Książki

Co czytać w listopadzie, jakie książki wylądują na naszych półkach i na bookstgramowych zdjęciach? Czas na zapowiedzi książek listopada, które mogą zachwycić, zaintrygować lub oburzyć? A może Wy już macie swoje upatrzone tomy, których nie możecie się doczekać?

Zapowiedzi książek – czyli co czytać w listopadzie?

1.Atlas szczęścia Helen Rusell

zapowiedzi książek

źródło: insignis.pl

Jak czytasz  opis książki, a tam 33 sposoby na szczęście – to jak tu nie sięgnąć? Bardzo mnie zaciekawiła, wydaje się odpowiedzią na stresujące i pędzące z szybkością światła życie Polaków. Również moje życie.

W książce informacje na temat sposobów radzenia sobie z różnymi stresującymi i ważnymi wydarzeniami takimi jak: zmiana i poszukiwanie pracy, śmierć bliskiej osoby, trudności w znaleieniu własnej drogi życiowej. Odpowiedzi z 33 krajów, różnych filozofii i kręgów kulturowych.

Wydawnictwo Insignis

2.Śmierć komandora Tom 2. Metafora się zmienia Haruki Murakami

zapowiedzi książek

źródło: muza.com.pl

Opis ze strony wydawnictwa:

,,Żona malarza w średnim wieku porzuca go – z dnia na dzień. Podobnie, z dnia na dzień, on sam podejmuje decyzję, by wyprowadzić się z domu. Rezygnuje ze zleceń, wsiada w samochód i przez parę miesięcy włóczy się po północno-wschodniej części wyspy Honsiu. Gdy zmęczony tułaczką wraca do Tokio i prosi przyjaciela o nocleg, ten ma mu do zaoferowania coś znacznie lepszego: opuszczony dom w górach należący do jego ojca, sławnego malarza. W nowym, inspirującym otoczeniu bohater zamierza wieść spokojne życie poświęcone twórczości – korzysta z pracowni mistrza, zaczyna prowadzić lekcje malarstwa w pobliskiej Odawarze i wdaje się w niewiele znaczące romanse. Dom ten dla bohatera powieści stanie się epicentrum przemiany i szczególnej formy odrodzenia – i w sztuce, i w życiu. Pierwszym epizodem tej przemiany będzie odnalezienie na strychu nieznanego obrazu starego mistrza: niemal wiernego odtworzenia sceny zabójstwa Komandora z „Don Giovanniego”.”

Właśnie czytam pierwszy tom i nie mogę się już doczekać drugiego. Na razie jest dziwnie, ciekawie i jak to u Murakamiego specyficznie.

Wydawnictwo MUZA S.A

3.Wśród nocnych cisz Małgorzata Hayles

zapowiedzi książek

źródło: proszynski.pl

Na thillery zawsze jest dobry moment, a listopad wydaje się do tego najlepszy – długie wieczory, deszcz i wiatr za oknem, a Ty schowany w domu pod ciepłym kocem, czytasz taką historię.

Opis ze strony wydawnictwa:

,, Jest ciepły październikowy dzień, gdy Dagmara odbiera telefon od czaplineckiej policji. Z pobliskiego jeziora Komorze wyłowiono zwłoki jej męża. Kobieta wyrusza do Cisz.
Już wkrótce okaże się, jak niewiele wiedziała o Pawle, który robił wszystko, by jego tajemnicza przeszłość nigdy nie wyszła na jaw.

W małej miejscowości Dagmara zawiera nowe przyjaźnie i stara się dopasować puzzle układanki, ale szybko dochodzi do wniosku, że lepiej nie ufać nikomu, szczególnie gdy nie wiadomo, kto jest mordercą, a kto ofiarą.
„Pamiętaj, Dag, nic nie jest takie, jak się wydaje…” – czy ten list wysłał do niej przed śmiercią faktycznie jej mąż? Kim jest opóźniony umysłowo Romek, który na strychu starego poniemieckiego domu przetrzymuje małą dziewczynkę? I dlaczego ona nie mówi?
Z jaką klątwą przyjdzie się zmierzyć Dagmarze?”

Wydawnictwo Prószyński i S-ka

4.Niepowtarzalny urok likwidacji Piotr Lipiński, Michał Matys

zapowiedzi książek

źródło: czarne.com.pl

Wiecie, że ostatnio zaczytuje się w reportażach, więc nie mogłam sobie odmówić kolejnego, szczególnie, że opowiada o latach 90., z którymi wiąże się moje dzieciństwo. Jakie były te lata 90. Czas rozkwitu czy dekadencji?

Opis ze strony wydawnictwa:

,, Lata 90. w Polsce to jedna z najciekawszych dekad ubiegłego stulecia. Z jednej strony dziki kapitalizm i szybki awans społeczny, z drugiej zachłyśnięcie się zachodnim stylem życia i rosnące bezrobocie. Czy nasz sentyment do tej dekady jest uzasadniony? I czy na pewno pamiętamy, jak wyglądała naprawdę?

Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. jak soczewka skupia w sobie największe kurioza tego dziesięciolecia. Odkurzacze Rainbow i zachodnie teleturnieje. Sądowe teczki pękające od pocztowych potwierdzeń odbioru i kioski pełne erotycznych pisemek. Przebrani górale zachwalający towary w supermarketach i uzdrowiciele z gazetowych ogłoszeń. Niezliczone dziwności lat 90., bez których nie bylibyśmy Polską, jaką jesteśmy teraz. Niepowtarzalny urok likwidacji to powrót do czasów, które choć bywały trudne, otworzyły nam drzwi na Zachód.”

Wydawnictwo Czarne

5.Pod podszewką Sylwia Stano, Zofia Kraszewska

zapowiedzi książek

źródło: marginesy.com.pl

Co mówi styl w jakim się ubiera mówi o artyście? Czy to ma w ogóle znaczenie? Czy pisarze, twórcy, muzycy kreują swój wizerunek świadomie czy jest dziełem przypadku? Bardzo zaciekawił mnie opis, więc tę książkę też dorzucam do najciekawszych zapowiedzi listopada.

Opis ze strony wydawnictwa:

,, Pod podszewką zaś opowiada o poszukiwaniu stylu i kreowaniu siebie. Moda okazała się bowiem punktem wyjścia do rozmów o wizerunku publicznym i poglądach na życie. Pisarki i pisarze, pokazując nam, co wisi w ich szafach, opuścili gardę. Czy zdradzając swoje garderobiane sekrety, mówią nam jednak prawdę o sobie? Zdziwicie się.

Jaka sukienka spełnia marzenia Olgi Tokarczuk? W czym czuje się wygodnie Joanna Bator? Czy sukienka jest zbroją dla Katarzyny Bondy? Jaki styl ma Jacek Dehnel? Czym jest efekt wow! dla Sylwii Chutnik? W czym boksuje Grażyna Plebanek? Za co Anna Dziewit-Meller lubi męski styl?”

Wydawnictwo Marginesy

6.Czas nieprzewidziany Michał Głowiński, Grzegorz Wołowiec

zapowiedzi książek

źródło: wielkalitera.pl

Piękny tytuł i intrygująca treść i po prostu lubię wywiady

Opis ze strony wydawnictwa:

,, Czas nieprzewidziany to skarbnica wiedzy o polskiej kulturze ostatnich dekad, katalog kluczowych dla polskiej humanistyki nazwisk, zbiór smacznych anegdot i szczegółowa mapa intelektualnych kamieni milowych polskiej nauki. Imponująca wiedza Głowińskiego, erudycja i językowe wyczucie sprawiają, że rozmowa urasta do rangi przewodnika po Polsce – jej niezabliźnionych ranach, kompleksach, ale też pięknie i sile.”

Wydawnictwo Wielka Litera


Oto 5 książek, które będą mieć premierę w listopadzie i osobiście nie mogę się ich doczekać. Mam nadzieję, że choć jedna lub dwie z nich szybko wpadną mi w ręce, choć na półkach już nie mam miejsca.

A Wy na  jakie książki czekacie? Które z zapowiedzi książek Was zainteresowały?

Droga do siebie

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Obserwuj mnie