Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

3 cechy najlepszej książki do czytania w podróży

22 maja 2015 paulina komentarze 3

Plecak już spakowany, mapy i przewodnik przewertowane trzy razy, aplikacje o noclegach i lokalach gastronomicznych w telefonie czekają na odpalenie. Ale, ale…. czegoś jeszcze brak. Dokładnie – książki. I to nie byle jakiej, ale takiej, co umili podróż.

DSC04949

Dla jednych książka to niezbędny przedmiot w podróży, bez którego nie wyobrażają sobie wyjazdu. Skraca męczącą podróż, pozwala przenieść się w inny wymiar, zapełnia czas. Dla innych może nie istnieć. Ja stanowczo należę do tej pierwszej kategorii, zawsze mam ze sobą coś do czytania. Czasem jest to książka, czasem gazeta, a jeszcze indziej, kiedy mam zapakowaną torbę, a mam do przebycia niedaleką trasę ze stancji na uczelnię wykorzystuję telefon i zgrywam e-booki. Wycieczka czy podróż do innego miasta jest doskonałym czasem na nadrobienie zaległości w lekturze, zapoznaniem się z nowymi przygodami ulubionego bohatera, czy nauczeniem się czegoś interesującego.

A Wy czytacie w podróży?

DSC07791

Ostatnio zastanawiałam się, jaką książkę powinnam zabrać na kolejny wyjazd i oto, co mi wyszło z tych rozmyślań:

Idealna książka w podróż

1.Ciekawa. Interesująca na tyle, by czas w długiej podróży mijał w zawrotnym tempie. Z wciągającą fabułą i krwistymi postaciami. Jednak nie może być zbyt trudna, ani skomplikowana, aby chwile oderwania od lektury nie powodowały zagubienia w historii. Dla mnie najlepsze są książki z gatunku: kryminał, thriller, lekkie książki o dramatycznych historiach jednak pisanych prostym językiem. Myślę, że każdemu spodoba się, co innego.

2.Lekka. W podróży ciężar bagaży liczy się podwójnie, szczególnie, jeśli jedziesz pociągiem, czy autokarem, albo zatłoczonym busem. I masz do przejścia od dworca do przystanku kilkanaście kilometrów. Wtedy lekka torba okazuje się wybawieniem. W miękkiej oprawie, ze stronami z cienkiego papieru – będzie doskonała do torebki.

3.O niewielkich rozmiarach. Sprawdzi się wydanie kieszonkowe, które jest doskonałe zarówno w krótkich jak i długich podróżach. Format mniejszy niż A5 będzie już w sam raz. Ważne, aby książkę można było łatwo wyjąć i schować, a ilość zajmowanego przez nią miejsca była niewielka.

DSC07793

4.? ? ? A jakie powinny być Twoje idealne książki, które zabrałbyś w podróż?

P.S. U mnie oprócz czytania wspaniałych książek, trochę warsztatowo, co sprawia mi sporo radości, odkrywanie potencjału w ludziach jest super. Szczególnie, gdy dostaje się informację o tym, że to, co robisz jest ok.

Układanka z Santorinnii powoli nabiera kształtów, a nawet jest już na ukończeniu dzięki przyjaciółce.

DSC07796

Znaczne postępy

DSC07797

Zostały tylko niebieskie

Na rozpakowanie czekają urodzinowe prezenty:

Zestaw do decoupage, na który jeszcze nie mam czasu, ale pomysły na szkatułki się klarują. Kto wie może niedługo zacznę przygodę z nową pasją.

Gry – DIXIT i SABOTAŻYSTA również czekają na swoją kolej i wolny wieczór, może już w weekend:)

DSC07794

DSC07747

A teraz zapraszam do zostawienia komentarza i jeśli masz ochotę zajrzyj do mnie na fb:

Serdecznie zapraszam:)

Buziaki na weekend:*

DSC07798

 

Zapisz

#co czytać w podróży#decoupage#e-booki#gry#idealna książka#książka w podróż#podróże#warsztaty

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy