Rozwój

Podróże i powroty

Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę – Święty Augustyn, filozof, teolog

 

Przez kilka dni nie odwiedzałam bloga, miałam urlop, lecz tak naprawdę bardzo zabiegane i intensywne dni. Małe podróże też mogą zmęczyć. Odwiedziłam Kielce i Zamość, obydwa miasta bardzo lubię i przywiozłam z nich kilka ciekawych zdjęć i jeszcze więcej miłych wspomnień. Przez ten czas wiele się zdarzyło, zarówno w moim małym prywatnym świecie, jak i w mieście, w którym mieszkam, jak w Polsce.

Małe podróże

Po pierwsze, z czego ogromnie się cieszę nasza reprezentacja siatkówki wygrała złoty medal na Mistrzostwach Świata. Bardzo się cieszę tym faktem, ponieważ jestem ogromną fanką siatkówki, jak i naszych przystojnych siatkarzy. Należało się chłopakom, dali świetny popis gry i walki.

Po drugie z ciekawych rzeczy dotyczących Lublina, ruszył Lubelski Rower Miejski, jeszcze nie było mi dane przejechać się tym wspaniałym pojazdem, ale już się cieszę na jego wypróbowanie. Rejestracja w systemie i samo wypożyczenie roweru trwa chwile, a radość z jazdy jest ogromna. Jeśli tylko wróci pogoda przesiadam się na rower:)

Wspomnienia z podróży

Co do podróży, to jak mówi słynne przysłowie, podróże kształcą. Zgadzam się z nim w pełni, z każdej przywożę nie tylko wspaniałe wspomnienia, ale także wiele obserwacji na temat ludzi i życia w danym miejscu, a także pojawiają się różnego rodzaju pomysły. Z każdej wycieczki można skorzystać, nawet tej najmniejszej, a to przywożąc ciekawe zdjęcie, a to spędzając czas z ludźmi, których się lubi lub kosztując czegoś pysznego. Najlepiej jak uda się wszystko razem. Dla mnie podróże to oderwanie się na chwile od codziennej rzeczywistości, wytchnienie, zawieszenie na chwile swojego ,,poważnego” życia, przestawienie się na tryb obserwatora, który chłonie klimat danego miejsca. Jeśli masz okazje wyjeżdżaj, jeśli nie masz stwórz ją sobie. Nie ważne gdzie do Wrocławia, czy Berlina, Kozłówki czy Nowego Jorku, każda wnosi wiele w życie. Uczy planowania, dobrej organizacji, kontaktu z ludźmi i daje każdemu coś specjalnie dla niego.

A jeśli chodzi o powroty, to myślę, że każda podróż jest taka ciekawa i pasjonująca, bo zawsze można wrócić. Bo jest gdzie i do kogo. Powroty są wspaniałe, czasem trudne, czasem bolesne, nie raz podróż nie oznacza przemieszczania się w przestrzeni, może to dotyczyć ludzi lub czasu. Powroty wtedy dają jeszcze więcej, czasem to podanie komuś ręki, może dobre słowo, albo uśmiech lub powstrzymanie złych epitetów. Wracajmy, warto.

P.S. Miało być o czymś innym, ale ze względu na zmęczenie powstał spontaniczny i może mało przemyślany wpis.

W kategorii ,,w obiektywie” kilka zdjęć z wyjazdów 🙂

CAM00371

Jesienna aura

Zapisz

Share this Story
  • Podróże

    Miasto na studencką kieszeń cz.5 – Kielce

    Żeby nie było, że cudze chwalicie a swojego nie znacie, dziś jedziemy w polskie strony. Kielce – miasto, do którego lubię ...
  • Rozwój

    Podróże i powroty

    Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę – Święty Augustyn, filozof, teolog   Przez kilka dni nie odwiedzałam bloga, ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Rozwój

Zobacz również

30 pomysłów na wartościowy czas w pojedynkę

Czasem masz ochotę pobyć sama,nie wychodzić i z ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki