Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

A miało być tak pięknie–recenzja

21 października 2016 paulina komentarzy 30

Pech potrafi prześladować bardzo skutecznie, jednak bohaterka książki A miało być tak pięknie doświadcza całej serii katastrof, które wywracają jej życie do góry nogami. Kiedy wydaje się, że Anna wychodzi na prostą, życie znów daje jej popalić.

A miało być tak pięknie – na emigracji?

Bohaterka, wyrusza w świat szukać swojego szczęścia. Zostawia za sobą długi, dom oraz całe swoje dotychczasowe życie, o którym niewiele wiemy. Rusza swoim małym autkiem na podbój jednego z europejskich krajów, w którym ma plan rozpocząć nowe życie, które może nie będzie usłane różami, ale będzie miłe i przyjemne. Jak bardzo los ją zaskakuje, przeczytajcie sami.

a miało być tak pięknie

Trudności ze znalezieniem mieszkania, przeżycie do pierwszego za resztki oszczędności, zapijanie zmartwień winem i próby składnego napisania cv kończą się dostaniem posady pokojówki w jednym z bogatych domów. Perypetie z gospodarzami, antytalent kucharski i upokorzenia nie pozwalają jej zagrzać miejsca na długo w wielu rezydencjach. Anna ma talent do pakowania się w kłopoty i zawiązywania co najmniej kłopotliwych przyjaźni, które mogą się skończyć dla niej bardzo poważnie. Jednak na jej drodze pojawiają się również osoby, które wyciągają do niej rękę i ratują w najgorszych momentach, w takich chwilach Anna przekonuje się, że przyjaźń to najlepsze co spotkało ją w życiu.

Kiedy kłopoty nie odpuszczają

Dziewczyna z charyzmą i magnesem na problemy, pracowita, a jednocześnie nieporadna. Jej przygody dostarczają nam śmiechu, trzymamy za nią kciuki i kibicujemy, aby wyszła na prostą. Czy jej się uda? Zakończenie naprawdę zaskakuje.

 

Przygody Anny dostarczyły mi miłych chwil. A miało być tak pięknie to książka lekka, łatwa i przyjemna, która nie skłania do głębszych przemyśleń, ale i taka nie miała być. To przyjemna rozrywka (inna książka dostarczająca dużo dobrej zabawy), z którą chętnie spędzisz wieczór po ciężkim dniu w pracy czy położeniu dzieci spać. A miało być tak pięknie to opowieść o dziewczynie, którą na pewno nie chciałybyśmy być, a jednocześnie chcemy, aby jej się udało. Dla mnie była idealna do oderwania się od stresujących zajęć i męczących obowiązków. Jesień to też czas na takie książki.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu NOVAE RES

Recenzja przedpremierowa

Tytuł: A miało być tak pięknie

Autor: A. Rook

Ilość stron: 302

Wydawnictwo: NOWAE RES

Lubicie ,,lekkie” książki? Kiedy po nie sięgacie?

Zapisz

Zapisz

#a miało być tak pieknie#literatura#na emigracji#powieść obyczajowa#powieści dla kobiet#rozterki emigrantki#w pogoni za szczęściem

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy