Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Podsumowanie kwietnia 2018

Podsumowanie kwietnia 2018, czyli retrospekcja

5 maja 2018 paulina komentarzy 20

Szukam swojego sposobu i stylu na miesięczne podsumowania. Sprawdzam, co mi i Wam pasuje najbardziej. Na razie jestem w fazie testów, więc możecie spotykać różne formy. Taki szybki przegląd miesiąca daje mi czystą głowę i jakieś takie zamknięcie kolejnego rozdziału, a także przypomnienie sobie jak bardzo wartościowe są dane chwile. Dziś zapraszam Was na podsumowanie kwietnia 2018, czyli  retrospekcję. A Wy robicie podsumowania?

Najważniejsze- podsumowanie kwietnia 2018:

Kwiecień upłyną mi pod znakiem wyjazdów, planowania i organizowania ślubu. Chyba jednym ze wspanialszych wydarzeń był mój wieczór panieński – moje przyjaciółki, w szczególności druhna bardzo się postarały, aby czuła się wyjątkowo. Będę z dużą wdzięcznością i radością wspominać ten wesoły, pełen atrakcji dzień. Przyjaciele to największa wartość, niezawodni, sprawdzeni i bliscy są wsparciem w trudnych i wspaniałych chwilach.

podsumowanie kwietnia 2018

podsumowanie kwietnia 2018

 

Kwiecień to też zadbanie o siebie – siłownia, masaż oraz spacery pozwoliły się rozluźnić i złapać wiele pozytywnej energii. Wiosna wybuchła i zalała świat kolorami, kwiaty, zapachy, zieleń – w pierwszym momencie poczułam się przytłoczona (miałam wrażenie, że dopada mnie przesilenie wiosenne), ale już jest dobrze, a zapach kwitnących wiśni, jabłoni, bzu hipnotyzuje i skłania, aby jak najczęściej przebywać na zewnątrz.

Mam stres. Jakoś ostatnio dużo się dzieje i chyba mam mały kryzys związany ze ślubem, pisaniem i praca. Jak zwykle chce dużo na raz, a potem się dziwie, że to nie możliwe, aby być wypoczętym, mieć super prosperującą firmę, ślub za pasem (opowiadam Wam na InstaStory), wenę do pisania, czas na ćwiczenia, spotkania i kreatywne spędzanie czasu wolnego. Chyba potrzebuje odpuścić, znaleźć PRIORYTET i skupić się na małych krokach prowadzących do celu, jednego, a nie wszystkich na raz. Bez #kawa ani rusz. Ale, ale nie jest tak źle, przynajmniej zaplanowane rzeczy na ten dzień jako najważniejsze zostały wykonane i to jest sukces. 🙂 Życzę Wam dobrego weekendu, a my zaraz się zbieramy do domu rodzinnego 🏠 PS. Na blogu polecam moje ulubione blogerki, czyli akcja Share week 2018 zorganizowana przez @andtucholski 😃➡️➡️➡️ #mojerozterki #priorytety #duzosprawnaglowie #chaos #jakzyc #mamstres #przedslubem #nieogarniam #kawanaratunek #tylkokawa #wena #pisze #czytam #praca #goodmornig #laptop #bookstagramgirl #bookstagram #czytajnawalizkach #wiosennydzien #busyday #reading #zakrecona #instabusy #verytired #ksiazkoholik #piszebolubie #czytamwpiatek

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

W kwietniu świętowaliśmy też urodziny A., spotkania z rodzicami i drobne momenty dnia codziennego. Z takich chwil chyba cieszę się najbardziej.

Z blogowego podwórka najważniejsza była dla mnie Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj & Podaj Dalej 5 organizowana przez socjopatkę.pl oraz savethemagicmoments.pl – jestem wdzięczna dziewczynom za tę akcję, bo znów przywędrowało do mnie dużo dobrych książek, które mogę czytać w majówkę.

Na blogu: niezbędnik  turysty – nie tylko na majówkę; 3 świetne kawiarnie w Warszawie, gdzie warto zajrzeć nie tylko na kawę; Top 5 książek na majówkę

Czytam:

W kwietniu przeczytałam kilka książek – Przemytnik słów, Pani Wyrocznia, Przyjemność – ich recenzje możecie znaleźć na blogu. Chyba największe wrażenie zrobił na mnie Przemytnik słów – swoją oniryczną wersją rzeczywistości, formą przedstawienia związków.

