Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

pożegnanie sierpnia

Pożegnanie sierpnia – moje cele, Warszawa i co z tą jesienią

31 sierpnia 2017 paulina komentarzy 10

Sierpień – miesiąc wypoczynku, słońca, pysznych lodów i rozleniwienia dobiega końca. Nadchodzi on – wrzesień – nieprzewidywalny, krnąbrny miesiąc, który czasami raczy nas 25 stopniowymi temperaturami, a czasami chłodem, deszczem i pluchą. Jaki będzie ostatni kwartał roku, jaka będzie jesień?

Pożegnanie sierpnia, czyli żegnaj lato

Lato powoli się z nami żegna, choć jeszcze ciepłe dni dają się sobą nacieszyć, a tym samym zatrzymać atmosferę sierpnia na dłużej. U mnie sporo się działo, dzięki urlopowi, który spędziłam w różnych miejscach, między innymi w Warszawie, o czym możecie przeczytać w tekście o urlopie w mieście.

To był miesiąc nowych i dobrych smaków, między innymi mrożonej kawy, borówek i lodów. Tych trzech rzeczy sobie nie odmawiałam, a co najlepsze zawsze miałam towarzystwo, aby z kimś cieszyć się z tych małych rzeczy.

pożegnanie sierpnia

pożegnanie sierpnia

pożegnanie sierpnia

Spotkałam dawno niewidziane przyjaciółki, miałam czas na rozmowy i bycie razem. Takich chwil nic nie odbierze.

pożegnanie sierpnia

Był czas na rower i na spacer i na chwilę z książką na ławce w parku. Na blogu nie ma recenzji wszystkich książek, które czytam, ponieważ niektóre są tylko i wyłącznie dla mojej przyjemności, wrażeniami z niektórych chcę się dzielić z innymi. Tak jak refleksjami po przeczytaniu Małego Życia, lub poznaniu niezwykłej kobiety Ireny Joliot-Curie.

pożegnanie sierpnia

pożegnanie sierpnia

Druga połowa to była chwila oddechu i radości, chciałabym ten luz zatrzymać u siebie na dłużej. Zobaczymy jak to wyjdzie. Macie swoje sposoby na zatrzymanie lata?

Wrzesień – plany i potrzeby

Jesień jest dla mnie jakby drugim początkiem, nowym startem. Cztery miesiące to sporo czasu, mam już pierwsze plany i zmiany jakie planuję wdrożyć w blogu i w życiu.

pożegnanie sierpnia

Moim celem numer jeden jest nauczyć się: odpuszczać, czyli mniej pracować, jeśli czuję, że mój organizm nie daje rady, nie podejmować się zobowiązań, których nie chcę, stawiać na swoje prawdziwe potrzeby.

A celem numer dwa, który jest dość długo dystansowy to regularnie biegać, min 2 razy w tygodniu i prawdopodobnie zacząć chodzić na siłownie (tego jeszcze nie wiem, ale już na 60% jestem przekonana), czyli budowanie kondycji. Dlaczego?  Ponieważ chcę przebiec 10km na Orlen Maraton w kwietniu 2018 roku. Realny, mierzalny cel, który jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. W tym tygodniu powoli wyrabiam w sobie nawyk i mimo chwil zwątpienia, wierzę, że mi się uda. Jednak wiedzcie, że na razie to droga przez mękę i nie jest łatwo, także trzymajcie kciuki.

A Wy jakie macie cele na jesień?

To musisz zobaczyć lub przeczytać!

W sierpniu znalazłam kilka rzeczy, które mogą Was zaciekawić. Pożegnanie sierpnia bez polecajek było by nie pełne. Także, bierzcie kawę, smoothi, czy wodę i zapraszam do czytania i oglądania.

4 rzeczy, które mogą zmienić Twoje życie na lepsze – Practical Psychology – dla potrzebujących zmian

 

O tym, że warto ryzykować, być wytrwałym i iść za głosem serca – Veganama – dla wszystkich

28 książek, które możesz mieć bezpłatnie – Andrzej Tucholski – dla książkoholików

Jak mieć więcej czasu w tygodniu? – Esencja – dla zabieganych i pracoholików

Jakie książki na wrzesień? – redgirlbooks.blogspot.pl – dla szukających czegoś do czytania

Jak budować kondycję? – Codziennie Fit – dla mnie 😉

#ciekawe linki#co nowego#jesień#koniec lata#lato w mieście#moje cele#plany na jesien#podsumowanie sierpnia#polecajki#recenzje#wrzesien

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy