Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Misz-Masz cz.3-dwaka inspiracji

11 maja 2015 paulina 1 Komentarz

Pora na małą dawkę informacji i inspiracji. W zabieganiu strasznym, z goniącymi terminami na karku, ale szczęśliwie i paradoksalnie mimo zbliżającej się daty oddania pracy magisterskiej, przygotowywania warsztatów, i paru innych spraw dużo pozytywnych sytuacji.

DSC07195

Spacery, przeczytane książki nie tylko te do magisterki, ale i dla przyjemności np. ,,Kochając syna” L. Genovy (niedługo recenzja), ciekawe spotkania i wiele inspiracji. Jeszcze wspominam Kraków, a już przygotowania do wyprawy w Bieszczady (o przygotowaniach, przydatnych rzeczach w górach w kolejnym wpisie). Ostatnio zaniedbałam blog przez nawał obowiązków, ale mam nadzieję w czerwcu będzie trochę lepiej.

CAM01156

Dla mnie tegoroczny maj to miesiąc podsumowań i czas zamykania wielu rzeczy.

Wczoraj ukończyłam Szkołę Trenerów, był to niezwykły czas  inspiracji, z niezwykłymi ludźmi, którzy kochają swoją pracę, posiadają bogactwo doświadczeń i potrafią się nimi dzielić. Na kursie dowiedziałam się bardzo dużo o sobie, o tym jak prowadzić dobry warsztat, pracować z grupą i być uważnym na człowieka. Jedną z najważniejszych wskazówek, jakie uzyskałam to być WYSTARCZAJĄCĄ, nie idealną, perfekcyjną w realizacji zadań, zawsze gotową do spełniania oczekiwań innych. Po prostu wystarczającą, czyli dość dobrą dla siebie i dla innych.

DSC07225 DSC07226

Ostatnie spotkanie przyniosło ze sobą wspaniały tort, pamiątkę w postaci kubka z przekornym cytatem naszej trenerki oraz wiele zdjęć.

CAM01161

Zamiast pisać magisterkę rozpakowałam świąteczny prezent, były nim puzzle – 1500 elementów. Jestem w trakcie układania, to jedno z najbardziej wciągających zajęć, można doświadczyć przy nim palety uczuć. Każdy kolejny ułożony element daje niezwykłą radość, szukanie przez 10 minut jednego puzzla wzmaga frustrację, a zabawne rozmowy ze znajomymi w trakcie układania dają poczucie wspólnoty. Puzzle pozwalają rozwijać spostrzegawczość, uczą koncentracji i wytrwałości, która jest niezbędna do ukończenia układanki. Też ciekawa inspiracja do wymyślania ćwiczeń na warsztaty.

CAM01145CAM01162

CAM01163

Piękna pogoda skłaniała do wyjścia na spacer, wiec kilka wiosennych zdjęć.

DSC07180

DSC07186

DSC07143

A na koniec  trochę inspiracji w artykułach, które fajnie przeczytać przy kawie:

O tym, że pasja jest ważna w życiu:http://www.focus.pl/czlowiek/pasja-z-sensem-czyli-co-kreci-nasz-mozg-12435

Kilka wskazówek, że można żyć inaczej: http://coaching.focus.pl/zycie/5-praktycznych-wskazowek-dla-kazdego-kto-chce-zyc-swoim-zyciem-374

Człowiek potrafi zadziwić:http://joemonster.org/art/32157/18_zadziwiajacych_faktow_o_ludzkim_organizmie

CAM01141

#do kawy#misz-masz#praca magisterska#puzzle#relaks#spacer#szkoła trinspiracjeenerów#wiosna

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy