Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Jak znaleźć pracę?

22 sierpnia 2016 paulina komentarze 22

Zadajesz sobie pytanie ,,Jak znaleźć pracę?”, a może marzysz o zmianie zawodu, chcesz zacząć się spełniać, odczuwać satysfakcję z tego co robisz, a nie budzić się codziennie rano z myślą ,,O boże znów rano, trzeba iść do pracy”? Jeśli tak, to ta książka jest dla Ciebie.

Jak znaleźć pracę ze ,,Spadochronem”?

,,Jakiego koloru jest Twój spadochron” Richarda N. Bollesa to książka, która daje inspirację. Czy pomaga znaleźć pracę? Nie wiem, ale na pewno pomaga uświadomić sobie kilka ważnych kwestii.

Autor skupia się w tej pozycji na tym, aby czytelnicy mogli popracować nad tym, jaką pracę chcą dostać, ile mają zarabiać, co lubią robić. Pokazuje jak poznać swoje mocne strony, dostrzec wartości jakimi kierujemy się w życiu oraz co może nam przeszkadzać w zdobyciu wymarzonej posady lub realizacji planu założenia własnej firmy.

W książce znajdziemy dziesięć rozdziałów plus jedenasty, który jest ćwiczeniem rozwojowym , nazwanym Ćwiczeniem Kwiatowym. Wśród rozdziałów znajdziemy takie: o negocjacjach płacowych, sposobach poszukiwania pracy, rozmowie kwalifikacyjnej, wszystko co osobom szukającym nowego zatrudnienia może się przydać. Każdy rozdział jest zatytułowany dość przewrotnie, ale jakże prawdziwie ,,Czego o poszukiwaniu pracy nie nauczyła nas szkoła:….”

znalezc prace

Ćwiczenie Kwiatowe

Ćwiczenie Kwiatowe to gimnastyka dla umysłu, trzeba się nieźle zastanowić nad różnymi zagadnieniami takimi jak: posiadane umiejętności, wyznawane wartości, miejsce, warunki pracy itp. I to, nie jednym słowem, ale tak porządnie, autor nam wszystko ładnie rozpisuje, dzięki czemu nie gubimy się w różnorodnych tabelkach.

Znalezienie pracy, po tym ćwiczeniu może być prostsze, ponieważ więcej wiesz o sobie, swoich potrzebach i tym co jest dla ciebie ważne.

Sama spędziłam nad nim dobrych kilka godzin, nie dałam rady całego wypełnić przy pierwszym podejściu, ale wciąga na tyle, że powróciłam i dokończyłam. Czy dzięki temu znajdę pracę nie wiem, ale na pewno sporo się o sobie dowiedziałam, pewne rzeczy poukładałam, a książka jest pisana w tak ciekawy i jasny sposób, że będę do niej wracać nie raz.

znalezc prace

Podsumowanie

Bardzo przydatnym rozdziałem jest ten o najlepszych sposobach szukania pracy, rozmowie kwalifikacyjnej czy negocjacjach. Każdy z nich daje merytoryczną wiedzę do wykorzystania w praktyce, przykłady z życia, ćwiczenia, które nie zabierają czasu i jasne wytyczne, którymi można się kierować przeszukując oferty. Dla mnie przyjemna i bardzo pomocna lektura, z której można się sporo dowiedzieć.

Czytaliście ,,Jakiego koloru jest Twój spadochron?” Znacie książki, które również podejmują temat szukania pracy?

#bolles#cwiczenie kwiatowe#jakiego koloru jest twoj spadochron#książki o rozwoju osobistym#negocjacje#rozmowa kwalifikacyjna#rozwoj osobisty#szukanie pracy#znaleźć pracę

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Bardzo mnie ta lektura zaintrygowała. Aktualnie jestem w trakcie ogromnych życiowych zmian myślę, że po nią sięgnę 🙂

 • Ciekawa książka, choć zawsze podchodzę z dystansem do poradników z innego kraju, bo naszej specyfiki mogą nie uwzględniać

  • Tu zaletą są przypisy tłumaczki, która próbuje jak najlepiej przystosować książkę do naszych, polskich realiów:)

 • Asia – Matka w Kratkę

  Ćwiczenia kwiatowe – intrygująca nazwa, ale i sam pomysł wydaje się pożyteczny. Wymusza zastanowienie się nad sobą:)

  • Dokładnie tak jest:) Zajmuje sporo czasu, ale daje dużo wartościowych informacji.

 • Klaudia Jordan

  Spotkałam kiedyś osobę, która kupowała mnóstwo poradników: czy to jak znaleźć pracę, jak schudnąć, jak stać się szczęśliwym człowiekiem itp, jednak podczas pogoni za kolejnymi wydawnictwami, zapomniała ona o najważniejszym: te książki nie pomogą nam np. znaleźć pracy – one mogą pomóc tylko w zdobyć wiary w siebie i swoje możliwości. 🙂

  // http://www.ultradzwieki.com

  • Mogę się w pełni podpisać pod Twoimi słowami, takie książki to początek drogi do, nie dają one gotowych rozwiązań tylko inspirację:)

 • Czytałem książkę i polecam ją moim studentom. Podoba mi się w niej, że autor krytycznie ocenia poszukiwanie pracy jedynie za pośrednictwem CV. Jest to świetna książka, jeżeli się ją nie tylko przeczyta, ale i przećwiczy na sobie

 • Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Fajnie, że jest taka praktyczna.

 • Na czasie- właśnie szukam pracy.
  Także chętnie przeczytam tą książkę jak gdzieś upoluję 🙂
  ps. Powodzenia w poszukiwaniach!

  • Haha, śledzę Twoje wpisy na blogu i wiem 😀 😀 Trzymam kciuki!

 • Ja ją mam, zaczęłam, potem odłożyłam (raczej z powodów życiowych, nie dlatego że mi się nie podobała). Wrócę do niej – dzięki za przypomnienie 🙂

 • Fajnie, że książka,oprócz wiedzy teoretycznej, zawiera również ćwiczenie praktyczne. Ja osobiście bardzo lubię tego typu ćwiczenia, bo dzięki nim można lepiej poznać siebie, swoje możliwości i potrzeby.

 • Nie czytałam, jednak wydaje się być ciekawa a przede wszystkim praktyczna. Niedługo rozpoczynam poszukiwania pracy, więc sądze że idealnie by się wpasowała na najblizszy czas u mnie 🙂

 • Ja właśnie szukam pracy i zastanawiam się, czy ta książka by mi w tym nie pomogła. Niby wiem jakie mam oczekiwania, mocne strony itp, a i tak trafiam na zupełnie niewłaściwe oferty pracy.

 • slowgift.pl

  Wiesz, kupiłam kiedyś tą książkę na fali zawodowej frustracji i…do tej pory jej nie tknęłam! Twój wpis przypomniał mi o niej i skutecznie zachęcił do zagłębienia się w jej treści. Dzięki 🙂

 • Nie słyszałam o tej książce, koniecznie muszę ją przeczytać!

 • Może to nie jest temat dla mnie, bo pracy nigdy szukać nie musiałam, bo jakoś tak wychodziło, że to ona znajdowała mnie, ale i tak bardzo zaciekawiłaś mnie ideą ćwiczeń kwiatowych – chyba zagospodaruję trochę czasu, żeby zgłębić temat.

 • Pingback: 10 inspiracji, które przyniosła mi przerwa od pracy - Czytaj na walizkach()

Najnowsze wpisy