Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

Co zwiedzać w Łodzi? – Migawki

13 października 2016 paulina komentarzy 35

Byłam tam tylko kilka chwil i to bardzo zimnych chwil. Przywiozłam najbardziej praktyczne pamiątki od nie wiem kiedy – czapkę i rękawiczki (w końcu Łódź stolicą dziewiarstwa była). Kiedyś przejeżdżając przez to miasto zobaczyłam dzieci biegające prawie nagie po ulicach i kamienice bez okien, a straszyła dziwna toaleta na Dworcu Łódź Kaliska. Mój obraz Łodzi kształtowały opowieści z piekła rodem . Jednak ten krótki wyjazd odczarował to miasto.

Co zwiedzać w Łodzi?

To nie banał, a szczera prawda, że w podróżach nie liczy się gdzie, tylko z kim, a tym razem raczej do kogo. Moja dobra koleżanka pokazała mi Łódź w szybkim spacerze i zdążyłam się zachwycić. Wiecie, że ja bardzo lubię zwiedzać miasta, ale tym razem pokonało mnie zimno. Od zmarznięcia (zbyt cienka kurtka, brak czapki i rękawiczek) chodzę z przeziębieniem do dzisiaj.

co zwiedzac w lodzi

Mimo chłodu, zdążyłam zobaczyć kilka ciekawych elementów łódzkiej architektury. Stajnie Jednorożców (kolorowa wiata tramwajowa), Piotrowską, zajrzałyśmy do Off-u, gdzie knajpki, przeplatają się ze sklepami niszowych artystów i eko targami. Tam udało nam się wypić pyszną kawę i zimową herbatę na rozgrzewkę. Aby pójść dalej i podziwiać instalacje z Łódzkiego Festiwalu Światła. Robił wrażenie.

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

Udało mi się też zobaczyć słynną Manufakturę – pięknie odrestaurowane budynki z czerwonej cegły, zaadaptowane pod kompleks rozrywkowo- kulturalno- handlowy, w którym cały czas się coś dzieje. Jak nie plaża, to lodowisko, pokazy, spektakle, cały czas działająca ściana wspinaczkowa i wiele, wiele więcej. W pobliżu znajduje się Muzeum Miast Łodzi (jest usytuowane w Polsce pałacu fabrykanckim rodziny Poznańskich).

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

Miejsca do zobaczenia w Łodzi

Zajrzyj do Pasażu Róży, który robi niesamowite wrażenie.

co zwiedzac w lodzi

co zwiedzac w lodzi

Może skusisz się na zwiedzanie kanałów pod miastem w Muzeum Kanałów ,,Dętka”

Albo zainteresuje Cię najnowocześniejsze w Polsce Planetarium EC1 w Łodzi, gdzie zobaczysz niezwykłe pokazy na temat gwiazd, nocnego nieba i Kosmosu.

Może macie jakieś ciekawe propozycje co jeszcze zobaczyć w Łodzi? Na pewno pojadę tam jeszcze nie raz.

Zapisz

Zapisz

#co zwiedzac w lodzi#czytaj na walizkach w lodzi#łodź#manufaktura#off#piotrowska#stajnia jednorozców#zaułek rozy

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy