Książki

Świerszcze wybielone na kość – czy da się lubić opowiadania?

Lubicie opowiadania? Dla mnie krótkie formy są czasami trudniejsze niż powieść. Mała, zamknięta opowieść musi pomieścić tak dużo treści, aby przyciągnąć czytelnika, a jednocześnie nie przytłoczyć. Myślę, że Agnieszka Czachor ta sztuka się udała. Zaintrygowała mnie, a niektóre z jej opowiadań sprawiły, że zatrzymałam się w pędzie i pomyślałam o magii w życiu, o niezwykłych zbiegach okoliczności i tajemnicach, które w obliczu jesieni są bardziej realne.

Opowiadania z klimatem, czyli Świerszcze wybielone na kość

Już sam tytuł zbioru opowiadań przykuwa wzrok, drugą rzeczą jest okładka, która zapowiada mroczny klimat opowiadań z pogranicza jawy i snu. Niby nasza rzeczywistości, lata minione lub obecne, a jednak jakby nierzeczywiste, oderwane, a jednocześnie intuicyjnie znajome.

opowiadania

Opowiadania autorki łączą w sobie ulotny klimat baśni z refleksjami na temat życia, ludzkich przywar, lęków oraz zachowań. To krzywe zwierciadło z nutką fantastyki, które zostawia niedosyt i chęć na więcej.

Historie nierzeczywiste

W książce Świerszcze wybielone na kość znajdziecie opowiadanie Księżniczka o pradawnych zwyczajach i niespodziewanych demonach, Anioł śmierci nie grywa w ruletkę o życiu i śmierci oraz niecodziennych zbiegach okoliczności, czy Klątwa o rodzinie, dawnych zaszłościach i miłości. Każde z opowiadań da Wam okazję do małej podróży w światy znajome i odległe. Pozwolą na uruchomienie wyobraźni i zadumanie się nad alternatywnymi sposobami na życie.

Jesień to idealny czas na lekturę z dreszczykiem, odrobiną magii i fantazji. Jeśli macie ochotę tej na coś nowego, a niekoniecznie lekkiego to sięgnijcie po Świerszcze wybielone na kość.

Dziękuję serdecznie za egzemplarz do recenzji kontarianie.pl

Tytuł: Świerszcze wybielone na kość

Autor: Agnieszka Czachor

Ilość stron: 155

Wydawca: Kontrarianie

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Top 5 moich ulubionych książek fantasy i si-fi

Książki fantasy i si-fi – dla jednych ukochany ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki