Książki
książki dla dziadka

Książki dla Dziadka – 3 najlepsze gatunki

Książki dla Dziadka powinny być zajmujące, intrygujące i przede wszystkim zgodne z tym, co lubi. Były już lektury, które możemy podarować babci na 21 stycznia, więc teraz czas na gatunki, które mogą spodobać się seniorowi. Jeśli Wasz Dziadek kocha jakiegoś pisarza lub gatunek, myślę, że najlepszym prezentem będzie kupno książki właśnie pod kątem jego zainteresowań. A tu moja subiektywna lista – najlepsze gatunki książek dla Dziaka – na prezent i nie tylko.

Książki dla Dziadka na prezent

1.Historyczne

Oparte na faktach, związane z przeszłością bliższą i dalszą. Poruszające losy bohaterów i zwykłych ludzi. O wojnach, starciach, przełomowych wydarzeniach związanych z kulturą, sztuką, czy polityką. Książki historyczne pokazują pewną perspektywę na wydarzenia, często o których nie mamy pojęcia lub gdzieś nam zaświtały przez chwilę w głowie na lekcji historii i uleciały.

książki dla dziadka

Dla starszych osób, książki historyczne to często powrót do ich lat młodości, dzieciństwa czy losów ich przodków. Taki mały wehikuł czasu, który zabiera do miejsc i ludzi dawno minionych, choć w głowie dalej żywych.

Ciekawe książki historyczne:

Historie kryminalne. Wiek XIX – Część 1 Piotr Ryttel, Karol Ryttel

D-Day. Bitwa o Normandię Anthony Beevor

Zamek Czocha. Dzieje, tajemnice, legendy Marek Dudziak

książki dla Dziadka

źródło: lubimyczytac.pl

2.Przygodowe

Odrobina fikcji, wartka akcja, szczypta bohaterskich czynów i wspaniałe miejsca, czyli przepis na książkę przygodową. Tu wydarzenia zmieniają się jedno po drugim, napięcie trzyma do ostatnich stron, skomplikowane postaci, niejednoznaczne czyny i dążenie do obrony ważnej sprawy – myślę, że wielu Dziadków skusi się na tego typu lekturę.

Przygodowe, które zostają na dłużej:

Szyfr Szekspira Jennifer Lee Carrell

Kod Leonarda da Vinci Dan Brown

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stieg Larsson

książki dla Dziadka

źródło: lubimyczytac.pl

3.Hobby/Pasja

Twój Dziadek interesuje się wędkarstwem, a może biega? Kocha stare samochody, albo podróże do dalekich miejsc? Czyli ma pasję, zajęcie, które go relaksuje, zajmuje, wkłada w nie wysiłek, pieniądze i czas. Dlaczego nie wyjść mu naprzeciw i nie znaleźć intrygującej, ciekawej lektury, która wesprze jego hobby lub zainspiruje do większego dbania o siebie?

Książki z pasją:

Wędkarstwo bez tajemnic  

Niewidzialne granice Kilian Jornet

Dziarski Dziadek. Mój sposób na długowieczność Antoni Huczyński

książki dla Dziadka

źródło: lubimyczytac.pl

A Wy co podarujecie swojemu Dziadkowi?

 

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

W jak morderstwo – kryminał, intryga i przemiana

Kiedy nadajemy swojemu życiu nowy bieg? Czy wtedy, ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki