Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Recenzja książki Arche–czy da się zmienić świat?

18 października 2016 paulina komentarzy 11

Przyszłość. Zjednoczona Europa, a w niej bohater, który z nienawiści chce zmienić świat. Czy to się może udać? Pozbawiony rodziny, przyjaciół i celu zostaje wmanewrowany w niezwykły plan, który ma pomóc ludzkości.

Antyutopia?

Moje pierwsze wrażenia po lekturze Arche C.J. Eliota to nawiązanie do prozy Orwella i Huxleya. Ponieważ Arche okazuje się być kolejną antyutopią, skonstruowaną na kanwie fizycznych teorii, potrzeby walki z niesprawiedliwością oraz konstrukcją nowego ładu.

książki arche

Bohater zabiera nas do swojego świata, jak bardzo podobnego do naszego. Gdzie wyraźny podział na biednych i bogatych, na osoby posiadające nieograniczoną władzę i zwykłych obywateli, którzy nie mają nic do powiedzenia, staje się dla bohatera powieści nie do zniesienia.

Ból po stracie jedynej osoby, która obudziła w nim nutkę człowieczeństwa, sprawił, że zaangażował się w działania organizacji ,,Nowy Porządek”, która ma zmienić świat i dzięki naukowym eksperymentom i innowacyjnym lekom. Czy to się uda? Jak zachowa się nasz bohater? Czy nienawiść może być sprawcą dobrych zmian? Te pytania zadajemy sobie w trakcie czytania książki.

Arche – powieść z potencjałem

Dużym walorem tej powieści jest wciągająca przygoda, ciekawie zaprojektowany świat oraz zakończenie, które może nas zadziwić i jeszcze mocniej przywołać wrażenia o inspiracji prozą Orwella.

Arche zachęca nie tylko piękną okładką. Fabuła zabiera czytelnika do miejsc, gdzie sam by nie zawędrował. Odkrywa mroczne meandry ludzkiej psychiki, oddziera z iluzji świat motywów i intencji działań ludzi na bardziej i mniej odpowiedzialnych stanowiskach.  Jeśli lubisz powieście z nie do końca dobrym zakończeniem, takie które pozostawiają Ci pole do domysłów i snucia zakończeń, sięgnij po Arche.

Czy dalibyście taką powieść jako prezent na ślub?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Tytuł: Arche

Autor: C.J. Eliot

Ilość stron: 251

Wydawnictwo: NOVAE RES

Lubicie takie powieści?

Zapisz

Zapisz

#antyutopia#arche recenzja#Huxley#ksiazki arche#literatura polska#nowości#Orwell

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy