Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Misz-Masz Rzecz o pisaniu

19 sierpnia 2015 paulina Brak komentarzy

Patrzę na ten mój blog i patrzę i wiem, że kilku rzeczy brakuję. Między innymi regularności, jakiejś systematyczności w dodawaniu postów, jednak nie wiem czy to wakacje, czy to co się dzieje wokół mnie powoduje, że mam mniejszą motywację do ograniania pisania. Z jednej strony chce pisać i pomysłów nie brakuje , z drugiej czas gdzieś umyka, brak konkretnie wyznaczonej godziny, że siadam i piszę. Ale zaraz, przecież ja tak nie mam!

Niedzielne smaki(21)

Moje pisanie to spontaniczne wypluwanie myśli, obrabianie pomysłów i dzielenie się przemyśleniami. To czasami długie noszenie tematu i próbowanie go, ubieranie w słowa, dopasowywanie formy i stylu. Czasami dłużej mi zajmuje ułożenie tego, co chce napisać w głowie, niż przeniesienie tego do pliku. A zazwyczaj bywa tak, że mimo wszystko to co napiszę i tak wygląda inaczej niż myślałam. W pisaniu daję kawałek siebie, ważne aby tekst mówił o czymś. Jak zostanie przyjęty, cóż każdy może mieć swoją opinię, grunt to nie brać wszystkiego do siebie i pisać mimo wszystko.

DSC08816

Wisła

DSC08813

Chwila na relaks

Ostatnio odczuwałam przymus ułożenia swojego życia, zorganizowania pracy, nowej przestrzeni do życia, jakiegoś odnalezienia się w całkowicie nowej rzeczywistości. Czy mi wyszło? Nie wiem, próbuje, testuje i zmieniam swoje podejście do wielu spraw. Widzę jak ewoluują się moje relacje z rodziną, przyjaciółmi, nowi ludzie również zajmują miejsce w moim świecie. Zmęczenie, wątpliwości i zniechęcenie to małe potworki, z którymi walczę. Powtarzam sobie, że początki są trudne, ale one mijają. Rozwija się umiejętności, zdobywa doświadczenie, poznaje lepiej ludzi, którzy wydawali się niedostępni. Wiem, co jest obecnie najważniejsze, to cierpliwość – do zmian, bo są procesem, do ludzi, bo zazwyczaj stają na mojej drodze Ci skomplikowani, do pracy- bo wszystko przed mną.

CAM01343

Wakacje w mieście

Ostatnio było trochę przepisów:

Moja relacja z podróży do Poznania: jeszcze raz powiem, to naprawdę świetne miasto

A przed mną super wyjazd do Gdańska, wyjazd o 5.00, przyjazd ok.24.00, czyli w około 20h dookoła Gdańska.

Polecam mój pierwszy wywiad o miejscu jakiego jeszcze nie było na mapie Warszawy, ukazał się w Magazynie PRZESTRZEŃ

Kilka ciekawych linów, które mnie zaintrygowały w ostatnim tygodniu:

Ciekawe konferencje TED na temat psychologii:

Portal, który pomoże Ci znaleźć znajomych, osoby na wspólne wyjście czy spotkanie

DSC08832

Rybki w Kielcach, które mnie zachwyciły:)

Zapisz

#cierpliwość#Magazyn Przestrzeń#o pisaniu#przepisy na desery#układanie życia#wywiad

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy