Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Marzec – zapowiedzi książkowe

10 marca 2017 paulina komentarzy 19

Pierwszy raz ten cykl pojawia się na moim blogu, ale idzie wiosna, więc czas na nowości. Chcę Wam dziś przedstawić trzy książki, których premiery możecie spodziewać się w marcu i które warto zapisać w zakładce do – przeczytania.

Zapowiedzi książkowe

Carpe Diem – Diane Rose

Premiera: 28.03.2017r.

Wydawnictw: Videograf S.A

Strona autorki Diane Rose

Pierwsza książka to nietuzinkowa powieść Carpe Diem, która porusza ważne problemy, mówi o miłości i życiu chwilą obecną. Już nie mogę się doczekać, aż wpadnie w moje łapki, szczególnie, że dostąpiłam zaszczytu zastania ambasadorką powieści.

zapowiedzi książkowe

,, Rosalie Heart ma 22 lata, studiuje prawo, dba o linię i spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Jednym słowem – szczęśliwa młoda kobieta czekająca już tylko na miłość. Jednak za nim zaczniecie jej zazdrościć, przemyślcie to. Rosalie zostało już tylko 600 dni życia. Pogodziła się z tym, że umrze. Teraz tylko stara się oswoić z tym swoich przyjaciół i rodzinę. Żyje chwilą i próbuje zrobić jak najwięcej. Nie myśli o miłości i związkach, uważa, że jest to dla niej zakazanym owocem. Po prostu trwa i czeka na ten ostatni dzień, kiedy już się nie obudzi. Jednak pewnego dnia Rosalie poznaje kogoś, z kim chciałaby spędzić jak najwięcej wspólnych chwil…”

Aleja starych topoli – Agnieszka Janiszewska tom I i II

Premiera: 15.03.2017r.

Wydawnictwo NOVAE RES

Niezwykła saga, której dzieje rozgrywają się w Warszawie, podwarszawskich majątkach i Paryżu. Akcja zaczyna się na początku XX wieku, historia kilku rodzin, szlacheckich i mieszczańskich konwenansów, intryg, miłości i tajemnic. Recenzja przedpremierowa – zajrzyj.

Przedpremierowe czytanie 😉 Z dwutomową sagą #alejastarychtopoli spędzę weekend 😉 I będzie to #weekend wyjątkowy, bo w #dom z mamą, tak się stęskniłam. Czeka mnie dużo ciekawych rozmów, #weekendoffline, pyszne jedzonko i #chill 😉 Teraz tylko podróż i już za parę chwil będę w moich rodzinnych stronach. Im jestem starsza, tym bardziej doceniam powroty do domu. Dodatkowo powiem Wam w sekrecie, że to mama zaraziła mnie pasją do czytania, to ona zaprowadziła mnie do biblioteki jak miałam chyba 3-4 lata, pokazała ten piękny świat. Jestem jej za to bardzo wdzięczna 😉 #domamy #rodzinnie #weekendwdomu #books #lovebooks #mymum #newbooks #przedpremierowo #zaczytana #weekwndzksiazka #friday #chillout #wpodrozy #instabook #instabookblog #czytambolubie #instaread #czytajznami #czytajnawalizkach #czytaniejestsexy #powiesc #omilosci #mamajestsuper #dziekimamo

A post shared by czytaj-na-walizkach.pl (@czytaj_na_walizkach) on

,, Kiedy osiemnastoletnia Ewa zostaje wydana za starszego o dwadzieścia lat owdowiałego małżonka swojej starszej siostry, nikt nie ma wątpliwości, że ten zaaprobowany przez jej okrutnego ojca związek nie przyniesie dziewczynie nic dobrego. Szwagier, ojciec trójki dzieci, niecieszący się wśród towarzystwa dobrą opinią, nie budzi w niej jednak odrazy, lecz jako przyszły mąż niesie nadzieję na wyczekiwaną przez lata poprawę losu dziecka niechcianego i odtrącanego przez własnych rodziców tylko dlatego, że nie urodziło się chłopcem.

Zahukana i poniewierana ostatnia córka mecenasa Więckowskiego zostaje panią we dworze i jest uwielbiana przez męża, który – podobnie jak ona – pragnie pogrzebać przeszłość na cmentarzu i odciąć się od nielubianego teścia. Dwór wznoszący się od lat na końcu alei starych topoli kryje jednak stare tajemnice, które nie pozwalają zapomnieć o tym, co było.”

Wydawnictwo NOVAE RES przygotowało KONKURS, gdzie do wygrania są dwa tomy powieści – WEŹ UDZIAŁ I WYGRAJ!

Zaprojektuj swój styl – Rachel Roy

Premiera: 24.03.2017r.

Wydawnictwo Kobiece

zapowiedzi książkowe

źródło:wydawnictwokobiece.pl

W poszukiwaniu stylu, z inspiracjami wielkich kreatorek mody i ikon eleganckiego i kobiecego wyglądu. Książka dla każdej kobiety, która próbuje wśród tysięcy ubrań znaleźć te, w których będzie wyglądała dobrze.

,, Zaprojektuj swój styl to poradnik, który – bez względu na to, na jakim etapie życia aktualnie się znajdujesz – pomoże Ci stworzyć idealną garderobę, zmotywuje Cię do realizowania postawionych celów życiowych oraz doda energii niezbędnej do dokonywania tylko tych najlepszych wyborów. Rachel Roy przekazuje mnóstwo praktycznych porad o tym, jak za pomocą odpowiednich ubrań i dodatków wypracować własny styl, który jednocześnie podkreśli Twoją wyjątkową osobowość.”

A Wy na jakie książki czekacie?

Zapisz

#do czytania#książki#oczekiwane#premiery książek#premiery marca#zapowiedzi książkowe marzec

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Zaprojektuj swój styl wydawnictwa kobiece brzmi bardzo fajnie, ale ja czekam na ich inną nowość „żałując macierzyństwa”. Nie mogę doczekać się, aż ją przeczytam. 🙂 To, co kontrowersyjne, prawdziwe i mocne ma u mnie szczególne miejsce w sercu. 🙂

  • Jak tak zapowiadasz tę książkę, to może i ja po nią sięgnę. Mnie też interesują trudne tematy, a jeśli chodzi o macierzyństwo, to takie książki, które pokazują je w wielowymiarowej perspektywie są bardzo potrzebne.
   Co co ,,Zaprojektuj swój styl” to ja tak z wiosennym zacięciem, chce budować swój nowy wizerunek i przewietrzyć szafę 🙂

 • „Carpe diem” mam w bardzo bliskich planach. Wierzę, że książka naprawdę mnie poruszy. Pozdrawiam! 🙂

 • Ja własnie dostałam w prezencie „nie ma się czego bać” Justyny Dąbrowskiej – rozmowy o życiu, starości, przemijaniu z osobami, które dla autorki są Mistrzami, np. księdzem A. Bonieckim, Danielem Passentem, Jackiem Hołówką. Ksiązka szybko się wyprzedała ale był dodruk i miałam szczęście ją zdobyć.

  • Tego typu książki są fascynujące, wielość perspektyw, doświadczenia własne takich autorytetów to cenna lektura. Obecnie kończę książkę ,,Jak oni pracują” wywiady z różnego rodzaju twórcami, bardzo ciekawa ze względu na całkowitą odmienność postaci i ich stylu pracy.

 • „Aleja starych topoli” piękna okładka i opowieść jakby idealnie skrojona dla mnie. Mam nadzieję, że jest również dobrze napisana, bo nie zamierzam sobie Jej odmówić 🙂

  • Już dziś możesz przeczytać przedpremierową recenzję Alei, może co nieco powie Ci o książce i jej stylu 🙂

 • Co prawda nie znalazłam tu nic dla siebie, ale myślę, że książki, które opisałaś będą świetne 😉
  Być może skuszę się na którąś po przeczytaniu kilku recenzji?
  Pozdrawiam,
  http://www.favouread.blogspot.com

  • Może akurat, któraś Cię przekona 🙂 A jaką literaturę zazwyczaj czytasz?:)

   • Uwielbiam kryminały, powieści przygodowe i dobrą klasykę, ale od czasu do czasu lubię też sięgać po wartościowe obyczajówki i powieści młodzieżowe 😉

    • Czyli cała plejada zacnych gatunków 🙂 Kryminały i klasykę kocham i ja 🙂

 • Kocham Cię moje życie blog

  Carpe Diem, mam w planach ale dalszych 🙂 Aleje w bliższych planach z kolei 🙂

 • Kocham czytać, dzięki za podpowiedź, na pewno z przyjemnością sięgnę po nowości!

 • Z tych wymienionych przez Ciebie najbardziej spodobała mi się ta pt. „Zaprojektuj swój styl” autorstwa Rachel Roy. Szkoda, że mój czytelniczy grafik jest taki napięty, bo chętnie wcisnęłabym ją do listy „do przeczytania”, tym bardziej, że mój styl w ciągu ostatnich dwóch-trzech lat bardzo się zmienił 😉

  • Rozumiem Cię z tą listą książek, czasami przydał by się taki ,,czasozmieniacz” jak z Harrego Pottera, aby mieć więcej czasu na czytanie 🙂

 • Pingback: Carpe Diem–Diane Rose - miłość, która zatrzymała czas - Czytaj na walizkach()

Najnowsze wpisy