Czytaj na walizkach

Subiektywnie o książkach, podróżach i życiu pełnym niespodzianek

kawiarnie w stolicy

3 świetne kawiarnie w stolicy, czyli gdzie można poczytać w Warszawie

17 kwietnia 2018 paulina komentarzy 18

Lubisz książki, kawę i przyjemną atmosferę? Cenisz lokale, które serwują nie tylko coś dla ciała, ale również strawę dla ducha? Jeśli tak, to świetnie trafiłeś, bo dziś polecam miejsca – 5 świetnych kawiarni w stolicy, gdzie można poczytać w Warszawie nie tylko przyniesione z sobą książki.

3 świetne kawiarnie w stolicy

Zestawienie jest całkowicie subiektywne i związane z moimi upodobaniami. Jeśli znasz w Warszawie inne godne polecenia kawiarnie – pisz w komentarzach. Dobrze wiem, że ciekawych miejsc w Warszawie jest pełno, jednak te 3 świetne kawiarnie w stolicy ujęły mnie swoim klimatem, ofertą i przytulnością.

kawiarnie w stolicy

1.Kawiarnia Czytelnia, Bielany

Malutką przytulną kawiarnie, z kawą tak pachnącą, że poznacie to miejsce z daleka. Niewielkie wnętrze zachęca stosami książek ułożonymi na półkach, wygodnymi fotelami i kameralnymi miejscami do pracy. Idealne miejsce i na szybką kawę oraz na dłuższe spotkanie ze znajomymi. Spokojnie tu poczytacie w godzinach przedpołudniowych. Zjecie przepyszne śniadanie, a i zabierzecie kawę na wynos.

Adres: Aleja Zjednoczenia 46, Bielany, Warszawa

Otwarte od: 7.30 – 22.00, sobota/niedziela 10.00- 22.00

2.Kawiarnia Big Book Cafe, Mokotów

Miejsce kulturalnych wydarzeń, skusiły mnie prelekcje intrygujących filmów oraz spotkania z nietuzinkowymi ludźmi. To miejsce, gdzie książkoholik oraz amator kultury znajdzie coś dla siebie i półki z książkami i partnerów do dyskusji. Polecam sprawdzić repertuar na ten miesiąc, może to właśnie tam spotkasz swojego ulubionego pisarza, aktora czy publicystę. Na większość wydarzeń jest wstęp wolny.

Adres: ul. Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa

Otwarte: codziennie 8.00-21.00

3.Klubokawiarnia Jaś i Małgosia

Przy dobrej kawie, albo pysznym obiedzie masz okazję poczytać dobre książki i czasopisma, a to wszystko przy wielkim oknem z widokiem na dynamiczną i kolorową Aleję Jana Pawła II. Klubokawiarnia oferuje o wiele więcej – koncerty, wystawy, warsztaty, a także spotkania autorskie z pisarzami i pisarkami oraz wieczory poetyckie. Jeśli nie chcecie siedzieć w domu, albo będąc przejazdem w stolicy nie wiecie gdzie zjeść, poczytać i spędzić czas sprawdźcie aktualności na stronie Klubokawiarni Jaś i Małgosia.

Adres: Aleja Jana Pawła II 57, 01-024 Warszawa

Otwarte: wt-cz 9.00-00.00, pn 9.00-23.00; pt 9.00 – 02.00; so 10.00 – 02.00, n 10.00- 23.00

Polecam Wam miejsca, które lubię, gdzie znalazłam niepowtarzalną atmosferę do czytania książek, ale także coś więcej. Nie gwarantuje, że dla mnie świetne kawiarnie spodobają się każdemu, ale może i Wam przypadną do gustu.

kawiarnie w stolicy

Gdzie można poczytać w Warszawie?

Jest wiosna, dlatego polecam też czytanie nad Wisłą, w plenerze, z jednym okiem skierowanym na płynącą wodę, z drugim na książkę z wspaniałą historią. Często wybieram Kempę Potocką lub mały, ukryty park Stawy Kelera.

Jeśli mieszkacie w Warszawie wiecie dobrze ile tu parków i zieleni, a jeśli jesteście z innego miasta pochwalcie się swoimi cudownymi miejscówkami do czytania 😊 Kiedy wybiorę się gdzieś w Polskę będę wiedziała gdzie zajrzeć.

Dorzucam Wam kilka innych warszawskich tekstów :

Jak radzić sobie w Warszawie? – przewodnik (nie) turysty

Miejsca na randkę w Warszawie

Majówka w stolicy

5 niezwykłych atrakcji w Warszawie

#gdzie na kawe w Warszawie#gdzie poczytać w Warszawie#gdzie z książką w Warszawie#książka i kawa#kwiarnie w stolicy#wydarzenia kulturalne#wydarzenia literackie

Miło mi że tu jesteś, jeśli tekst Ci się spodobał. Pozostaw po sobie jakiś ślad.

Każdy komentarz to dla mnie zastrzyk motywacji.

Zobacz również moje najpopularniejsze wpisy

Poprzedni wpis

Następny wpis

Najnowsze wpisy