Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Fantazje erotyczne Polek w nowym wydaniu

20 czerwca 2017 paulina komentarzy 13

Zdarza Wam się czasem trafić na książkę niecodzienną, traktującą o tematach tak bliskich, a jednocześnie poruszanych jedynie w zaufanym gronie? Chciałabym chciała…O czym Polki marzą w łóżku jest taką książką, mówiącą o seksie, pragnieniach, pożądaniu i to w naszym, polskim wydaniu.

O fantazjach erotycznych słów kilka

O seksie w Polsce mówi się mało, a o seksie kobiet jeszcze mniej. Zazwyczaj w otoczce grzechu, skandalu lub niezbyt przyjemnych przepychanek politycznych. Andrzej Depko i Sylwia Jędrzejewska pokazują inny wymiar sfery seksualnej Polek – fantazje seksualne. Autorzy książki prowadzili w radiu TOK FM audycję Kochaj się długo i zdrowo, gdzie opowiadali o zdrowiu seksualnym, radości z doznań cielesnych i relacji partnerskich, a także zachęcili słuchaczki do wysyłania swoich fantazji erotycznych wszystkie zainteresowane kobiety.

fantazje erotyczne

Autorzy, to długoletni seksuologowie, którzy zapragnęli pokazać czytelnikom, że kobiety mają fantazję, że nie tylko mężczyźni wyobrażają sobie rozebrane koleżanki, czy nieznajome, które mogą dla nich zrobić wszystko. Prof. Depko i Sylwia Jędrzejowska uświadamiają, że kobiety również tworzą swoje własne obrazy seksualne, mają one podłoże w dzieciństwie i życiu nastoletnim, ewoluują wraz z wiekiem, jedne kobiety je akceptują, inne nie, ale nie ulega wątpliwości, że wiele kobiet fantazjuje.

Książka złożona jest z fantazji seksualnych kobiet podzielonych ze względu na siłę danego wyobrażenia, kolejne rozdziały są zatytułowane stopniami w skali Beauforta. W każdym rozdziale znajdziemy inne historie, komentarze autorek do tego co sobie wyobrażają – jedne zadziwiają, inne wywołują rumieńce na twarzy, jednak wyraźnie pokazują jak bogaty jest świat seksualnych wyobrażeń Polek.

fantazje erotyczne

Kobiecy, intymny świat

Fantazje nie są interpretowane przez naukowców, nie ma ich oceny, ani powodów dla których mogły by powstać. Autorzy odżegnują się od wyjaśniania i pouczania, oni jedynie opisują, pod koniec każdego rozdziału znajdziemy mini wywiad na temat seksualności kobiety, pragnień, temperamentów i stereotypów. Andrzej Depko z taktem i wyczuciem opowiada o masturbacji kobiet, zmieniającym się obrazie seksualności Polki, o tym czym są fantazję i czy to, co sobie wyobrażamy chcielibyśmy, aby się spełniło?

Książka, która obdziera z demonów seksualność kobiety, pokazuje jej pożądanie i pragnienia, jako coś normalnego, zwyczajnego. Przekonuje, że o seksualności można rozmawiać i się nią dzielić. Książa przełamująca kolejne tabu, uświadamiająca, że to co pojawia się w naszych snach i wyobrażeniach może być dobre, potrzebne i akceptowane.

fantazje erotyczne

W wyobraźni pozwalamy sobie na więcej, puszczają hamulce, możemy zmierzyć się z konwenansami i normami – możemy fantazjować o wszystkim. Jednak ważne, aby zrozumieć, że nie każda kobieta, która wyobraża sobie określone sceny chciałaby je przeżyć. Wszystko zależy od jej woli i nastawienia, czasami sama fantazja wystarczy. Chcecie wiedzieć o czym marzą Polki, kiedy leżą w łóżku? Zajrzyjcie do książki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wielka Litera

Czytacie książki o seksie? Co o nich myślicie?

Tytuł: Chciałabym chciała…O czym Polki marzą w łóżku

Autor: Andrzej Depko, Sylwia Jędrzejowska

Ilość stron: 276

Wydawnictwo: Wielka Litera

 

#chciałabym chciała#fantazje erotyczne#fantazje seksualne kobiet#o fantazjach#Polki w łóżku#pragnienie i pożądanie#seks kobiet#seksualność kobiety

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Adam Gawryś

  Widziałem fragmenty 😉 Bardzo rzetelne recenzja 🙂

 • Książka ta byłaby chyba dość gorącą lekturą 🙂

  Tematyka seksu nadal wywołuje rumieńce na mojej twarzy, choć mam już 24 lata (prawie) i swoje za uszami 🙂

  • Myślę, że lektura idealna na letnie długie wieczory i wakacyjne dni 😉

 • Czytam książki o seksie ale żadna mnie jeszcze nie powaliła na kolana.

  • Tu masz autentyczne listy kobiet, które mówią o tym, o czym marzą lub fantazjują.

 • Książki o seksie chyba w ogóle do mnie nie trafiają. Kiedyś jakieś tam czytałam, ale teraz po prostu nie czuję takiej potrzeby i wcale nie dlatego, że powodują u mnie rumieńce 🙂 Intymność tej sfery w moim życiu jest na tyle magiczna, że nie lubię właściwie zagłębiać się w cudze marzenia, doświadczenia, ani też by ktoś zagłębiał się w moje 😉

  • Znajomość swoich granic i tego czego potrzebujemy w konkretnym momencie, to bardzo istotna wiedza 🙂

 • Frederic Honinblost

  Wydaje mi się, że o seksie mówi się mnóstwo, szczególnie właśnie współcześnie tematem jest seksualność kobiet, w kontekście represji i tak dalej. Można sięgnąć jeszcze do poprzedniego stulecia, gdzie nauki społeczne zajmowały się tym jako jednym z najważniejszych tematów, co szczególnie widać w Historii seksualności Foucaulta, czy Historii erotyzmu Bataillie, aż po bardziej współczesne badania związane ze studiami gender, gdzie można podać m.in. takie badaczki jak Judith Butler i jej świetną książkę Uwikłani w płeć. Zresztą, w ogóle seksualność jest już tak „poluzowaną” dziedziną, że jej obecność zarówno w świecie naukowym ,kulturowym i społecznym nie jest już niczym zaskakującym, czego przykładem jest obecność tej audycji w powszechnie słuchanym radiu. W każdym razie, ta książka wydaje się być dość przyjazną pozycją popularnonaukową, na pewno lepszą do poczytania dla tych co bardziej stłumionych seksualnie kobiet niż promowana ostatnio Sztuka Kochania, która zawiera dość nieaktualne informacje, częstokroć bardziej tamujące rozwój dyskusji na ten temat aniżeli pomagające kobietom wyrazić swoje pragnienia.

  Kub.

 • Ja mam wrażenie, że o seksie mówi się sporo, tylko nie zawsze od tej merytorycznej strony. I chyba wciąż częściej jednak porusza się ten temat z perspektywy mężczyzn, nie kobiet. Fajnie, że powstała taka książka, choć bardziej mnie zainteresowały audycje radiowe. Musiały być bardzo ciekawe. Nie wiesz, czy są gdzieś dostępne?

 • Pingback: Książka W zasadzie tak – absurdy i czar PRL-u - Czytaj na walizkach()

Najnowsze wpisy