Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

książki dla dzieci

Książki dla dzieci – Zaginieni rodzice+KONKURS

22 marca 2017 paulina komentarze 23

W mieście Jacka znikają rodzice, co chwile któreś dziecko orientuje się, że jego mama lub tata nie wraca z pracy lub nie wstaje rano na śniadanie. Doniesieniami o zaginięciach zajmuje się policja i niezwykła babcia Jacka – Antonina. Co odkryje śledztwo, czy rodzice się znajdą?

Zaginieni rodzice – bajka detektywistyczna dla dużych i małych

W książce Zaginieni rodzice Grażyny Hanaf poznajemy Jacka, który jest dwunastoletnim chłopcem. Opowiada nam o swojej babci, która jest niezwykłą kobietą-detektywem – nie poucza, słuchają jej zwierzęta, a nawet potrafi rozmawiać z zabawkami.

Jacek wraz z babcią Antoniną podejmują się śledztwa w sprawie zaginionych rodziców – badają domy zaginionych, rozmawiają z dziećmi, próbują ustalić, co się stało z rodzicami. Okazuje się, że mamy i ojcowie dzieci nie byli wcale dla nich tacy dobrzy – zaganiani, ze zbyt małą ilością czasu na zabawę, dążący do zdobywania nowych stopni awansu lub rozwoju osobistego, nie mieli chwili na dziecięce problemy i radości.

książki dla dzieci

Każde z dzieci zaginionych rodziców spotkało na swojej drodze dziwną, obdartą, zaniedbaną dziewczynkę, która wypytywała dzieci o ich relacje z rodzicami. Okazywało się, że po takiej rozmowie rodzice ginęli. Co się z nimi działo? Kim była tajemnicza, nieznajoma dziewczynka? Czy rodzice odeszli sami, czy może ktoś ich przetrzymuje? Pytania w śledztwie mnożyły się bez końca, chcesz wiedzieć jak się skończyła ta historia? Weź udział w konkursie i wygraj  jeden z egzemplarzy Zaginionych rodziców z autografem autorki.

Książki dla dzieci, która uczy tego co najważniejsze

Grażyna Hanaf stworzyła opowieść niezwykłą, przemyciła w Zaginionych rodzicach niespełnione potrzeby dzieci, codzienność wielu rodzin, pokazała ból i cierpienie, a także, co się dzieje, kiedy nie mamy czasu dla najbliższych. Zaginieni rodzice to opowieść o złości na ludzi, którzy nas zaniedbują, o dziecięcych emocjach, o potrzebie bliskości i odrobinie magii w życiu. Bajka powinna zostać lekturą dla zabieganych, nieuważnych rodziców, którzy w pędzie do kariery zapominają, o tym co najważniejsze.

Dla dzieci Zaginieni rodzice to będzie niezwykła przygoda, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Historia, gdzie razem z bohaterami mogą poczuć się jak detektywi, którzy rozwiązują ważną sprawę. Ta pasjonująca lektura dla dużych i małych może wywrzeć ogromny wpływ na wzajemne relacje dzieci i rodziców.

książki dla dzieci

Polecam rodzicom, dzieciom, osobom, które myślą o założeniu rodziny lub chcą poradzić sobie z własnymi trudnymi emocjami z dzieciństwa. Książki dla dzieci warto czytać, a ta ma piękne przesłanie, że warto mieć dla siebie czas, warto zawsze próbować od nowa rozumieć innych, nawet jak nam trudno i, że emocje i przeżycia nie pozwalają dorosnąć, jeśli nie wybaczymy tym, którzy nas zranili.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Grażnie Hanaf istotne.pl

Konkurs

Jeśli macie ochotę przeczytać książkę Zamieni rodzice i dodatkowo mieć swój egzemplarz z autografem autorki – weźcie udział w konkursie. Wygrywa dwie osoby!

Odpowiedz na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona bajka i dlaczego?

Odpowiedź wyślij na maila: kontakt@czytaj-na-walizkach.pl i polub mój fanpage na Facebooku.

Nagroda: 2 egzemplarze Zaginieni rodzice z autografem i dedykacją autorki Grażyny Hanaf

Konkurs trwa: 22.03.2017 do 5.04.2017 23.59

Wyniki: 9.04.2017

Regulamin:

1.Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga www.czytaj-na-walizkach.pl, fundatorem nagród jest Grażyna Hanaf
2.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest spełnienie wszystkich warunków wymienionych w poście.
3.Konkurs trwa od : 22.03.2017 do 5.04.2017 23.59
4.Nagrodą jest 2 egzemplarze książki dla dzieci i młodzieży ,,Zaginieni rodzice” Grażyny Hanaf
5.Zwycięzcy będą wybrani przez organizatora po spełnieniu wszystkich kryteriów:
 Nadesłaniu na adres: kontakt@czytaj-na-walizkach.pl odpowiedzi na pytanie: Jaka jest Twoja ulubiona bajka i dlaczego? Oraz polubienia fanpage Czytaj na walizkach
6.W konkursie mogą wziąć udział osoby, które posiadają adres korespondencyjny na terenie Polski. Nie wysyłam nagród za granicę.
7.Ze zwycięzcą skontaktuję się poprzez e-mail. W przypadku, gdy zwycięzca w ciągu 3 dni nie odpowie na wiadomość, nastąpi wybór innego wygranego.
8.Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
10.Udział w konkursie oznacza akceptację całego regulaminu.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

#bajki dla dzieci#bajoterapia#książki dla dzieci#książki dla młodzieży#mądre książki#zaginienie rodzice

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy