Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Jak poradzić sobie z odkładaniem na później? Recenzja Człowiek czynu

15 lutego 2018 paulina Brak komentarzy

Znasz to? Pragniesz zrealizować nowe szkolenie, albo projekt, ale ciągle nie możesz usiąść do napisania scenariusza i opracowania koncepcji ćwiczeń. Już tydzień odkładasz oddanie książek do biblioteki, a nieprzeczytane książki i czasopisma piętrzą się przy łóżku. Na zapisanie się do stomatologa nie wystarcza czasu w ciągu tygodnia, a wysłanie ważnych maili do klientów przekładasz na wieczne jutro? Borykasz się z odkładaniem, przekładaniem i odsuwaniem w czasie? Sposoby na to jak poradzić sobie z odkładaniem na później mile widziane? Mam dziś dla Ciebie może nie remedium, ale na pewno inspiracje, jak sobie poradzić z odkładaniem na później ważnych i mniej ważnych rzeczy to książka Edyty Dudy ,,Człowiek czynu. Od odkładania do działania”.

Człowiek czynu, czyli jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Edytę znam od dawna, wspominam ją jako pasjonatkę nauki oraz praktycznego działania. Autorka jest psychologiem oraz ekspertem od tego, jak radzić sobie z prokrastynacją, czyli właśnie odkładaniem na później, a swoją wiedzę przekazuje na konsultacjach, warsztatach i treningach.

jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Edyta postanowiła zebrać swoje doświadczenia, dostępne badania i refleksje z wielu godzin szkoleń i zamienić je na książkę. I to nie byle jaką ,,Człowiek czynu. Od odkładania do działania” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pragnących zmiany w swoim życiu, realnej pomocy w bardziej produktywnym i efektywnym wykorzystywaniu czasu w pracy, jak i w życiu prywatnym.

Ta interaktywna książka, w której na bieżąco możesz robić na notatki, zapisywać myśli i wypełniać ćwiczenia jest pigułką wiedzy i inspiracji dla szukających sposobu na to, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia w sytuacji wykonywania kolejnych życiowych zadań lub sposobów na przezwyciężenie tendencji do unikania wyzwań z powodu przewidywania porażki i trudności z poradzeniem sobie ze stresem.

 

Co znajdziemy w książce?

Oprócz dawki rzetelnej wiedzy dotyczącej neuronalnych mechanizmów odkładania oraz jego psychologicznego podłoża, autorka daje nam zestaw konkretnych narzędzi, jak poradzić sobie z odkładaniem na później. Zagadnienia charakteryzowane są bajkami terapeutycznymi, wywiadami oraz sugestywnymi rysunkami, które umilają czytanie i skłaniają do refleksji.

Całość podana jest w lekkiej, przyjemnej formie, gdzie Edyta Duda skupia się na dodarciu do czytelnia, a nie naukowym, specjalistycznym przekazie. ,,Człowiek czynu. Od odkładania do działania” był dla mnie impulsem do przyjrzenia się własnemu stylowi działania i zadaniu sobie kilku ważnych pytań: kiedy odkładam zadanie na później? Co się dzieje, że nie mogę zmotywować się do określonej aktywności, mimo iż jest dla mnie ważna? Tu razem z autorką odnajdujemy konkretny czynnik – to strach, który paraliżuje i pomaga snuć czarne scenariusze dotyczące powodzenia danego przedsięwzięcia, albo poddaje w wątpliwość kompetencję, słuszność działania, czy jego sens (tutaj piszę o swoich doświadczeniach z odkładaniem).

jak poradzić sobie z odkładaniem na później

Edyta w swojej książce zachęca do podjęcia rękawicy przeciwko prokrastynacji i wypróbowania różnych sposobów, aby nie odkładać na potem, ponieważ koszt takiego zaniechania może być większy niż ryzyko jakie wiąże się z działaniem.

A Wy odkładacie na potem, czy może znaleźliście swój sposób na prokrastynacje?

Tu znajdziecie informacje o Edycie Dudzie i jej książce.

Edyta – bardzo dziękuję za egzemplarz Twojej książki i piękną dedykację.

Życzę Ci dalszych sukcesów i kolejnych tak ciekawych i wciągających książek.

Tytuł: Człowiek czynu. Od odkładania do działania

Autor: Edyta Duda

Ilość: 114

Wydawnictwo: Wydawnictwo POLIHYMNIA

#człowiek czynu#deadline#działanie#edyta duda#efektywne wykorzystanie czasu#jak poradzić sobie z odkładaniem na później#listy to do#od odwlekania do działania#odkładanie na jutro#odwlekanie#odwlekanie ważnych spraw#produktywność#prokrastynacja#ryzyko

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy