Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

co można robić jesienią w Warszawie

Co można robić jesienią w Warszawie?

3 października 2017 paulina komentarzy 38

Jesień dla jednych czas leżenia pod kocykiem, nadrabiania seriali i czytania książek. Dla innych najlepsza pora na podróże i szukanie nowych doświadczeń. Ja łączę te dwie idee, lubię i poczytać z gorącą herbatą, schowana pod kocem, jak i wybrać się na przyjemny spacer, który zakończy się w uroczej kawiarni, czy wybrać się na ciekawe wydarzenie, których nie brak w stolicy. Jeśli jesienią będziecie w Warszawie lub tu mieszkacie i nie macie pomysłu na wolny czas, wierze, że coś Was zainspiruje.

7 propozycji, co można robić jesienią w Warszawie

1.Restaurantweek, czyli zjedz dobrze

20-31 października to święto smakoszy, najlepsze restauracje otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych na zagłębienie się w najróżniejszych smakach i aromatach. W ramach akcji możesz zjeść przystawkę, danie główne i deser w cenie 49zł bez względu na prestiż restauracji. Jeśli masz ochotę zasmakować nowej, wykwintnej kuchni, warto stoliki rezerwować już teraz.

co można robić jesienią w Warszawie

W przedsięwzięciu bierze udział 13 polskich miast, otwarcie rezerwacji stolików już 27 września.

Link do akcji Restaurantweek

2.Niewidzialna wystawa

Wyobrażałeś/aś sobie jak nagle przestajesz widzieć? Możesz polegać tylko na dotyku, słuchu, węchu i smaku? Jeśli chcesz przeprowadzić na sobie ciekawy eksperyment i doświadczyć świata, gdzie panuje ciemność i sprawdzić, czy dałbyś radę funkcjonować bez wzroku przyjdź na Niewidzialną Wystawę.

Link do Niewidzialnej wystawy

Gdzie: Aleje Jerozolimskie 123a, budynek Millenium Plaza, 02-017

Ceny biletów: 25/29 zł normalny, 22/26 ulgowy, 18/22 grupowy (min.20biletów)

Inne: wymagana wcześniejsza rezerwacja

3.Ogrody BUW

Chcesz wybrać się na spacer, ale nie taki zwykły? Zajrzyj na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie roślinność stroi się na jesień w karminowe barwy, kwitną jesienne kwiaty i krzewy, a Warszawa i Wisła z dachów biblioteki wyglądają jeszcze lepiej niż zwykle. Idealna miejsce na randkę, spacer z przyjaciółką, czy zabawę z dzieciakami – czysty relaks i to za darmo (inne parki w Warszawie). Szczególnie, że Centrum Nauki Kopernik znajduje rzut beretem od BUW.

co można robić jesienią w Warszawie

Wstęp wolny, godz. otwarcia w październiku: 8.00-18.00

Adres: ul. Dobra 56/66

4.Kawiarnie, kafejki i cukiernie

Klimatyczne kawiarnie na Starym Mieście, Nowym Świecie, Żoliborzu czy Pradze już czekają, aż do nich zajrzysz. Kawa, ciastko, a może placek z dyni? Wszystko co dobre możesz znaleźć jesienią w kawiarniach i cukierniach, ja polecam od siebie dwa miejsca Klubokawiarnie Jaś i Małgosia – pyszne menu, dobre kawy i piwa oraz obiady, a do tego spora porcja kultury (koncerty, wieczory autorskie, warsztaty i wiele więcej) oraz kawiarnie Czytelnia na Bielanach – maleńka, kawiarenka z pyszną kawą, rogalikami i tartami (minus często brak miejsca).

5.Flyspot

To coś dla miłośników mocnych i ciekawych wrażeń podszytych adrenaliną. Tunel aerodynamiczny, w którym możesz doświadczyć swobodnego unoszenia się w powietrzu, tu możesz latać. Jeśli masz ochotę na niezwykłą przygodę, a nie masz ochoty skakać ze spadochronem, to w Flayspot zrealizujesz swoje marzenia o lataniu.

Tu znajdziesz dokładny opis atrakcji i wszystko co musisz wiedzieć, aby latać.

6.Spacery z przewodnikiem

Znów coś dla fanów chodzenia, po Warszawie możesz spacerować sam, ale z przewodnikiem może być ciekawiej, poznasz interesujące historie o budynkach, dowiesz się gdzie straszy, a gdzie są ukryte dawne skarby. Poznasz domy artystów oraz działaczy społecznych, dowiesz się, dlaczego dana dzielnica wygląda tak jak wygląda. Przewodnicy organizują wiele tematycznych spacerów, jeden trwa zazwyczaj ok. 2 godzin, powiadomienia o spacerach publikowane są na jako wydarzenia na Fb. Polecam m.in. Butem po Wawie – ciekawi przewodnicy, miałam okazję z nimi spacerować kilka razy, nigdy mnie nie zawiedli.

Co można robić w Warszawie jesienią

7.Początek sezonu w teatrach

Jesień to również powrót artystów do teatrów, kabaretów, filharmonii. To czas kultury i sztuki, gdzie nowe spektakle wchodzą na deski teatrów, a koncerty rozbrzmiewają nie tylko w filharmonii, ale innych salach koncertowych.

Polecam Wam zajrzeć choćby do tych trzech ciekawych teatrów:

Tu znajdziecie inne atrakcje, które pozwolą Wam zachwycić się Warszawą – atrakcje.

Co można robić w Warszawie latem? – sprawdź.

Może coś jeszcze dorzucicie do listy – co można robić jesienią w Warszawie?

#atrakcje warszawa#co można robić jesienią w Warszawie#flayspot#jesien w stolicy#jesień w Warszawie#niewidzialna wystawa#ogrody buw#restaurantweek#spacer z przewodnikiem#teatry warszawa

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy