Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

walentynkowe prezenty

Walentynkowe prezenty – 7 nietuzinkowych

12 lutego 2017 paulina komentarzy 9

Walentynki to dla jednych kolejna okazja do świętowania z drugą połówką, dla drugich kicz i przymus. My z A. obchodzimy je na swój własny sposób, jak prezent dla nas kupujemy grę planszową, a zazwyczaj jeśli gdzieś wychodzimy to nie w walentynki, a kilka dni później – nie ma tłoku, astronomicznych cen i ,,walentynkowego” menu. Jednak nie dyskredytuję całkowicie tego święta, zawsze to pretekst, aby być dla drugiej osoby miłym, dobrym i jakoś więcej wybaczać.

Walentynkowe prezenty dla dwojga

Każda okazja jest dobra, aby powiedzieć bliskiej osobie – Kocham Cię. Nie musi być różowych serduszek, ani pluszowych misiów, może być dobra rozrywka we dwoje lub głęboka rozmowa o ważnych dla nas sprawach. Nie musi być 14 lutego, ale może, wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz.

walentynkowe prezenty

Równie dobrze na takie prezenty można umówić się z przyjaciółmi, przecież też darzymy ich wieloma miłymi uczuciami. Walentynki mogą być też świetnym pretekstem do zadbania o siebie samą/ samego, do zrobienia rzeczy, o których dawno się myślało, a nie było czasu.

Jeśli jednak chcesz podarować coś bliskiej Ci osobie, oto mała lista walentynkowych prezentów:

1.Gra planszowa

Dla mnie jedna z najlepszych inwestycji walentynkowych, dobra gra, to taka, gdzie zagrasz w nią we dwoje, jak i z przyjaciółmi. Są również specjalne gry miłosne dla dwojga lub gry erotyczne, czyli dla każdego coś dobrego.

Polecam: Dixit, 7 cudów świata, Splendor, Race for the Galaxy, Gierki małżeńskie

2.Wieczór pytań

Przygotujcie kartki, długopisy i listę pytań, których jeszcze nigdy sobie nie zadaliście. Do tego smaczne przekąski, wino lub inne ulubione trunki. To może być wspaniałe poznawanie się na nowo, zobaczenie drugiej osoby w nowym świetle. Co daje taki wieczór wzajemne zrozumienie, bliskość i wiedzę o partnerze.

3.Książki

Nie mogło ich tu zabraknąć, przecież mnie znacie. Książki są zawsze dobrym prezentem, szczególnie, gdy wiemy co lubi nasza bliska osoba lub na jaką książkę poluje. Zawsze można wymienić się wish listą książkową, wtedy nie będzie wątpliwości co kupić.

walentynkowe prezenty

4.Karnet na basen

Dla osób, którym brakuje aktywności – basen jest ciekawą opcją, można chodzić razem lub osobno. Z myślą o rekreacji lub poprawieniu kondycji, każdy powód jest dobry.

5.Kurs tańca

Tańcząc nie dość, że będziecie się świetnie bawić, to jeszcze lepiej się poznacie. Zobaczycie jak reagują Wasze ciała, czy się zgrywacie, umiecie ze sobą współpracować, jak reagujecie na muzykę. Świetna opcja szczególnie dla osób planujących wesele lub dla par, które już od jakiegoś czasu są ze sobą – taniec pozwala na nowo ożywić namiętność.

6.Wyjazd do małej, nieznanej miejscowości

Zazwyczaj wybierane są duże miasta, znane regiony i egzotyczne kierunki, a gdyby tak pójść pod prąd? Poszukać uroczego, małego miasteczka, gdzie można schować się przed światem? Szukaj w Bieszczadach, Sudetach, a może nad morzem, czy na Mazurach. Myślę, że w każdym województwie znajdzie się miejsce (5 niezwykłych miasteczek – kliknij!), które Cię zachwyci, a jest mało znane.

Może to być równie dobrze: skansen, ruiny zamku, ciekawy Kościół, czy dawny dworek.

Taki wyjazd można połączyć z sesją zdjęciową.

7.Nieznane miejsce

Wybierzcie się tam, gdzie nie byliście. Jeśli mieszkasz w Warszawie, a nie widziałeś Muzeum Nauki Kopernika, nie spacerowałeś Parkiem Szczęśliwickim lub nie odwiedziłeś Niewidzialnej Wystawy – to warto to nadrobić i zabrać drugą połówkę.

A Wy lubicie Walentynki, obchodzicie je, czy wręcz przeciwnie?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

#ciekawe prezenty#co na walentynki#oryginalne prezenty na walentynki#podróże walentynki#prezenty walentynkowe#walentynki

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy