Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Małe oszczędzanie, wrzesień i ciekawe linki

11 września 2016 paulina komentarzy 12

To naprawdę wrzesień? Słońce przypieka jak w środku wakacji, piękna pogoda skłania, aby codziennie jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Dlatego tak często wychodzę z książką do parku, a wszystko możecie zobaczyć na moim Instagramie.

Małe oszczędzanie

Dla mnie wrzesień jest miesiącem racjonalnego wydawania pieniędzy i zatroszczenia się o mój budżet. Próbowałam wiele razy zapisywać ile i na co wydałam, prowadzić arkusze kalkulacyjne z wydatkami, ale niestety zawsze się to kończyło zarzuceniem tematu. Jednak odkryłam prostszy sposób na małe oszczędzanie – odkładanie z każdego wpływu gotówki, jakiejś części na konto oszczędnościowe.

małe oszczedzanie

Nie ustalam ile to będzie ze względu na moje nieregularne wpływy, ale choć najmniejsza kwota to przybliżenie do określonego celu. Plus zaokrąglanie kwot do pełnych 10zł to na razie moje pomysły na małe oszczędzanie. Bardzo inspirujące informacje o oszczędzaniu możecie znaleźć na blogu pieniadzjestkobieta.pl – przystępne rady, bardzo pomocne wskazówki i dużo wsparcia jeśli chodzi o budowanie swoich finansów.

Garść ciekawych linków

Przeglądając internety natknęłam się na bardzo ciekawy artykuł dotyczący mitów komunikacji werbalnej. Słyszeliście o tym, że jak patrzysz w prawo to coś sobie przypominasz, a jak w lewo to zmyślasz? Zobaczcie, co na ten temat mają do powiedzenia naukowcy.

male oszczedzanie

Poruszył mnie artkuł z Wysokich Obcasów – Gotowe na plaże, o tym jak bardzo presja społeczna wymaga od nas – kobiet bycia idealnymi. Kreowany wizerunek perfekcyjnej kobiety zaburza nie tylko samoocenę, ale wpływa na problemy z rówieśnikami, relacje z partnerem czy przyczynia się do wypaczenia obrazu własnej osoby przez nastolatki. Dużo na temat narzucanie kobiecie różnych ról, nowoczesnym feminizmie i tym jak kochać siebie taką jaką się jest, pisze Sylwia na rosaline.com.pl

Co nowego #3 ?

Zapraszam do pobierania jesiennej listy to do i małego pomocnego plannera, szczególnie w planowaniu zakupów. Wczoraj zrealizowałam dwa punkty – ugotowałam zupę dyniową i odwiedziłam nowe miejsce w Warszawie – Park Szczęśliwicki – jest piękny.

jesien

Coś dla książkoholików, czyli gdzie można kupić tanie książki stacjonarnie.

Mój kryzys – czyli dlaczego czasem jest trudno i co robić, aby wiedzieć, ze kryzysy są rozwojowe – dzięki, że to mi przypomnieliście.

Recenzja bardzo ciekawej książki na trudny temat – ,,Niezapominajki” Moniki Fudali

ksiazki

I tekst jak walczyć z ograniczeniami na podstawie mojej historii. Zapraszam Was do dzielenia się ze mną waszymi historiami. Bardzo mnie inspirują.

A na koniec mały filmik motywacyjny. Pomaga jak kryzys dokucza.

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na małe oszczędzanie?

#być kobietą#ciekawe linki#filmiki motywujace#jak oszczedzać#jesień#książki#male oszczedzanie#podsumowanie#wrzesien

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Sposób z odkładaniem kasy na inne konto to najlepszy sposób na oszczędzanie, pod warunkiem tylko, że się z tego konta bezwzględnie nie wypłaca środków 🙂 lecę czytać wpisy z linków, które gdzieś tam mi umknęły 🙂

  • Niestety, czasami nie udaje mi się wypłacać, choć bardzo się staram. Jest nad czym pracować:)

 • Magda Wojdała

  Wrzesień to taki mały „nowy rok”. Można od nowa zaplanować oszczędzanie (przedstawiłaś świetny sposób) i parę innych rzeczy.

 • Odkładanie małych kwot to naprawdę doskonały sposób na oszczędzanie, ja w ten sposób zbieram na wakacyjne wyjazdy 🙂

  • Też odkładam na wyjazdy i konkretne cele, wtedy bardziej można się zmobilizować:)

 • Sposób oszczędzania, który wybrałaś jest naprawdę skuteczny, bo „nie boli”, a efekty w postaci sukcesywnie rosnących oszczędności są 🙂

 • Bardzo, bardzo, bardzo fajny sposób i myślę, że przede wszystkim skuteczny!: )

 • Dzięki za linki do tanich księgarni! Ja najczęściej kupuję w nieprzeczytane.pl i jestem zadowolona 🙂

 • Przez jakiś czas wszystkie pięciozłotówki z portfela odkładałam do słoika – potrafi się uzbierać z tego sumka 🙂

 • Świetny post, ja właśnie mam spory problem z oszczędzaniem..też mam nieregularne wpływy i teraz muszę zacisnąć pasa, bo wszystkie wypłaty w październiku, a mi się już oszczędności kończą:< Też miałam kiedyś pomysł na odkładanie małego procenta z każdej wypłaty i chyba muszę do niego wrócić, bo pieniądze na czarną godzinę się nie sprawdzają i kiedy zbliża się ta czarna godzina to je wydaję 🙁
  W ogóle dzięki za te wszystkie linki, tyle wartościowych stron do przejrzenia! Cudownie <3
  Pozdrawiam 🙂

Najnowsze wpisy