nie zabliźniły. Kim był Więzień Nieba? Jak Fermin znalazł się w księgarni Sempere i co takiego zrobi Daniel, aby odnaleźć prawdę?

Czy da się tetralogie czytać od środka?

Więzień Nieba jest trzecią z cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek, kontynuacją Cienia Wiatru oraz Gry Anioła. Mimo tego, że jest to seria mająca wspólnych bohaterów i wiążąca różne wątki, każdą z powieści można czytać jako zamkniętą całość. Brak znajomości poprzednich tomów nie przeszkadza cieszyć się lekturą i dać się porwać Barcelonie.

Zafón w świetny sposób łączy klamrą spójną historię konkretnego bohatera, a jednocześnie otwiera drzwi do tajemnic kolejnych osób, które poznajemy w pozostałych książkach autora. To niewątpliwa zaleta serii. Innymi, są nieziemski klimat Barcelony, ukazanie w fabule dramatycznej historii Hiszpanii oraz intrygująca i wciągająca opowieść, w której dużą rolę odgrywają niezwykłe książki i wyraziści bohaterowie.

więzień nieba

Zafón czaruje czytelnika, zabiera go do świata pełnego okrucieństwa oraz delikatności, zbrodni i odkupienia. Waży wątki, zgrabnie manewruje fabułą tak, że czytelnik chce więcej i więcej. Jeśli nie czytaliście żadnej książki Carlosa Ruiza Zafóna polecam Wam rozpocząć przygodę z jego twórczością od Cienia Wiatru, który wydany w 2005 roku porwał czytelników na całym świecie. A już w październiku tego roku będziecie mieć okazję przeczytać ostatni tom Cmentarza Zapomnianych Książek – Labirynt duchów (przedpremierowa recenzja już wkrótce na blogu), który zamyka historię i rozwiązuje wszystkie zagadki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu MUZA S.A

Znacie Zafóna? Podobają się Wam jego książki?

Tytuł: Więzień nieba

Autor: Carlos Ruiz Zafon

Liczba stron: 411

Wydawnictwo: MUZA S.A

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Wariat na wolności, czyli autobiografia Wojciecha Eichelbergera

Bardzo lubię czytać książki, które opowiadają o losach ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki