Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

tu i teraz czerwiec

Tu i teraz czerwiec – czyli szalone dwa miesiące

2 lipca 2018 paulina komentarzy 6

Nowa formuła podsumowania – tu i teraz czerwiec, a dlaczego nie 😉 Zainspirowała mnie Kasia z Worqshop.pl i jej tu i teraz, a ostatnio taką formę znalazłam u Kingi z mylittlepleasures.pl może i mi przypadnie do gustu. Jaki był czerwiec, a jeszcze maj? Hmm jakbym miała porównać to do czegoś, to te miesiące były by jak rozpędzony pociąg bez hamulców, z którego ja co jakiś czas musiałam wyskakiwać. Czyli dużo, szybko i zmiennie. Bogactwo doświadczeń, nowości, zmian i planów.

Maj i czerwiec – moje szalone, niezapomniane miesiące

W maju działo się, a działo. Hmm w sumie, jakby prześledzić inne miesiące to chyba całe moje pół roku to jakaś taka huśtawka – ciekawy, niespodziewanych i trudnych rzeczy. Ale maj był pod tym względem wyjątkowy, ponieważ nie tylko skończyłam 27 lat i świętowałam urodziny, ale w Dzień Mamy razem z A. wzięliśmy ślub. Był to piękny, cudowny i bardzo bardzo wzruszający moment. Zostałam żoną i powiem Wam, że jest nieźle.Znamy się już prawie 7 lat i to jest najlepszy czas jaki został mi dany.

tu i teraz czerwiec

Organizacyjnie to było wielkie przedsięwzięcie, które zajmowało mniej lub bardziej przez ok 1,5 roku, gdzie na spokojnie wszystko sobie odhaczaliśmy. Powoli, z namysłem, z dużym wyprzedzeniem. Jednak chaosu, stresu i zamieszania nie da się uniknąć, dla mnie ostatni tydzień przed ślubem to po prostu szaleństwo. Ale mimo, że w piątek działy się dziwne rzeczy, o których będziemy sobie opowiadać przez lata, a nerwy zaczęły puszczać. W sobotę mieliśmy piękny dzień, który dzięki naszym przyjaciołom i rodzinom był niezapomniany.

tu i teraz czerwiec

Ślub, organizacja życia po, prezent dla rodziców, czyli wspólny dzień w Warszawie i wyjście do Teatru Muzycznego ROMA na Pilotów, wyjazd na Majorkę i do Barcelony – a to wszystko tylko w 2 tygodnie.  Dodam jeszcze szkolenia weekendowe, konferencję SeeBloggers w Łodzi, wyjazd na sesję zdjęciową. Działo się.

tu i teraz czerwiec

Nawet piszę tu i teraz czerwiec, to gdzieś te wszystkie emocje do mnie przychodzą i powiem Wam, że mimo ogromu szczęścia i radości jakie dały mi te chwile, jestem po prostu zmęczona. Dlatego dziś, kiedy to piszę siedzę sobie z kubkiem parującej kawy, a mój wolny, samotny weekend spędzam na oglądaniu seriali, piciu kawy, czytaniu i słuchaniu smooth jazzu. Dobrze jest. Było mi to potrzebne.

https://www.instagram.com/p/BkcZea4gGKm/?taken-by=czytaj_na_walizkach

Tu i teraz czerwiec

Słucham – nastrojowej muzyki, lekkiej i wyciszającej – smooth jazz, blues, na zmianę z hiszpańskimi, energetycznymi utworami. Odkryłam ciekawy zespół Kwiat Jabłoni – wrzucam ich piosenkę może Wam się spodoba.

Czytam – dużo, ale chyba nie tak dużo jakbym chciała. Najlepszą książką jaką przeczytałam w czerwcu była Wyspa, jej recenzja już niedługo na blogu. Obecnie czytam ,,Błękit” i ,,Historię przszłó” Maji Lunde, a skończyłam wczoraj ,,Ogarnij się” Sarah Knight.

Czy ta książka pomoże mi się ogarnąć? 😃 Tego nie wiem, ale wiem, że potrzebuje jakiejś zmiany i inspiracji w planowaniu i działaniu. Może to będzie to? Przed chwilą usunęło mi bardzo długi i osobisty opis. Więc napiszę Wam tylko tyle, że jestem ciekawa czy ta książka zainspiruje mnie do zmian. Na razie całkiem mnie wciągnęło, mimo iż większość rad, wskazówek i wiedzy to takie przypomnienie i usystematyzowanie, ale może właśnie tego potrzebuje. Zobaczymy, co będzie dalej. Czytaliście #ogarnijsie #sarahknight podobało Wam się? #zmiany #planowanie #priorytety #listadozrobienia #ogarnianiesie #bookstagram #bookish #booklover #psychologiaspoleczna #motywacja #rozwojosobisty #poradnik #bookstagmmer #bookphoto #prezentyslubne #ksiazkoholik #rozwojowo

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

Oglądam – przeżyłam filmowy zawrót głowy i ogromny zachwyt w kinie. Razem z A. wybraliśmy się na ,,Zimną wojnę” to jest to film, który wywarł na mnie ogromne wrażenie, przepiękna muzyka, cudowne zdjęcia, gra aktorska i sama historia. Obejrzyjcie koniecznie.

https://www.instagram.com/p/BkcZea4gGKm/?taken-by=czytaj_na_walizkach

W mój wolny weekend od dawna oglądałam drugi sezon 13 powodów i powiem Wam, że to mocna rzecz, poruszający, chyba jeszcze lepszy od pierwszej części. Jest straszny, trudny, ważny i potrzebny, to nie jest lekki serialik dla nastolatków, to kawałek mocnej historii, a oglądając pragniemy, żeby nigdy się nie wydarzyła, mimo iż wiemy, że takie sytuacje zdarzają się codziennie.

Chciałabym – odpocząć? Zresetować umysł i nastawić się na większy spokój, a jednocześnie znalezienie motywacji do określenia celów i podjęcia ich realizacji. Spokojniejszych weekendów i większej pewności siebie w codziennych sytuacjach. Dużo chcę.

tu i teraz czerwiec

Uczę się – planować z sensem – czyli ustalać priorytety, nie zapełniać listy do zrobienia od góry do dołu. Planować posty na bloga i pisać z wyprzedzeniem.

Pracuję nad – opanowaniem stresu i większą pewnością siebie.

Jestem wdzięczna za – za te niezwykłe miesiące i lata, które doprowadziły mnie do chwili, w której ja i A. powiedzieliśmy sobie tak. Za rodzinę, przyjaciół, którzy są ogromnym wsparciem i szczęściem. Za cudowny wyjazd, za drobne codzienne radości, które dawały siłę, aby iść dalej nawet jak nie było chęci.

tu i teraz czerwiec

Planuję – zebrać się w sobie i wyznaczyć kurs na przyszłość, a takie podsumowanie w tu i teraz czerwiec pomaga ustalić priorytety. Mam trzy konkretne cele na lipiec: zapisać się na jazdy doszkalające umiejętności jazdy samochodem i powrót na fotel kierowcy (totalne wyjście ze strefy komfortu i próba pokonania lęków), regularne chodzenie na siłownie 1-2 razy w tygodniu oraz sprawdzenie się w nowej pracy. Trzymajcie kciuki 😊

Jak minął Wasz czerwiec, co było dla Was najważniejsze tu i teraz?

#czerwiec 2018#działo się#mój miesiąc czerwiec 2018#podsumowanie czerwiec#slub#tu i teraz czerwiec#wydarzenia w życiu#zmiany

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy