Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

3 wielkanocne przepisy na lepsze Święta

24 marca 2016 paulina komentarze 2

Chcesz, aby te Święta Wielkanocne były inne niż wszystkie? Chcesz mieć czas dla siebie i dla bliskich, a może chcesz mieć dobry humor i czuć promienie słońca na twarzy? Szczerze, nie mogę Ci zagwarantować, że tak będzie. Nie mam dla Ciebie złotych rad, które spełnią Twoje oczekiwania w 100 %, ani nie mam mocy, aby sprawić, by w trakcie świątecznych dni towarzyszyło nam słońce, a uśmiech nie schodził Ci z twarzy. Ale mam dla siebie i Ciebie propozycje, które pomogą Ci poczuć wiosnę i magię świątecznej atmosfery.

Wielkanocne przepisy

Wielkanoc jakoś nigdy nie kojarzyła mi się z takimi naprawdę świętami, może przez to, że często zamiast słońca mamy szaroburą breję, a czas spędzony z rodziną jest wprost proporcjonalny do czasu spędzanego w samochodzie, aby na te święta dojechać. Jednak, aby na przekór swoim ostatnim złym nastrojom i naprzeciw budzącej się wiośnie, postanowiłam skonstruować dla siebie i dla Was wielkanocne przepisy, czyli mini-poradnik świąteczny.

#spring #sunny #blue #flower #garden #inwork #goodtime #goodmood #instaflower #beutyfull #nice

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

1.Jajko jajku nie równe, czyli wielkanocne przepisy na pisanki. Chcesz, aby coś się zmieniło, aby Wielkanoc miała magię? Postaw na jajka i to w niecodziennym wydaniu, nie koniecznie pisanki czy kraszanki, ale te w niecodziennym, kreatywnym wydaniu. Styropianowe, malowane lakierami do paznokci, stworzone z płyt CD, czy nici. Wszelkiego rodzaju wielkanocne DIY pomoże odnaleźć Ci klimat świąt i nastawić Cię pozytywnie.

Długo zastanawiałam się co mnie ostatnio odstresowuje i są to dwie rzeczy DIY i dobra muzyka. Kolorowanki dla dorosłych (pisałam o nich tutaj), decoupage’owe jajka, czy papierowe ozdoby to najlepszy sposób, w którym upłynniam swą złość, irytację i kreatywne pomysły. Może twierdzisz, że nie masz talentu, bo ostatni raz kredkę, czy nożyczki trzymałeś w podstawówce, a może znów twierdzisz, że nie masz czasu? Nawet jeśli Picasso z Ciebie nie będzie, spróbuj. Nikt Cię nie oceni, dzieło nie musi powalać i być wystawiane w Luwrze, najważniejsze, że sprawi Ci radość i wprowadzi w świąteczny klimat.

Linki do ciekawych pomysłów na świąteczne jajka:

Pisanki-nicianki i cekiowe cuda

2.Upiększanie siebie. Chcesz, żeby było wyjątkowo? No to na co czekasz? To jak będzie zależy od Ciebie. Zamiast znów marudzić, że nie masz czasu dla siebie, nie masz się w co ubrać i w ogóle wszystko jest do dupy, przejrzyj szafę, zainwestuj w maseczkę, albo golarkę i do dzieła. Nowe ubranie potrafi zdziałać cuda, a Święta to dobry pretekst, aby ubrać się inaczej niż zwykle – mile widziane sukienki, spódnice, koszule, marynarki – elegancja , lżejsze materiały, weselsze kolory i od razu lepiej. Może na co dzień kochasz bluzy, trampki i luźne koszulki i jeśli czujesz się w tym dobrze to super, ale może warto raz na jakiś czas ubrać się inaczej, sprawdzić jak to jest?

wielkanocne przepisy

3.Uśmiech, uśmiech i jeszcze raz uśmiech. Do ludzi, świata i siebie. To najlepsze co możesz zrobić. Odpuścić sobie, że ani Ty, ani nikt inny na świecie nie jest idealny i nie istnieją, także idealne święta jak z reklamy. Oczekiwania odsuń w kąt, postaw na rozmowy, pytania i zrozumienie. Zobacz bliskich w nowej odsłonie, spróbuj dowiedzieć się jak jest im naprawdę, w Wielkanoc masz do tego bardzo dobrą okazję. Może zamiast polityki, namów rodzinę na spacer, a zamiast wzajemnych oskarżeń poślij im uśmiech i popatrz trochę przez palce, gwarantuję Ci, że wtedy Twoje Święta będą lepsze.

Mam nadzieję, że Wam się spodobają te wielkanocne przepisy. Może macie swoje niezawodne sposoby na Wielkanoc?

na wiosne

Zapisz

#chwila dla siebie#DIY#kreatywne pomysły#lepsze święta#nowe ubranie#oczekiwania#odstres#pisanki#przepisy na pisanki#uroda#uśmiech#wielkanoc#wielkanocne przepisy

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

  • Punkt trzeci jest oczywiście najcudniejszy, bo uniwersalny i najłatwiejszy do wykonania 🙂 I niby jest to takie proste i szybkie, a jednak ciągle o tym zapominamy.

    Bardzo lubię Wielkanoc, bo to takie spokojniejsze nieco święta. I tym razem nie było szarej brei, ale rzeczywiście piękne słońce.

    • W tym roku rzeczywiście pogoda dopisała i od razu bardziej czuło się atmosferę Świąt, które mówią o odrodzeniu i budzeniu się do życia:)

Najnowsze wpisy