Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Trzydzieści krótkich opowieści o miłości – recenzja

18 stycznia 2017 paulina komentarzy 15

Miłość w wielu kolorach, niepozbawiona czaru, ale i szczypty goryczy. Obmalowana w różnych odcieniach z nutką tajemnicy, ale i trywialności. Tak zwyczajna, a jednocześnie tak podniosła. W Trzydziestu krótkich opowiadaniach o miłości możemy zobaczyć wiele jej odmian, ale czy wszystkie?

Miłość nie jedno ma imię?

W zbiorze opowiadań Trzydzieści krótkich opowieści o miłości znajdziemy miłość – niedojrzałą, zaborczą, niewinną, platoniczną, niespełnioną, szczęśliwą, miłość dojrzałą i niepozbawioną ironii. Tyle rodzajów miłości ile ludzi. W bohaterach opowiadań możemy się przeglądać jak w lustrach – dostrzec swoje wady, niecodzienne zachowania jakie praktykujemy w naszych związkach. W opowieściach przejawia się idea, że każda miłość jest ważna, a w jednym życiu może być wiele osób, które kochamy, o ile damy sobie szanse.

O szansach, okazjach i możliwościach na spotkanie drugiej połówki również możemy poczytać w opowiadaniach. Ile z nich przepada, bo baliśmy się zaryzykować, ile z nich nigdy nie wykorzystamy, bo nie umieliśmy podjąć trudnych decyzji w konkretnym momencie?

Trzydzieści krótkich opowieści o miłości to też historie rozczarowań, straty, zawiedzionych nadziei, zdrady i nienawiści, bliskiej towarzyszki miłości. Bohaterowie zmagają się z przeciwnościami losu, które nie pozwalają spełnić im uczucia, z obojętnością osób obdarzanych miłością, z własnymi kompleksami oraz trudnościami.

Ona i on w namiętnym uścisku

W opowiadaniu ,,Mężczyzna z gitarą” czytamy w krótkich dialogach o życiowej drodze, w lakonicznych i zwięzłych słowach jest zawarta praktycznie cały rozwój związku od nawiązania znajomości, namiętnego romansu, aż po ślub i rozwód. W innym opowiadaniu ,,Sześć dni” poznajemy Beatę i Janusza, których na przestrzeni lat styka ze sobą życie, ludzie, okoliczności oraz własne wybory nie pozwalają im być razem. Namiętny romans, który miał być początkiem okazuje się końcem pięknej iluzji, w której żyli.

Miasta miłości – Trzydzieści krótkich opowieści o miłości

Akcje opowieści o zakochanych toczą się w różnych miastach i miasteczkach, przede wszystkim w Warszawie i Paryżu. To tu, bohaterowie, których łączy uczestnictwo w forach internetowych oraz miłość do muzyki klasycznej i zamiłowanie do sztuki, szukają miłości, próbują ułożyć sobie życie.

Trzydzieści krótkich opowieści o miłości

Opowiadania ułożone są od najkrótszego do najdłuższego, w niektórych możemy spotkać tych samych bohaterów, których losy nierozerwalnie łączą się ze sobą, a ich tajemnice powoli się wyjaśniają. Każde z opowiadań jest inne i nie powtarzalne. Pokazują ludzką naturę z wielu perspektyw – łamania norm prawa i konwenansów społecznych, poszukiwania szczęścia, po mimo niszczenia życia innym, zdradę ideałów i kochanych osób kosztem chwilowego pragnienia, szczęście mimo niesprawiedliwości i na przekór trudnościom.

Opowiadania dają do myślenia, skłaniają do refleksji o miłości w życiu i poszukiwaniu szczęścia.

Wolicie opowiadania czy raczej dłuższe historie o miłości?

Jeśli skorzystacie z buy.box na blogu, czyli przejdziecie na stronę księgarni i kupicie książkę, ja dostanę z tego niedużą prowizję. Wy nic nie tracicie, książka ma taką samą cenę jaką widzicie poniżej.

Dziękuję Wam serdecznie za wszystkie zakupy przez wchodzenie korzystając z moich linków. Miłego czytania.

Zapisz

Zapisz

#odcienie miłości#opowiadania o miłości#opowieści o zakochanych#paryz#Trzydzieści krótkich opowieści o miłości#Warszawa#zakochani

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy