Książki
Podróż do wnętrza Ziemi

Po angielsku – Podróż do wnętrza Ziemi

Dziś znowu mam dla Was angielskojęzyczną lekturę, idealna na lato, aby pod szlifować język, a jednocześnie przyjemnie odpoczywać. Tym razem jest to książka napisana przez Juliusza Verne Podróż do wnętrza Ziemi. Jesteście ciekawi, co tym razem znajdziecie w książce?

Ze słowikiem i po angielsku

Wydawnictwo [ze słownikiem] pojawia się na blogu po raz drugi (o tym dlaczego warto czytać po angielsku) i pewnie nie ostatni. W książce znajdziecie wygodne słowniczki, które pomogą Wam zrozumieć treść czytanego tekstu – na początek znajdziecie najczęściej pojawiające się słowa w książce (vocabulary of most common words in this book), następnie na marginesach znajdują się słowniczki z wytłuszczonymi, angielskimi słowami i zwrotami, które mogą sprawiać trudność czytającym.

Podróż do wnętrza Ziemi

To świetny zabieg, ponieważ czytanie jest płynne, nawet, jeśli nie rozumiemy jakiegoś słowa. Trudne słówka są pogrubione, od razu rzucają się w oczy, dzięki czemu łatwiej śledzić tekst.  Na końcu książki znajdziemy słownictwo z całej książki (vocabulary of all words in this book), taki zabieg pomaga nam utrwalić nowe słowa i je zapamiętać. Bardzo przydatne, jeśli lubimy się uczyć nowych słówek, wracamy do lektury po jakimś czasie, albo zależy nam na szybkim odnalezieniu danego zwrotu – słówka są ułożone alfabetycznie.

Podróż do wnętrza Ziemi

 

Książki wydawnictwa [ze słownikiem] mają klasyczną, białą oprawę, na okładce widnieje oznaczenie poziomu językowego danej pozycji np. Podróż do wnętrza Ziemi to książka na poziomie B1/B2, takie oznaczenia pomagają dobrać lekturę do własnego poziomu językowego, co nie powoduje frustracji przy czytaniu.

Podróż z Juliuszem Verne

Journey to the Center of the Earth to opowieść o 19 letnim chłopcu Axelu, bratanku znanego i ekscentrycznego profesora mineralogii – Otto Libenbrocka, którzy odbywają niezwykłą podróż, właśnie do wnętrza Ziemi. Ich niezwykła przygoda zaczyna się od Islandii po Wyspy Stromboli na Morzu Śródziemnym.

Verne kreśli sugestywne postaci, opisuje ich wygląd, pasje, przyzwyczajenia, momentami opisy mogą wydać się zbyt szczegółowe. Zagłębia się w dokładne zilustrowanie domostwa bohaterów oraz innych odwiedzanych przez nich miejsc. Niezwykła podróż przez różne miasta, miasteczka i niedostępne krainy. Z Axelem odkrywamy Hamburg, zobaczmy islandzki wulkan i lodowiec, a także egzotyczne wyspy, będziemy szukać środka Ziemi.

W podróży poznamy mieszkańców niezwykłych krain, ich zwyczaje, normy kulturowe, ale również smakołyki, którymi się zachwycali bohaterzy zarówno w Niemczech, jak i na Islandii. Książka Podróż do wnętrza Ziemi stanowi niezwykłe studium XIX wiecznej wiedzy naukowej – geograficznej, a także portret ówczesnych realiów społecznych oraz kulturowych.

Podróż do wnętrza Ziemi

Książka Verne miała na celu zainspirować młodych ludzi do naukowych pasji, pokazać im, że świat nie do końca jest zbadany i wyjaśniony, że warto podróżować i poznawać nowe krainy. Myślę, że to przesłanie jest aktualne również dzisiaj. Podróż kształtuje charakter, pokazuje słabości, ale również zalety człowieka i dodatkowo ukazuje różne perspektywy, co poszerza horyzonty.

Podróż do wnętrza Ziemi – również językowa

Dla osób lubiących wyzwania, czytanie dość wiekowej książki, bo wydanej w roku 1864, w Polsce pierwszy przekład pojawił się w 1865 roku, po angielsku może być niezwykłą przygodą. Nauka i przyjemność mogą iść w parze, szczególnie w wakacje.

A Wy jakie wyzwania macie na wakacyjne miesiące?

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu [ze słownikiem]

Tytuł: Journey to the Centre of the Earth

Autor: Jules Verne

Ilość stron: 578

Wydawnictwo: [ze słownikiem]

Share this Story
  • Podróż do wnętrza Ziemi
    Książki

    Po angielsku – Podróż do wnętrza Ziemi

    Dziś znowu mam dla Was angielskojęzyczną lekturę, idealna na lato, aby pod szlifować język, a jednocześnie przyjemnie odpoczywać. Tym razem jest ...
Load More Related Articles
Load More By paulina
Load More In Książki

Zobacz również

Zbudowany Nowy Jork. Wolność w czasach prohibicji

Z czym Ci się kojarzy prohibicja? Dlaczego w ...

O mnie


PAULINA GAWORSKA-GAWRYŚ
Psycholożka, która zakochała się w pisaniu. Wielbicielka książek wszelakich, amatorka kawy oraz małych i dużych podróży. Wie, że warto czytać i chce do tego przekonać innych. Jeśli nie wiesz, co czytać, albo gdzie pojechać - dobrze trafiłeś!

Darmowy e-book

Facebook

Kawa do książki