W wiosennej odsłonie 😉 ,, Gorąco Ricottą lekko się uśmiechnął, dopilnować resztkę kawy, rozpadł się na krześle, patrząc na dziewczynę. – Tak właśnie, jestem ,,ksiegoterapeuta", wypisuje recepty na książki, tak jak inni ordynuja lekarstwa, dokonują egzorcyzmów czy zalecają fundusze inwestycyjne. Ja zalecam książki." Co za fascynujący zawód – ksiegoterapeuta 🙂 Macie swoje ulubione książki, ktore Wam pomagają w różnych chwilach? #przemytnikslow #nataliogrueso #powiesc #nowosciwydawnicze #nowoscinapolce #bookstagram #bookstagramgirl #bookstagrampl #wiosenneczytanie #booksphotography #pytania #fridaychill #littemoments #mypleasures #cozyday #springwalk #bookishlove #bookporn #inspiremyinsta #bookph #beautifulflowers #whiteflowers #springtime

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

A z działki psychologicznej – Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka R. Cialdinii, a także Matka, Polka, Feministka. Opowieści bohaterów trójkowej audycji – której recenzja pojawi się na blogu w maju.

Oglądam:

Na fanpage prowadzę we wtorki prowadzę cykl O serialach, gdzie dzielę się swoimi mini-recenzjami oglądanych seriali i filmów. W kwietniu najbardziej zainteresowała mnie Tabula rasa (mini-recenzja) oraz Alienista (mini-recenzja), obydwa seriale do obejrzenia na Netflixie. Obydwa warto obejrzeć szczególnie jeśli lubicie kryminalne intrygi i wyrazistych bohaterów.

Słucham:

Podsumowanie kwietnia 2018 nie może się pojawić bez muzyki. I tu polecę Wam tylko jedną piosenkę, która mnie zaczarowała Czarny Natalia Przybysz. Muzyka intrygująca, prawdziwa i pełna znaczeń. Posłuchajcie.

Planuję:

Maj to będzie miesiąc! Urodziny, imprezy i …ślub! Czyli będzie się działo. Została ostatnia prosta jeśli chodzi o przygotowania, dogrywanie i ogarnianie. Ten kto ma ślub za sobą, wie, że to troszkę organizacyjnej pracy, ja razem z A. staramy się podchodzić do wielu rzeczy z dystansem, na spokojnie, dlatego wiele rzeczy zrobiliśmy wcześniej. Chyba najtrudniejsza część to goście, chyba dlatego, że najbardziej niezależna. Wiele emocji pojawia się przed ślubem – radość, oczekiwanie, złość, niepewność, czasami smutek i rezygnacja. Z różnych powodów – ludzi, niespełnionych oczekiwań czy wynikających po drodze problemów czy radości.

Tylko miesiąc! O tej porze będziemy na godzinę, przed naszym ślubem 😄 Czuję ekscytację, ale i zdenerwowanie. Dziś mi się śniło, że zapomniałam wszystkich dekoracji na salę, że wszystko dekorowaliśmy jak już wesele było w trakcie 🤣 Głowa płata figle i widać, że stresuje trochę jest. Ale wdrażam sposób na większy relaks – regularne wieczorno-nocne #spacery 🙂 Dziś kolejni goście potwierdzili swoje przybycie, czekamy już na ostatnich. Małe zakupy i czas na relax. #slubzapasem #zarazslub #pierscionekzareczynowy #diament #wianek #przygotowaniadoslubu #weddingplanner #roze #rozowo #rozterki #stresprzedslubem #nowosci #maloczytam #ksiazkidoprzeczytanianapolce #bookstagrampl #planowanie #ladnerzeczy #rustykalnie #boho #wesele #pannamloda #juzzaraz #instawianek

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

 

Jednak teraz określam wszystko grubą kreską i mówię sobie: będzie dobrze! Mam wspaniałego narzeczonego, rodzinę i przyjaciół, którzy są niezawodni i sprawdzeni, dlatego to będzie piękny dzień.

Rozwojowo: nie była bym sobą, gdybym nie zaplanowała czegoś jeszcze. A będzie to nauka hiszpańskiego z kursem Oli z podniebemmalagi.com. Bardzo polecam Wam kanał Oli, dużo ciekawych informacji na temat Hiszpanii oraz dawka konkretnej językowej wiedzy podanej w wesołej, przyjaznej formie. Nauka na odstres przed ślubem? Czego nie!

Polecajki:

Podsumowanie kwietnia 2018 – czyli co mnie zainteresowała w sieci.

O Instagramie – jak go rozkręcić?

Samodzielne uczenie się – czy to ma sens?

Super akcja zaczytani.org – zobacz czy w Twoim mieście można oddać książki

Dajcie znać jak Wam miną kwiecień? I czy w ogóle robicie podsumowania?

#czytam#działo się#kwiecień wdzięczność#oglądam#plany na maj#podsumowanie kwietnia 2018#polecajki#polecane linki#retrospekcja#słucham#Wielka Wymiana Książkowa

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy