Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Targi Książki w Polsce

Targi Książki w Polsce – czyli co, jak i gdzie się wybrać?

25 marca 2018 paulina komentarze 22

Dla książkoholików Targi Książki w Polsce bywają prawdziwą ucztą. Wszędzie książki, ciekawi i ukochani autorzy, prelekcje, autografy, rabaty i promocje na książki. Jednak czasami Tragi Książki to również zmora dla wszystkich uwielbiających czytać – tłumy ludzi, którzy o kulturze dawno zapomnieli, brak miejsca, czasami (ale rzadko) zawodzą wystawcy.  Czy warto jeździć na Targi Książki w Polsce? Gdzie pojechać, aby być zadowolonym?

Targi Książki w Polsce – idea

Po co właściwie jechać na Tragi Książki? Myślę, że każdy ma swoją osobistą motywację. Jak dla mnie to okazja zobaczenia i porozmawiania z autorami, czas na kupno długo odkładanych książek i przede wszystkim posłuchanie ciekawych dyskusji na temat literatury. Ty możesz jechać po rabaty, gadżety, autografy, albo góry książek. Może to też być okazja do spotkania z innymi książkoholikami, czy możliwość promocji dla młodych autorów, czy blogerów książkowych.

To czego nie lubię w Tragach Książki to – tłumy. Zbyt dużo ludzi, na zbyt małej powierzchni, gdzie nie ma jak przejść, a książki zostają sprowadzone do kolejnego towaru, o który Polacy się biją, bo niesie ich jakiś nieprzeparty pęd do zdobywania kolejnych trofeów. Temu mówię stanowcze NIE.

Targi Książki w Polsce

Dlatego moim zdaniem, trzeba wiedzieć po co tam iść, aby nie dać się porwać książkowym ludzkim rzekom oraz nie zostawić całej wypłaty. Bo tak też może być, tu podejdziesz i już widzisz swoją ukochaną książkę, którą masz na liście od 5 lat. Potem następne stoisko, tyle nowości, a tu obok znany autor, którego uwielbia Twoja siostra, więc dlaczego nie kupić jej książki z autografem. I nagle się orientujesz, że na Twojej karcie prawie nic nie zostało. To smutna chwila, mimo iż masz naręcze książek.

Czyli powiedzmy sobie to głośno, jeśli kochasz książki, zadaj sobie pytania:

  • Po co jadę na Targi Książki?
  • Jakie książki chce z nich przywieźć?
  • Co wniosą do mojego życia?

Jeśli szczerze sobie odpowiesz, wtedy to nie będzie strata czasu, ani pieniędzy.

Gdzie pojechać w toku na Targi Książki w Polsce 2018?

Targów Książki w Polsce jest bardzo dużo, praktycznie co miesiąc w jakimś mieście odbywają się ciekawe spotkania wystawców, jedne są tematyczne, inne dedykowane konkretnej kategorii wiekowej. W swoich poleceniach, zamieszczam te, które mnie najbardziej ciekawią. A tutaj możecie sobie sprawdzić, gdzie, kiedy i jakie Targi odbywają się w Polsce, nie tylko te dla książkoholików.

Targi Książki w Polsce

23-25 marca  PEGAZIK 2018 – Poznańskie Targi Książki

Książki dla dzieci i młodzieży.

17-20 maja  Warszawskie Targi Książki – moje ulubione, bo praktycznie nie muszę nigdzie jechać, jedynie na drugą stronę miasta

Tu znajdziecie relacje z Warszawskich Targów Książki

14-15 kwietnia Sopockie Targi Seniora 2018

Literatura dedykowana dla seniorów, wiele gatunków.

12- 14 październik Śląskie Targi Książki 2018

25-28 październik Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2018

Tu mam plan pojechać, określane jako najbardziej ciekawe, intrygujące i z wspaniałymi panelami dyskusyjnymi.

30 listopad – 2 grudzień Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie 2018

Jeździcie na Targi Książki w Polsce? Widzicie w nich wartość?

#gdzie kupić książki#gdzie na targi książki#książki#ksiegarnie#księgarze#literatura#międzynarodowe targi książki#pisarze#spotkania z autorami#Targi Książki w Polsce#targi książki w polsce 2018#warszawskie targi książki#wystawcy

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy