Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

5 wskazówek, jak pielęgnować wewnętrzną siłę

16 grudnia 2015 paulina komentarzy 11

Siedzę przed monitorem, popijam wodę z imbirem i cytryną, i zastanawiam się jak ująć to co mi chodzi po głowie. I to już od dłuższego czasu. Krótki wyjazd do mojego studenckiego miasta i więcej czasu spędzanego z przyjaciółką uświadomiło mi kilka spraw, między innymi to jaką kobiety mają ogromną wewnętrzną siłę, o której zbyt często zapominają.

Walka z sobą

Ileż to razy sądzisz siebie na podstawie swych porażek, dołujesz się z powodu niedokładnie wykonanego zdania, albo znów myślisz jaka jesteś beznadziejna, bo nie masz faceta?

SplitShire-1227

Każda z nas przeżywa czasem trudne chwilę, które podkopują jej wiarę w siebie, zmniejszają poczucie własnej wartości i zabierają wspaniałą charyzmę. Siłę zmniejszają różne rzeczy: dołujące komentarze bliskich i dalszych znajomych, które niby życzliwe dodają po kilka kilogramów zmartwień na nasze barki. Praca, w której czujemy się źle – niedoceniane i pomijane, a z którą walczymy każdego dnia, nie potrafiąc wprowadzić zmian w życie. Czasem dołuje Cię pryszcz na twarzy i bark pieniędzy na nowe ubrania, czasem doskwiera samotność, brak perspektyw, albo niezrozumienie bliskich.

Wewnętrzna siła-masz ją?

Różne problemy spadają na nasze barki, przygniatają i zabierają kawałek po kawałeczku wewnętrzną siłę jaką nosi w sobie każda kobieta. Moc, która jednym uśmiechem podnosi na duchu przyjaciół. Sprawia, że dzieci stają się spokojniejsze, a ich zabawy pełne szalonych pomysłów.

SplitShire-8596

Siła, która pozwala przetrwać największe burze – zarówno te fizyczne jak i psychiczne. Piękno jakie kryje w sobie każda kobieta, zbyt często przykrywane jest przez zmartwienia i porównywanie się. Niepotrzebne ,,to nie wypada”, ,,tak nie można”, ,,przecież to nic nie zmieni” tłumi kreatywność, chęć realizowania własnych pomysłów i sprawia, że z prawdziwej superbohaterki swojego życia zmieniamy się w szare myszki, które widzą jedynie własne kompleksy.

Mimo tylu przeciwności, codziennych zmagań z własnym życiem, warto chwilę pomyśleć o tym co może zmienić nasza wewnętrzna moc. To nie czary, ani miecz świetlny– ale:

Wytrwałość w dążeniu do celu.

Pewność siebie to, że jesteśmy najlepszą wersją siebie jaką możemy być w danym momencie

Poczucie wyjątkowości, czyli stop z porównywarką, bez względu na to jak wyglądasz, ile masz lat i co robisz. Pamiętaj jesteś PIĘKNA.

SplitShire-096

Jak pielęgnować wewnętrzną siłę?

1.Doceń siebie! Spisz na kartce rzeczy, które Ci się udały, albo których spróbowałaś dokonać lub przeżyć w ciągu ostatniego miesiąca. ( W tym przypadku listopada.)

2.Uświadom sobie! Spójrz na siebie w lustrze, zobacz jak wyglądasz. Przyjrzyj się uważnie brwiom, oczom, ustom, płatkom uszu, zobacz całą swoją twarz i uwierz, że nie ma piękniejszej, bo jesteś niepowtarzalna.

3.Raz w miesiącu! Albo częściej, ile tylko masz ochotę załóż spódnicę, sukienkę lub buty na wysokim obcasie, albo coś w czym nie chodzisz na co dzień. Poczuj się wyjątkowo, zrób sobie choć taki jeden dzień w miesiącu, kiedy pokażesz całą sobą, nawet ubiorem – TAK, JESTEM KOBIETĄ.

4.Małe przyjemności! Sprawiaj je sobie codziennie. Nie czekaj na specjalne dni, mogą nie nadejść. A pyszna herbata, ulubiona muzyka, czy kąpiel wśród pięknie pachnących soli może być ukojeniem dla zmysłów i chwilą wytchnienia, która pomoże złapać dystans do codziennych spraw.

coffee-640647_1280

5.Umów się z przyjaciółką! Nic nie buduje bardziej wewnętrznej siły, niż relacja z drugą kobietą. Wspólne pogaduchy, zakupy, lodowisko, czy rozmowa prze telefon potrafi poprawić humor na długo. Zrozumienie nawet bez słów, wspólne zainteresowania, dzielenie się kłopotami i radościami to pomaga poczuć się dobrze we własnej skórze. Przyjaciółka nie ocenia, nie krytykuje, ona jest i Ty bądź dla niej.

Masz swoje tajemne sposoby na podtrzymywanie wewnętrznej siły?

 

Zapisz

#być kobietą#pewność siebie#poczucie własnej wartości#psychologia#samoocena#samorozwój#wewnętrzna siła

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

 • Trzeba znać swoją wartość, to bardzo ważne. Sukces jest w zasięgu ręki 🙂

 • Świetne rady, staram się do nich stosować 🙂

  • Czasem jest trudno, ale na prawdę warto dbać o siebie samą:)

 • NotatkiNiki

  Niby to proste, szanuj siebie sama jeśli chcesz by inni cie szanowali…
  A jakże często same o tym zapominamy…
  Momenty dla siebie sa niezbedne, by nie zapomniec sie. Dla mnie takimi wyjatkowymi momentami sa spektakle w teatrze. Chodze do teatru czesto, czasem 5–6 razy w miesiacu… pozwala mi to naladowac akumulatory do codziennych zadan i nie reaguje na glupie komentarze w stylu po co ci to czy co ty tam tak czest latasz i to nawet sama…
  Pozdrawiam Nika

  • paulina

   Dokładnie. Czasem warto, aby nam ktoś o tym przypomniał:)

  • Super, że masz swój sposób na złapanie dystansu do życia i wygospodarowujesz chwilę dla siebie:) Komentarze innych są trudne do przyjęcia, jednak sama wiem po sobie, że wszystkim się nie przypodobam, a swoje życie mam tylko jedno.

 • Taka magia- kiedy traktujemy siebie z większym szacunkiem, doceniamy same siebie i zauważamy swoje piękno, nagle ludzie również zaczynają dostrzegać to w nas 🙂 Musimy zawsze zaczynać od siebie!

  • Jeśli my siebie docenimy inni też będą do nas bardziej przychylnie nastawieni:)

 • Pingback: Zatrzymaj się – Odstresownik - Czytaj na walizkach()

 • Pingback: Być-sobą-6-rzeczy-ktore-robie-przekor-wszystkiemu()

Najnowsze wpisy