Książki

Magia słów – jak pisać lepiej?

Ostatni będą pierwszymi. Tak głosi przysłowie i tym razem się sprawdza. Choć przeczytana na końcu mojego bułgarskiego urlopu, to jako pierwsza zrecenzowana. Za dawkę inspiracji, motywacji i pomysłów na opowiadania.

O pisaniu słów kilka

Pisać o książce, która uczy jak pisać lepiej, jest trudne, a nawet bardzo trudne. Chciałabym wykorzystać wszystkie wskazówki autorki, wypróbować pomysły i sprawić, aby moje teksty były lepsze. Czy się uda? Zobaczymy. Jedną z głównych idei ,,Magii słów” jest to, że aby być coraz lepszym, trzeba ćwiczyć i to dużo.

Joanna Wrycza-Bekier stworzyła książkę, która przyda się nie jednemu adeptowi pisarstwa. Jest dobra zarówno dla początkujących pisarzy, dziennikarzy, jak i autorów tekstów internetowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jedni pomysły na nowe historie, inni wskazówki jak pisać lepsze zdania i dlaczego niektórych słów lepiej unikać. Innych może zainteresować schemat budowania opowieści, czy strategie stopniowania napięcia lub praca nad długimi zdaniami.

,,Magia słów” to książka, która inspiruje, a pod jej wpływem chcesz siąść przed komputerem i pisać w nieskończoność. Gdzieś znika lęk przed pustą kartką (o którym też pisze autorka), a pojawiają się pomysły, nowe zwroty, historie sam składają się w całość.

Język książki, a także cała jej formuła jest bardzo przystępna i wciągająca, prosty styl, który w rozwiewa po kolei obawy adepta pisarstwa i intrygujący sposób przedstawia kolejne zagadnienia zyska wielu zwolenników.

magia slow

Moje wrażenia – Magia słów

,,Magia słów” jest dla mnie kolejną książką, z której mogę czerpać, aby sprawiać, że budowany przez mnie świat będzie bardziej żywy i wciągający. Gramatyka przestaje być straszna, a zaskakujące połączenia barw, dźwięków i zapachów, które wzbogacają historie są na wyciągnięcie ręki.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy marzą o napisaniu własnej powieści, opowiadania czy lepszego artykułu. Gęsto okraszona cytatami z wielkich dzieł, szczególnie rozdział ,,Lekcja Iana Fleminga” była niezwykle barwna i pouczająca, autorka odwołuje się do stylu autora opowieści, którego bohaterem jest James Bond. Pokazuje, jak krótkie zdania, odwołanie do doświadczeń czytelnika i krwisty bohater sprawiają, że historia jest bliska kolejnym pokoleniom.

Chcesz pisać lepiej, dowiedzieć się jaki czasownik nie zanudzi czytelnika i dlaczego kolory, zapachy i smaki są ważne? Weź ,,Magię słów” do ręki i usiądź na miękkim kocu i daj porwać się urzekającej lekcji pisania. Tylko przygotuj sobie kilka kartek w pobliżu, nie oprzesz się wypróbowaniu niektórych ćwiczeń.

Czytaliście ,,Magia słów? Jak wasze wrażenia? Może znacie inne tytuły książek traktujące o tym jak pisać lepiej?

Może Was zainteresuje wcześniejsza recenzja ,,Wszyscy jesteśmy hipsterami”

Tytuł: Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy

Autor: Joanna Wrycza-Bekier

Ilość stron: 243

Wydawnictwo: Onepress

Share this Story
  • Książki

    Magia słów – jak pisać lepiej?

    Ostatni będą pierwszymi. Tak głosi przysłowie i tym razem się sprawdza. Choć przeczytana na końcu mojego bułgarskiego urlopu, to jako pierwsza ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

5 wielkich kłamstw o książkoholikach

Osoby kochające czytać książki przez niektórych uważne są ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki