Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Świerszcze wybielone na kość – czy da się lubić opowiadania?

4 listopada 2017 paulina komentarzy 10

Lubicie opowiadania? Dla mnie krótkie formy są czasami trudniejsze niż powieść. Mała, zamknięta opowieść musi pomieścić tak dużo treści, aby przyciągnąć czytelnika, a jednocześnie nie przytłoczyć. Myślę, że Agnieszka Czachor ta sztuka się udała. Zaintrygowała mnie, a niektóre z jej opowiadań sprawiły, że zatrzymałam się w pędzie i pomyślałam o magii w życiu, o niezwykłych zbiegach okoliczności i tajemnicach, które w obliczu jesieni są bardziej realne.

Opowiadania z klimatem, czyli Świerszcze wybielone na kość

Już sam tytuł zbioru opowiadań przykuwa wzrok, drugą rzeczą jest okładka, która zapowiada mroczny klimat opowiadań z pogranicza jawy i snu. Niby nasza rzeczywistości, lata minione lub obecne, a jednak jakby nierzeczywiste, oderwane, a jednocześnie intuicyjnie znajome.

opowiadania

Opowiadania autorki łączą w sobie ulotny klimat baśni z refleksjami na temat życia, ludzkich przywar, lęków oraz zachowań. To krzywe zwierciadło z nutką fantastyki, które zostawia niedosyt i chęć na więcej.

Historie nierzeczywiste

W książce Świerszcze wybielone na kość znajdziecie opowiadanie Księżniczka o pradawnych zwyczajach i niespodziewanych demonach, Anioł śmierci nie grywa w ruletkę o życiu i śmierci oraz niecodziennych zbiegach okoliczności, czy Klątwa o rodzinie, dawnych zaszłościach i miłości. Każde z opowiadań da Wam okazję do małej podróży w światy znajome i odległe. Pozwolą na uruchomienie wyobraźni i zadumanie się nad alternatywnymi sposobami na życie.

Jesień to idealny czas na lekturę z dreszczykiem, odrobiną magii i fantazji. Jeśli macie ochotę tej na coś nowego, a niekoniecznie lekkiego to sięgnijcie po Świerszcze wybielone na kość.

Dziękuję serdecznie za egzemplarz do recenzji kontarianie.pl

Tytuł: Świerszcze wybielone na kość

Autor: Agnieszka Czachor

Ilość stron: 155

Wydawca: Kontrarianie

#agnieszka czachor#literatura polska#opowiadania#świerszcze wybielone na kość

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy